Studenica

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Milane ,prava  autdor fora samo ja ne volim šatore. Nemam vremena  za psa a planiram jednog već par god., ima tu vremena oko vaspitanja i pravilnog čuvanja psa. Kao mlađi sam bio veliki ljubitelj kinologije i svaku izložbu sam obletao, a sad u mom gradu ne odem
na izložbu, dojadilo mi. Bože zdravlja samo, pa sledeće god. da obiđem te terene oko Goča pa i Studenicu, manastir prvo.
Lepog psa imaš, samo što noću zna da te štreca za svaku glupost .

Milanče,RESPEKT za staru fotku  :tbumb:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Oholi nije to jedina riba lovilo se ove godine 800g pa i pastrmke od kilogram i tako u krug.Svake godine do polovine ljeta majmuni počiste vode :(
Tih k'o čakija ima sasvim dovoljno za uživanje a meni nije pretjerano daleko.
Što bi rekao Milić Vukašinović svugdje mu je bolje samo da nije u gaćama  :hammer:

P.S.
Divne fotke!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Tomy, onda je to cak i dobra voda.

Milane, uz sve nesuglasice ovo kampovanje je za postovanje. Svaka cast

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Neki dana je drug uhvatio na suvu jednu oko 30cm.Kaže u sami sumrak voda proključala od pastrmki!
Šteta to niko ne čuva,mještani sav otpad tu bacaju :(
I uvjek se pitam kojim čudom se voda tako regeneriše i daje toliku ribu!?!
A šta bi bilo da se malo pazi...'bem ti narod  :'(
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Priroda je cudo

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Bio sam dečak kada  je prikazivana emisija o manastiru Studenici i samoj reci Studenici uz svo riblje bogatstvo. Kao

bogatstvo ribom dokaz su bila dva iskežena debila sa leskovim štapovima i udicama namamčenim glistama kojim su na svaki

zabačaj kačili  velike pastrmke i bacali iza leđa non-stop. Iako klinac nezreo u svakom smislu osetio sam da nešto nije ok..

Pa dokle i koliko se planiralo čupanje ribe u bezgraničnim količinama a bez posledica ?

Rezultate svi znamo. Ma nesavestan smo narod skrooooz.

Daj Bože da neko može i to malo da sačuva od primitivaca, ali  ''Srbija Šume '', pa to je neozbiljno.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Uvek je neko drugi kriv, vlast, lokalna samouprava, ribočuvari..... Nikako da krenemo od sebe samih.  :doh:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
лепа је ово река, и моћна, сећам се да сам код ушћа, а где се улива у ибар, почетком 90-их хтео да је прегазим  на најбржем току, чини  се ту  моћнија од западне мораве а гледам да је 9,5 пута мањег протока/упоредио сам  мерења код ушћа и  јасички просек- испред крушевца/, жао ми је што је ретко посећујем, дошле године а  и морава ми за срце прирасла, поздрав разговорницима
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Pozdrav tebi Rade ljudino, lepo si rekao ''moćna ''. U svakoj normalnoj zemlji bi bila prebogata pastrmkama gde ne bi smeo da loviš štapom ispod wt 6.

 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
управо тако. а некада је то и било, пошто је  мало измењен  менталитет људи уз реку, као и свуда, отпад се сада  баца без много размишљања.
има ли негде сада липљена на  реци као некада?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja nisam primetio otpad oko reke...Studenica je jedna od cistijih reka kod nas...
O ribljem fondu ne znam sta bi rekao...
Ali sam ubedjen da u Studenici mora da ima ribe... Velika je to reka sa dosta pritoka.
Jedne godine ne kraju sezone, zakacio sam musicu za granu preko mesta na kom sam lovio, prisao sam da otkacim udicu i na dnu sam video jato pastrmki 30+ cm
Ribolovci kazu da nema ribe ali ovi sto rade riblju osnovu ili kako se kaze, sto agregatima izlovljavaju kazu da ribe ima.
Cuo sam od pojedinij ribolovaca da su danima dolazili i ribu nisu videli a onda jedan dan svaki zabacaj su imali desavanja a posle toga opet nista...
Ja se nikad nisam proslavio, jednom sam lepo lovio ali sitnu pastrmku, jesen je bila, pisao sam o tome...
cudna je ta reka mozds me zato privlaci, sad sam bio na nekim za mene novim terenima...nista nisam ulovio ali planiram da se vratim, sam da budem i da se lepo potrudim...
Veliki je to sliv, zanimljive su i reke koje teku iznad Devica, Briusnicka reka, Dajicka reka itd...
 

Dejan280

Newbie
Učlanjen(a)
01.01.2021.
Poruke
6
Broj reagovanja
2
Ja nisam primetio otpad oko reke...Studenica je jedna od cistijih reka kod nas...
O ribljem fondu ne znam sta bi rekao...
Ali sam ubedjen da u Studenici mora da ima ribe... Velika je to reka sa dosta pritoka.
Jedne godine ne kraju sezone, zakacio sam musicu za granu preko mesta na kom sam lovio, prisao sam da otkacim udicu i na dnu sam video jato pastrmki 30+ cm
Ribolovci kazu da nema ribe ali ovi sto rade riblju osnovu ili kako se kaze, sto agregatima izlovljavaju kazu da ribe ima.
Cuo sam od pojedinij ribolovaca da su danima dolazili i ribu nisu videli a onda jedan dan svaki zabacaj su imali desavanja a posle toga opet nista...
Ja se nikad nisam proslavio, jednom sam lepo lovio ali sitnu pastrmku, jesen je bila, pisao sam o tome...
cudna je ta reka mozds me zato privlaci, sad sam bio na nekim za mene novim terenima...nista nisam ulovio ali planiram da se vratim, sam da budem i da se lepo potrudim...
Veliki je to sliv, zanimljive su i reke koje teku iznad Devica, Briusnicka reka, Dajicka reka itd...
 

Prilozi

  • 5C582E94-D0BA-4C96-8123-534F2BDF95F9.jpeg
    5C582E94-D0BA-4C96-8123-534F2BDF95F9.jpeg
    234,7 KB · Pregleda: 42
  • 90CD5A76-2490-452D-9A0B-627D3F385C3B.jpeg
    90CD5A76-2490-452D-9A0B-627D3F385C3B.jpeg
    329,1 KB · Pregleda: 40

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Bravo Dejane, zanima me odakle ribnjacka potocara u Studenici? Jel bilo kakvo poribljavanje?
 
Vrh Dno