Takmicenja u izradi musica

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mixmasteru ja imam jos nekoliko pitanja, koja ce verovatno interesovati i ostale koji bi zeleli da prisustvuju izlozbi i takmicenju. Da li je poznat protokol takmicenja, koliko muva se takmici iz kategorije (suve, mokre, nimfe...), da li se muve prave na licu mesta ili se gotove donose?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Takmicari prijavljuju po jednu muvu iz kategorija"
SUVA, MOKRA (tu je i nimfa i sve ostale muve koje tonu) i STRIMER.
Ovog puta takmicari nece morati da prave muve na "licu mesta", vec ce samo prijaviti ranije napravljene. Muve ce primati poseban covek i pod sifrom ih predavati ziriju, tako da niko iz zirija nece znati koja je cija muva.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
svaka cast mix-e
doci cemo i mi iz cacka ,evo upravo nagovaram i konstruktora iz ugly-ducklinga da dodje ,koji je inace genije za izradu musica
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas smo potvrdili zakup restorana BB. Podelili smo zaduzenja, kako bi sto bolje funkcionisala Izlozba. Nije nam prvi put. Ovo je peta Izlozba (Takm) Vestackih Muva koju organizujemo i sve cetiri su do sada uspele. Ova ce biti najmocnija. Mislim da ce se bas na tom mestu videti koliko je musicarenje i fly tying u Srbiji napredovalo.
Zvao sam ekipu sa RTS-a, Simonovic-Stakic.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Da li je takmicenje organizovano po kategorijama, tako da se bira najbolja muva iz kategorije suve, mokre, i strimeri! I da li se moze prijaviti samo muva iz jedne kategorije a ostale da se nevezu??

Nadam se da necu imati puno obaveza i da cu stici na ovu manifestaciju!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ovo je prevashodno izlozba, a takmicenje je dodatak. Ovo je vazno da se napomene, jer veliki broj ljudi ima neku odbojnost prema izlozbi. Smatra da im muve nisu dovoljno lepe itd. Znaci izlozba.
Sto se tice takmicejna, propozicije su sledece. Takmicenje se odigrava u tri kategorije: suva, mokra&nimfa i strimer. Svaki takmicar moze da prijavi maximalno jednu muvu u svaku od kategorija. Prijava muva je na licu mesta, gde ce lice zaduzeno za prijem da muve sifrira i sifrirane muve dolaze do ziria. Znaci oni neznaju ko je takmicar. Ocenjvanje muva ce biti po vise kriterijuma. Ja nisam clan ziria pa nemam pojma kako ce biti ocenjvane, ali ne sumnjam da ce biti profesionalno odradjeno.
Jos jednom napominjem, bitna je izlozba i druzenje, a takmicenje je samo propratni element!
Salut!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Dakle ja sam shvatio da ko izlozi musece NE MORA i da ucestvuje na takmicenju. Samo ih izlozi i zajebava se sa kolegama a ovi ambiciozniji se preznojavaju ocekivajuci rezultate zirija.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tacno je ovo sto je Laki napisao. Vazno je izloziti svoja "umetnicka dela" i prikazati nove tehnike vezivanja i nove imitacije. Medjutim, nije lose i prijaviti ih za ocenjivanje, jer iskustva sa prethodnih Izlozbi su pokazala da su nagrade zaista vredne. Ako ste vest vezac musica, nemojte prepustiti slabijima veoma vredne nagrade i medalje! Ipak treba da izaberemo najbolje.
Preksinoc oko 1 posle ponoci sam poslao g. Stakicu vest o Izlozbi i ona je vec objavljena na pretposlednjoj stranici najnovijeg Ribolova! Naravno, to je samo "flash news" i za sledeci broj treba pripremiti bar pola stranice. Treba i sa S. Popovicem da se cujem. Ekipu Simonovic/ Stakic sa RTS-a sam obavestio i Joca mi je rekao da dolaze 99 %. TV5, NTV i Belle Amie ce takodje doci, kao i novinari Blica i Narodnih Novina.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Uff ... Ja malo i sta znam o ovome. Mnogo obaveza pa nisam u toku.
Eto mene danas na sekciji pa da pripomegnem nesto ako treba!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovih dana spremamo panoe za kacenje musica. To znaci da izlagaci nisu obavezni da svoje musice sami uramljuju, pakuju i slicno, mada nije ni tako lose.
Jos nesto. U program ce biti ubaceni (naknadno) i Aleksandar Panic i Dr. Grubic, koji ce uz pomoc video-bima promovisati svoje projekte.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Pa zar nisi, koliko se ja dobro secam, jednom prilikom na forumu tako lepo ispljuvao Aleksandra Panica u smislu kako je on neznalica, plagijator i tome slicno, a sad ga kao zoves na izlozbu da bi velicao samog sebe? Kad bi taj covek znao kako, i na koje nacine ga blatis po Srbiji, neverujem da bi dosao da ti promovise tvoju izlozbu.
 

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Nastavljene pripreme izlozbe vestackih musica. Izrada panoa za musice je pri kraju, a evo kako ce da izgleda PLAKAT izlozbe.
 
Vrh Dno