Taktika, tehnika ili nešto treće

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja se sećam da Esox nije bio zadovoljan ovom skalamerijom,a i bucov je bio prilično mali!Velika riba je druga priča!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Da taj sistem je testirao jedno sat vremena sto je nedovoljno za neke ozbiljnije zakljucke!!! Sisten ima potencijal za neke situacije, i treba ga ispitati i izvesti neke zakljucke. 
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Simpsone, razlika izmedju tvog nagadjanja i mog izlaganja je velika. Ja sam ovo probao, mada slucajno , i pre nego sam cuo i video ovaj sistem, znaci imam nekakvog iskustva tj ne pricam teoretski.
Ponovicu ti opet jer si simpatican decko. Rekao sam da je za ZUBATE RIBE (verujem da znas sta to znaci) jer je veca sansa za kacenje ribe. Jednostavno deo najlona od muve ka udici klizi kroz zube i mala je sansa da ispadne.
To potvrdjuje i Esoxov pokusaj na bucova. Lako je moguce da je prilikom kontre iscupao ceo sistem iz usta bucova koji nema izrazene zubice na celjustima.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kuzma je napisao(la):
Simpsone, razlika izmedju tvog nagadjanja i mog izlaganja je velika. Ja sam ovo probao, mada slucajno , i pre nego sam cuo i video ovaj sistem, znaci imam nekakvog iskustva tj ne pricam teoretski.
Ponovicu ti opet jer si simpatican decko. Rekao sam da je za ZUBATE RIBE (verujem da znas sta to znaci) jer je veca sansa za kacenje ribe. Jednostavno deo najlona od muve ka udici klizi kroz zube i mala je sansa da ispadne.
To potvrdjuje i Esoxov pokusaj na bucova. Lako je moguce da je prilikom kontre iscupao ceo sistem iz usta bucova koji nema izrazene zubice na celjustima.



Morao bi ponovo da mi pojasnis zasto je bitno da ribe budu zubate? Sad ces jos da me ubedjujes kako se zubi ponasaju kao vodjice pa struna ide izmedju njih, smesno bre, u pitanju je delic sekunde prilikom kontre. Potpuno nebitno jesu li zubate, da je bitno budi siguran da bi to proizvodjac naglasio.
A da zaboravih, pa ti si ovo smislio ustvari tako da odustajem od dalje price :hammer:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:nowink:
Pozivanje na zakone fizike, poznavanje klasifikacije riba (netacno, "zubate" i "nezubate" zaista postoje, samo se tako ne zovu. Ostariophysi, kojima pripada i bucov, imaju kao sinapomorfnu karakteristiku odsustvo vilicnih zuba, dakle, "nezubate" su) i druge slicne argumente u zucnoj raspravi na temu "da li circle udica efikasnije kaci a manje nabada i pricinjava bol" deluje malo nadrealno. Da li je negde alternativno, urbano-gerilski investirano u uvoz circle udica, a "Delta" lobi se plasi da ce tesko da rasproda klasicne strimerske? Kojima dosad, inace, nista nije falilo, sem grubosti u ubadanju prilikom kontre?
Kad vec dusa tako boli zbog ribljih muka pri kontriranju, podju li nekom suze na to sto su (ALI BEZ ZEZANJA!) u Mediteranu i istocnom Atlantiku tune plavoperke ili ti najobicniji tunjevi pred kriticnom ugrozenoscu? Ili i dalje cokchemo motajuci komade u tost-sendvicima i komadice u salatama s tunjevinom? A tuzne oci tuna pune bola?
Gde ce v(n)am dusa... :eek:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Niko nije rekao da circle udica efikasnije kaci, vec manje kaci vodenu travu, kamenje,a jos manje ribu negde za telo. A  sistemom bez "kolca" koji viri iz guzice musice, sama musica deluje privlacnije za ribu. Nije tesko procitati tekst proizvodjaca a jos je lakse shvatiti sta je cilj sistema.
Nigde kod nas nisam vidjao ovaj tip udice tako da  paranoja da neko pokusava nesto da probije na trzistu, ostaje to sto jeste. Oboljenje!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Ima u formaxu ili je bar bilo u formaxu ovih udica!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ekoljuba je napisao(la):
Ima u formaxu ili je bar bilo u formaxu ovih udica!!!

Ono sto sam ja vidjao jeste licilo ali nije ovaj tip, pogotovo barbless sa samim vrhom udice okrenutim potpuno vertikalno.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Pedja za tunu si 100% UPRAVU!!! Kod nas ribolovci kukaju sto bas(alohtona i sirom sveta rasirena vrsta) nije zasticen a pritom kad mrmaju tunjevinu ne razmisljaju da time doprinose istrebljenju ove vrste cija se brojnost populacije svela na par % od one koja je bila pre par desetina godina.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
ekoljuba je napisao(la):
Ima u formaxu ili je bar bilo u formaxu ovih udica!!!
  :hammer:

Bravo za Ljubu.

Bilo bi interesantno probati te nove udice.
Mada sam siguran da i one nekako ubodu, na kraju.
Sto i nije nikakva steta, jer to se od njih i ocekuje.
Licemerno je loviti ribu i kukati da je ubod udice boli.
Druga krajnost je sadizam. Valjda. :yeswink:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Evo jedne fotke sa neta na kojoj se vidi pastrmcica ulovljena na ovaj sistem.Udica je tek za koji milimetar promasila oko,mislite o tome...
 

Prilozi

  • wild-brook-trout-caught-on-a-moffitt-green-drake-dry-fly1.jpg
    wild-brook-trout-caught-on-a-moffitt-green-drake-dry-fly1.jpg
    36 KB · Pregleda: 236

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja bih rekao da ova udice nije ona udica o kojoj je bilo reč...a ionako što se mene tiče ja se i dalje držim stare škole.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
crni je napisao(la):
Evo jedne fotke sa neta na kojoj se vidi pastrmcica ulovljena na ovaj sistem.Udica je tek za koji milimetar promasila oko,mislite o tome...

Isto mozes da zakacis oko i ako je klasicna muva bude u ustima! Mislite o tome...
 
Vrh Dno