STRIMERI ZA SULCA/MLADICU

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Zvezdane, več znam šta ču još da usavršim na njemu....nego zanimljivi su mi još neki koje sam radio ali moram tek slikati...dve tubice ili tri (segmentni tuba strimeri ;) ) po sistemu "egg sucking leech"  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Puljzijevi strimeri su svi genijalni e tako i ovakvi mora da budu savršeni za mušičarenje aktivne Mladice. Veliki oko 25cm bez nekog ekstra otežanja ako mislimo koristiti super tonuče lidere ili fly kanape.
E takvih nekoliko ču da uradim za otvor sezone. Par otežanih i par neotežanih.  E sada hoču li na tubici ili bez to ču tek da vidm :)

ADULT-BLUEBACK-HERRING-5-0_1.jpg


file_24_18.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
To su EPovi, ja sam isto to na tubici vezao več dosta dugo u nazad od slinkija več ste to videli) ali sam nešto komplicirao sa udicama  :doh: ni sam ne znam zašto iako za ovaj tandem-hook metod znam još odavno...e sada konačno ima da samo ovo radim....prošlih sezona sam takve fore pustio kao za kasnije i nije nikada došlo na red od mojeg glupiranja experimentima  :doh: :hammer:

Ima da naručim i taj EP fiber u dve boje mada sam našao i dobra pakovanja polipropilena u raznim bojama i duplo je jeftinije nego EPovo pakiranje pa ču vremenom i to da si nabavim. Ovo sa udicom na kraj repa ili u zadnjoj trečini tela strimera je odličnu za Mladicu ali i za velike pastrmke kada se lovi na rekama drift ili swing metodom.

Mislim da ču se kod ovakvih tandem hook imitacija držati dužine od 20 do 25cm. Ne treba previše preterivati, tj. iči više od toga. Za one od 30cm koje mislim bacati štukama imam drugačije ideje.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ma ne treba ti Seb EP fiber,malo kvalitetniji i žilaviji pp će ti završiti posao!Gledao sam ove strimere odavno na njegovom sajtu,i iako deluju možda komplikovano,veoma se lako vezuju!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
znam, baš sam gledao neke pp-e u mistpulu i tajmenu...pa če več nešto da probam. Ako mi se ne dopadne onda povratak slinkyju. Naravno, kombinacija buckaila i perja isto tako super...prošle sezone na mladicu sam baš probao neke takve na waddington šanku i imali su fantastičan rad u vodi a siluetu isto tako perfektnu...več sam te strimere ovde i prikazivao.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod odabira materijala za strimere su prirodni materijali ovde za moj pojam #1. Svi mi znamo da su prirodni materijali mnogo "življi" u vodi nego sintetikče. Zadnji moj izlazak je mom kolegi i meni na neverovatan način pokazao kako mladica reagira na kombinaciju marabuja i zonker trakice. Prva koju sam zakačio (dužine oko 80-90cm) se je doslovno digla da ga polako pokupi kao da bi kupila suvu mušicu. Bacio sam strimer nekih 10m od nje uzvodno-popreko, pokušao sam strimer potopiti i da joj ga zasvingam pred nosom ali tu je bio neki vir i strimer je promenio pravac. Umesto da je nastavio putanju tonjenja ga je vodeni tok zaneo od ribe na gore. Tu sam več vidio kako ga prati polako iako sam ga samo vozio mrtvaka, čim sam kratko povukao strimer i pustio opet mrtvaka riba je došla ispod njega i zgrabila ga. Druga veča riba (oko 110cm) je na takvu vožnju reagirala isto, bez neke posebne agresije. Treča je udarila pošteno dok sam ga driftao i povlačio u intervalima i nju smo doveli pred objektiv kamere. Prve dve koje na moju žalost nisam doveo pred kameru su sa jednakim interesovanjem pokupile skoro mrtvo voženu imitaciju od takvog materijala koji radi/diše/pulsira iako vođen mrtvaka. Ovakve imitacije iako dugačke 10 ili tek 13cm se u vodi jako lepo rašire i prekrasno rade. Svakome bi preporučio da proba ovu imitaciju ako mislite loviti Mladicu. Naravno i za druge ribe bi to bilo dobro ali ja sam ih namerno radio za mladicu u nadi da če ih prihvatiti kao svoj zalogaj što se pokazalo i više nego odlično  :yeswink:
Ovde imate recept  ;)
http://hatchesmagazine.com/blogs/Hatches/2011/11/16/hybrid-sculpin-by-nick-pionessa/

Jedno je sigurno, kada ona baš lovi pokupit če sve što joj pliva u dometu. Taj dan kada sam isprobao ovu imitaciju i nije baš u tom smislu bila aktivna, morali smo tražiti ribe i češljati teren. Pod svim tim uslovima moram reči da je kombinacija marabuja i zeca PRAVA STVAR!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Tu negde bi mu i bila duzina samo sto bih ga dusmanski otezao.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovisi o mestu gde se lovi, brzina i dubina toka... Mnogo je tu faktora.
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Evo jos malo pa moji prijatelji polako put Mongolije i Huco Taimeni ih cekaju! Kad vec ne mogu sa njima bar da dam neki svoj mali doprinos citavoj prici! Pacov je po Ivanovim instrukcijama a ovaj pokusaj FireTigera je Profina ideja..
 

Prilozi

  • IMG_2012082922753.jpg
    IMG_2012082922753.jpg
    89,5 KB · Pregleda: 522
  • IMG_201208294367.jpg
    IMG_201208294367.jpg
    37,2 KB · Pregleda: 421

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas se otvara sezona na nekim vodama na kralja/kraljicu naših voda  :drool: dugo se čekalo a i još mora malo da se čeka prva prilika pa juriš na vodu...pribor, muvetine...sve je spremno i čeka povoljan trenutak.... mmmmm  ::) jedva čekam da okvasim ovo strimerče  :smoke:

 

Prilozi

  • _DSC0018.jpg
    _DSC0018.jpg
    170,5 KB · Pregleda: 530
Vrh Dno