Strpljivo gaženje

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
100ka je napisao(la):
humphrey je napisao(la):
Uozbiljite se momci kakvi klenovi...sport je previse lep za slinavog klena. :doh:
O ukusima ne vredi raspravljati  :p

Vredi druže ravpravljati povremeno, ne stalno.
Taj KLEN (posebno nišavski obzirom da živi u veoma čistoj vodi, a i sa Belog Timoka)) je mnogo zanimljiva riba, veoma je plašljiv, zna da imitira ladne engleze, zna da imitira vatrene špance, a u tiganju, naj jednostavnije spremljen je ukusniji od bilo koje kalifornijske iz bilo kog ribnjaka.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Apsolutnog početnika u mušičarenju nije teško ubediti da je mušičarenje klena manje vredno od mušičarenja salmonida. Biće dovoljno pokazati mu neki američki mušičarski katalog koji je ispunjen slikama pastrmki, lososa, steelheada i tarpona. Onaj ko prve utiske pokupi na taj način, videće u klenu nešto čudno, seljački, balkanski...
Međutim, moderan mušičar, koji je svestan da kvalitetu mušičarenja ne doprinosi vrsta ribe uočena u rukama Stu Aptea, Dave Whitlocka ili Mel Kriegera, već igra u kojoj uživa u raznim situacijama, ne obraća pažnju na modu koju diktira Zapad.
Nažalost, više od polovine mušičara prihvata ovu igru kao sport čija pravila ispisuju Amerikanci i njihova mušičarska elita. Žalosno je kada takvi dolaze sa Balkana, postojbine mušičarenja, zaboravljajući da je jedina posebnost balkanskih mušičara upravo dobro proučena veština lova klena mušicom.
 
H

humphrey

Guest
Mixmaster je napisao(la):
Apsolutnog početnika u mušičarenju nije teško ubediti da je mušičarenje klena manje vredno od mušičarenja salmonida. Biće dovoljno pokazati mu neki američki mušičarski katalog koji je ispunjen slikama pastrmki, lososa, steelheada i tarpona. Onaj ko prve utiske pokupi na taj način, videće u klenu nešto čudno, seljački, balkanski...
Međutim, moderan mušičar, koji je svestan da kvalitetu mušičarenja ne doprinosi vrsta ribe uočena u rukama Stu Aptea, Dave Whitlocka ili Mel Kriegera, već igra u kojoj uživa u raznim situacijama, ne obraća pažnju na modu koju diktira Zapad.
Nažalost, više od polovine mušičara prihvata ovu igru kao sport čija pravila ispisuju Amerikanci i njihova mušičarska elita. Žalosno je kada takvi dolaze sa Balkana, postojbine mušičarenja, zaboravljajući da je jedina posebnost balkanskih mušičara upravo dobro proučena veština lova klena mušicom.

Veceras cu ti se javiti ok...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
uživač je napisao(la):
a u tiganju, naj jednostavnije spremljen je ukusniji od bilo koje kalifornijske iz bilo kog ribnjaka.

Brate lupio si za medalju :D, znaci samo je jos ovo falilo da klen ispadne specijalitet :D :D

Da mi je znati iz kojih si to ribnjaka probao kalifu u svom zivotu?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
simpson H je napisao(la):
uživač je napisao(la):
a u tiganju, naj jednostavnije spremljen je ukusniji od bilo koje kalifornijske iz bilo kog ribnjaka.

Brate lupio si za medalju :D, znaci samo je jos ovo falilo da klen ispadne specijalitet :D :D

Da mi je znati iz kojih si to ribnjaka probao kalifu u svom zivotu?

Lupio sam za medalju? Pa drugare jel tebi slađa ona riba koju hrane peletima ili ona prirodna. Doduše nema klenova tovljenika još uvek, koliko ja znam. Ribnjaci... Za ovih mojih tridesetak i kusur navozio sam se što poslom, što privatno i uzduž i popreko, ne znam im imena, ispod Kopaonika, sokobanjski, LABUKOVO pored Svrljiga, na Staroj planini... Što pitaš? Sumnjaš u kvalitet ribe? Riba je super za one koji nisu probali, iz samo njima znanih razloga bolju, onu rečnu, naj bolju!
KLENOVI IZ REKE SU UKUSNIJI OD PASTRMKI IZ BILO KOG RIBNJAKA.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
uživač je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
uživač je napisao(la):
a u tiganju, naj jednostavnije spremljen je ukusniji od bilo koje kalifornijske iz bilo kog ribnjaka.

Brate lupio si za medalju :D, znaci samo je jos ovo falilo da klen ispadne specijalitet :D :D

Da mi je znati iz kojih si to ribnjaka probao kalifu u svom zivotu?

Lupio sam za medalju? Pa drugare jel tebi slađa ona riba koju hrane peletima ili ona prirodna. Doduše nema klenova tovljenika još uvek, koliko ja znam. Ribnjaci... Za ovih mojih tridesetak i kusur navozio sam se što poslom, što privatno i uzduž i popreko, ne znam im imena, ispod Kopaonika, sokobanjski, LABUKOVO pored Svrljiga, na Staroj planini... Što pitaš? Sumnjaš u kvalitet ribe? Riba je super za one koji nisu probali, iz samo njima znanih razloga bolju, onu rečnu, naj bolju!
KLENOVI IZ REKE SU UKUSNIJI OD PASTRMKI IZ BILO KOG RIBNJAKA.

Prvo klen obozava mesta sa kanalizacojom i djubretom, probaj recimo pastrmku iz ribnjaka sa Krupaje ili Gradca, pa onda mozda i nastavimo pricu. Dotle cu se grohotom smejati ovim recima kao i uopste klenu kao gurmanskom specijalitetu.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
KLENOVI IZ REKE SU UKUSNIJU OD PASTRMKI IZ BILO KOG RIBNJAKA.

B. Timok jeste štrokav ali ne celim tokom, isto i Nišava, to mogu da potvrde mnogi mušičari iz okoline. Daj adresu na PM da ti pošaljem koje kilo na bus pa probaj.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
simpson H je napisao(la):
uživač je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
uživač je napisao(la):
a u tiganju, naj jednostavnije spremljen je ukusniji od bilo koje kalifornijske iz bilo kog ribnjaka.

Brate lupio si za medalju :D, znaci samo je jos ovo falilo da klen ispadne specijalitet :D :D

Da mi je znati iz kojih si to ribnjaka probao kalifu u svom zivotu?

Lupio sam za medalju? Pa drugare jel tebi slađa ona riba koju hrane peletima ili ona prirodna. Doduše nema klenova tovljenika još uvek, koliko ja znam. Ribnjaci... Za ovih mojih tridesetak i kusur navozio sam se što poslom, što privatno i uzduž i popreko, ne znam im imena, ispod Kopaonika, sokobanjski, LABUKOVO pored Svrljiga, na Staroj planini... Što pitaš? Sumnjaš u kvalitet ribe? Riba je super za one koji nisu probali, iz samo njima znanih razloga bolju, onu rečnu, naj bolju!
KLENOVI IZ REKE SU UKUSNIJI OD PASTRMKI IZ BILO KOG RIBNJAKA.

Prvo klen obozava mesta sa kanalizacojom i djubretom, probaj recimo pastrmku iz ribnjaka sa Krupaje ili Gradca, pa onda mozda i nastavimo pricu. Dotle cu se grohotom smejati ovim recima kao i uopste klenu kao gurmanskom specijalitetu.

Tebi nije dobro. Izgeda imas lose snove http://www.go-mrav.com/slike/pictures/guliver.jpg   :drool:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Djole je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
uživač je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
uživač je napisao(la):
a u tiganju, naj jednostavnije spremljen je ukusniji od bilo koje kalifornijske iz bilo kog ribnjaka.

Brate lupio si za medalju :D, znaci samo je jos ovo falilo da klen ispadne specijalitet :D :D

Da mi je znati iz kojih si to ribnjaka probao kalifu u svom zivotu?

Sram te bilo :D :D :D :D

Sram te bilo :D :D :D

Lupio sam za medalju? Pa drugare jel tebi slađa ona riba koju hrane peletima ili ona prirodna. Doduše nema klenova tovljenika još uvek, koliko ja znam. Ribnjaci... Za ovih mojih tridesetak i kusur navozio sam se što poslom, što privatno i uzduž i popreko, ne znam im imena, ispod Kopaonika, sokobanjski, LABUKOVO pored Svrljiga, na Staroj planini... Što pitaš? Sumnjaš u kvalitet ribe? Riba je super za one koji nisu probali, iz samo njima znanih razloga bolju, onu rečnu, naj bolju!
KLENOVI IZ REKE SU UKUSNIJI OD PASTRMKI IZ BILO KOG RIBNJAKA.

Prvo klen obozava mesta sa kanalizacojom i djubretom, probaj recimo pastrmku iz ribnjaka sa Krupaje ili Gradca, pa onda mozda i nastavimo pricu. Dotle cu se grohotom smejati ovim recima kao i uopste klenu kao gurmanskom specijalitetu.

Tebi nije dobro. Izgeda imas lose snove http://www.go-mrav.com/slike/pictures/guliver.jpg   :drool:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Kad se mikser vrati iz lova klenova kilaša sve će da nas tuži Lakiju što mu remetimo temu  :hammer: :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
uživač je napisao(la):
KLENOVI IZ REKE SU UKUSNIJU OD PASTRMKI IZ BILO KOG RIBNJAKA.

B. Timok jeste štrokav ali ne celim tokom, isto i Nišava, to mogu da potvrde mnogi mušičari iz okoline. Daj adresu na PM da ti pošaljem koje kilo na bus pa probaj.

Sunce moje kad sam ja jeo klenove ti si vukao serpice po pesku i piskio u saksiju. A sto se hrane tice, nju komentarisem samo sa ljudima preko 110kg :D
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Izvini molim te za šerpice, ja sam se igrao pištoljima jer sam hteo da budem, kad odrastem, plačkaš vozova :hammer: :hammer:
A što se težine tiče, nisam daleko :-*
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da li ja ovde drugujem sa mušičarima ili kobasičarima? Šta je ukusnije klen ili kalifa je zanimljiva tema, ali nema nikakve veze sa strpljivim gaženjem vode pri mušičarenju klena.
 
Vrh Dno