Takmicenja u izradi musica

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vreme je da se ponovo organizuje Izlozba (Takmicenje u izradi) vestackih musica. Do sada se ova manifestacija u Srbiji odrzala cetiri puta. Organizovala ju je Musicarska sekcija USR Nisava iz Nisa, na ideju njenog osnivaca, moje malenkosti.
Odavno nismo organizovali ovakav susret vezaca i musicara. Organizator je prolazio kroz razne stadijume, ali preboleo je "decje bolesti" i moglo bi ponovo da se radi na organizaciji nove Izlozbe. Za ovu 2006. godinu, to je cak i u planu rada Musicarske sekcije. Ja sam sve odlozio za jesen, zbog neodloznih "obaveza" svih clanova Sekcije, u toku letnjeg perioda. Dakle, decembar! A? Sta mislite o tome?
Evo sta sam slucajno nasao:
http://www.ribolovacki-magazin.co.yu/rr/rr43/rr43-txt16.htm
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pozdrav svakoj inicijativi koja moze da prekrati cekanje do 1. marta. Gledacu da dodjem kako god mogu ;-)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Treba organizovati sto pre. Ovo je jedinstveni nacin da se pre svega sretnemo, upozamo, razmenimo iskustva i sto je najvaznije druzimo, a kao vrhunac svega malo nadmetanja. Podrzavam svaku organizaciju.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U cetvrtak, na Sekciji, dogovoricemo se o datumu i mestu odrzavanja.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Svaka cas, ja mogu da budem sponzor takmicenja, premicu vam specijalitete od potocnih pastrmki i to sve uz svez kavijar!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Odlichno!Ima da se konachno okupimo,razmenimo iskustva,druzimo i pijemo!U chetvrtak na sekciji cemo se okupiti,diskutovacemo u vezi toga,valjda je ovaj ribar Mix smislio neshto!Ako ne,tamo cemo da smislimo!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Odlicna ideja, sajt ce je podrobno ispratiti i medijski i ostalo!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ostalo? Pare, muzika, bitches, alkohol, sokovi...? Je l' to?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
16 ili 23 decembra 2006.ce se odrzati u centru Nisa. Najverovatnije u jednom super-prostoru, restoranu BB. Razgovarao sam sa gazdom. Samo da ne bude istovremeno sa nekom slavom? Nisam gledao u pravoslavni kalendar.
Najbolje je da napravimo i Izlozbu vest. musica. i takmicenje. Ako neko hoce da mu musice budu ocenjene i da mazne neku nagradu, moze. Ali nije obavezno. Najinteresantnije ce biti razgledanje raznih muva, izradjivaca iz razlicitih krajeva. Ponekad neko donese i slike ili promovise svoju knjigu. Ovo je prilika da se musicari sretnu sa prijateljima i razmene iskustva. Prostor je odlican i primice predvidjenih par stotina posetilaca.
Predlazem da se i MFS ukljuci u ova desavanja. Bilo bi dobro da dodju i osnivaci nase federacije i kazu i oni koju rec. Bilo bi odlicno da u delu programa, rezervisanom za promociju MFS, jedan od dvojice inicijatora iskoristi priliku da upozna javnost sa osnivanjem i funkcionisanjem MFS. Takodje, predlazem Upravnom odboru MFS da ovu Izlozbu musica i eventualno Takmicenje, podrzi kao zvanicno takmicenje na drzavnom nivou.
Pozivam i Dr. Luckyja da pripremi par recenica o ovom sajtu, koji nam pruza neverovatne mogucnosti za brzu i efikasnu organizaciju svih mogucih akcija.
Davaoce nagrada za najbolje ocenjene musice u kategorijama, suva, mokra, strimer i ostali tipovi (4 kateg.) sam vec kontaktirao. Spremaju vredne nagrade. Lovu za prostor vec imam. Cim odredimo datum Izlozbe, uzecu i nagrade od sponzora.
Drugari, slobodno se raspitajte za jos potencijalnih darodavaca i sponzora, ili pozovite proizvodjace i prodavce musicarskog pribora da dodju i slobodno se promovisu. Dakle, mogu se izloziti (ne i prodavati) i ostali musicarski proizvodi, poput materijala, alatki, meredova, knjiga, DVD-a....
Musicarski party koji sam obecao ove godine povodom 20 godina mog musicarskog staza bice takodje deo programa.
Znaci musicarska zajebancija kakva se samo pozeleti moze!
Za brzu komunikaciju slobodno koristite moj mob. tel.
063-59-59-60
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izgleda da ce se odrzati u subotu, 16. XII 2006. To ce biti moj predlog prekosutra na Sekciji.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odluceno je mesto i dan. Restoran BB u centru Nisa (Obilicev venac BB), subota 16. XII 2006. Objavicemo jos detalja ovih dana. Pozivamo sve izradjivace musica i zainteresovane musicare da ucestvuju u ovoj manifestaciji. Pozvani su i celnici Musicarske Federacije Srbije, kao i ostali ugledni ljudi iz musicarskog sveta, kao i ekipe poznatih ribolovackih emisija, novinari, trgovci, proizvodjaci...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najvaznija je Izlozba musica. SVi cemo izloziti svoje muve i razmenjivati iskustva. Takmicenje je samo deo ove manifestacije i nije obavezno za izlagace.
Vazno je da znate da ce u ziriju biti Predsednik Musicarske Federacije Srbije, Predsednik Musicarske Sekcije USR Nisava (organizator) i Najuspesniji izradjivac musica na dosadasnjim takmicenjima. Ne treba da brinete za strucnost i pravednost ocenjivanja. Musice za ocenjivanje ce biti pod sifrom, tako da clanovi zirija nece znati ko je izradjivac.
Moram naglasiti da se kod musice ocenjuju sve njene korisne osobine:
- slicnost prirodnom uzoru izgledom (oblik, boje, velicina...)
- slicnost prirodnom uzoru ponasanjem (plovnost, potopivost, polozaj, akcija...)
- prakticnost upotrebljenih materijala
- upotrebljivost musicarskim priborom...
Dakle, clanovi zirija ce se potruditi da prijavljene musice ocene na najmudriji moguci nacin, poput ocene koju daju lipljeni, pastrmke, klenovi...
Bice interesantno da vidimo realisticne muve koje nemaju upotrebnu vrednost, kao i "nakaze" od muva, koje odlicno love. Ipak, najvise ocene ce verovatno dobiti mamci (muve) koji imaju i jednu i drugu vrlinu.
 
Vrh Dno