Stršljen

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Strsljen od balze..​
 

Prilozi

  • Strsljen..jpg
    Strsljen..jpg
    90,8 KB · Pregleda: 193
  • Strsljeni grupno!.jpg
    Strsljeni grupno!.jpg
    113,4 KB · Pregleda: 262
  • Strsljen 1..jpg
    Strsljen 1..jpg
    137,5 KB · Pregleda: 229

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Boja im je pogodjena..ovo sam negde pokusavao da izimitiram..

 

Prilozi

  • 101086191-Giant hornet.530x298.jpg
    101086191-Giant hornet.530x298.jpg
    19,2 KB · Pregleda: 235

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Pa klena naravno..A verujem da ce i pastrmka da ga uzme..(ako uzima bambulu,uzece i njega..) :tbumb: :tbumb:
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Koliko je kod pecanja klena bitno ovolika oscilacija u bojama?

Masicu gledao sam jos negde si ovih dana izbacivao neke bube ali su bas sarene razne imitacije, izgledaju brutalno ali koliko je to bitno u praksi.

Ka sam ga ciljano pecao na kolubari ali posto je populaciaj klena blago receno unakazena zanima me koliko je to bitno i da li ce mi pomoci ulazak u toliku sirinu...

Kad sam pocinjao sa pastrmkama zaludeli su me sa stotinama vrsta nimfi, a sad realno pecam na tri i to mi je 90% kutije... Sad ima i toga sto pastrmke pecam po revirima a sa klenom je divlja voda u pitanju...

 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
  Mislim da se ne radi o oscilaciji boja..Ovog strsljena sam namenski radio po zahtevu kupca,koji je zeleo da bude bas ovakav!Mozes i da stavis samo tri razlicite strafte boja preko tela strsljena i to je to..verovatno ce da lovi!
  Najvaznije je da pogodis generalnu kolorizaciju insekta..Pogotovo ako radis musice od balze.Ako pogledas strsljena vidis da ima masivno telo sa krilima u "V" i da preovladavaju neke tri boje:Zuta,braon i narandzasta (manje -vise),ono sto mozes da vidis na insektu.

Sto se tice tih buba..koje spominjes verovatno mislis na bube sa silly nogama.Prvi put sam pre dve sezone poceo da ih radim..,jer sam imao neki novi materijal kod sebe..(loco policelon - coper color) ,i dodao sam orange noge sa crnim straftama..Bio sam odusevljen kako lovi i kako plovi..Tako da je iz tog razloga radim! Abdomen tih musica moze da bude u bilo kojoj "vristecoj" boji..ili pola pola sa paunom..

Takodje jos jedna od musica koja je "sarena" kako kazes a koja mi je postala jedna od omiljenih je i svitac od balze sa flesom preko ledja..Meke noge i to je to..
Odlicno radi ovde kod mene na jugu..ali sam ga dao i Tomiju da ga proba na Drini cini mi se pre dve sezone i on je bio prezadovoljan lovnoscu istog.

Generalni odgovor na tvoje pitanje je mozda da nekada samo crvena tacka na dupetu svitca nije dovoljna..mozda je voda mutnija,mozda je potrebno da mu nesto "zasija" ..da mu nesto mrdne (silly noge)..

Pozdrav..

 

Prilozi

  • Klen na bubu sa silly nogama!.jpg
    Klen na bubu sa silly nogama!.jpg
    99,1 KB · Pregleda: 181
  • Svitac od balze...jpg
    Svitac od balze...jpg
    102,9 KB · Pregleda: 189

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
U temi suve muve razno si postavio slike nekih kutija za Klena, pa sam se iskreno malo zapitao na sta pecam jer je ono sareno kao u diskoteci(raznih imitacija je bilo), a ja imam par varijacija u osnovnim bojama.

Kazem opet pecanju klena se bas nisam nesto mnogo posvetio i proslavio jer su reke opustosene i sa populaciom veoma sitnih klenova.

Mogu samo da ponovim da imitacije izgledaju brutalno po meni i da si mi dao odlicne ideje za vezanje... :tbumb:

hvala
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Tihi83 je napisao(la):
U temi suve muve razno si postavio slike nekih kutija za Klena, pa sam se iskreno malo zapitao na sta pecam jer je ono sareno kao u diskoteci(raznih imitacija je bilo), a ja imam par varijacija u osnovnim bojama.

Pa dobro kada ih pogledas tako grupno - zaista izgleda kao u diskoteci..Ali to je 10tak vrsta musica na jako malom mestu..A jos ako dodas,dve boje loco policelon i flesh bube..sve ti je jasno! Ali svaka od njih je proverena i lovna zato se tu i nasla!  :tbumb: :tbumb:

Jos jednom hvala na upucenim recima!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Vrhunske muve od balze.Iak osam ih sam radio Mašićeve su za dva koplja ispred!Ovu sa flešom sma u par navrata koristio i dobre rezulatate sam imao.Malo vremena,loši uslovi ali diže klenove.
Drago mi je da stalno usavršavaš svoje muve.Mogao si ostati na jednoj istoj klasičnoj bambuli ali ove novotarije razbijaju monotoniju a i klenove!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Stršljen od balze..#8 sa dužim vratom..

 

Prilozi

  • IMG_20180604_002636_128-800x481.jpg
    IMG_20180604_002636_128-800x481.jpg
    105,8 KB · Pregleda: 174

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Fenomenalan... probao za pegave leti kad je jaka zega.... odlicno lovi

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno