TEHNIKE ZABACAJA

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sale je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Nije to Drina, na kojoj se celog života uvežbava jedan jedini zabac.

Kakva greska ,jos od ovako iskusnog musicara kao sto si ti. :hammer:
Randjo sledece godine u junu ja dolazim po tebe u Nis i idemo na Drinu da vidis kakve sve zabace moras da izvodis
8)

Ama, znam ja, Sale, da nema ništa od ribolova jednim zabačajem, ali učinilo mi se da na Drini mnogi teže usavršavanju jednog jedinog. Zar nije tako?
A ovo za dolazak u Niš, pa posle na Drinu, je odlična ideja. Napravićemo mini turneju. Prvo Nišava, Temska, Jerma, Visočica i Timok (ne više od 7 dana), pa prelazimo na Drinu (7 dana). A?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
rabbit je napisao(la):
Ti počeo ko Mix,kad nemaš odgovor lupaš ko maxim po diviziji.

Opa, Rabbit čačka Mixmastera :eek:! Zanimljivo.
Aaaa, ovo neće tek tako da prođe. Sad će čika Mixy da preispita ovog Rabbita, tek malo da ubijemo dosadu :naughty:.

Je li, Rabbit, ko te to lagao da Mixmaster lupa? Može li neki primer? Evo, dajem ti i "pomoć prijatelja" i "pitajte publiku" da mi nađeš kad sam to ja prolupao. ???
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
simpson H je napisao(la):
rabbit je napisao(la):
lovila dva čovjeka.Ivan instruktor i vjerovatnoBane pančevac.

A ti? :D

Vjerovatno ,da me interesuje Drina.A ti? :tumbdown:

@Mix - to je bio samo gramatički loš citat Simpsa,koji te često optužuje da lupaš.TJ,iznosiš stanje bez činjenica.Kao i on u predhodnim postovima.
 
H

humphrey

Guest
Mixmaster je napisao(la):
rabbit je napisao(la):
Ti počeo ko Mix,kad nemaš odgovor lupaš ko maxim po diviziji.

Opa, Rabbit čačka Mixmastera :eek:! Zanimljivo.
Aaaa, ovo neće tek tako da prođe. Sad će čika Mixy da preispita ovog Rabbita, tek malo da ubijemo dosadu :naughty:.

Je li, Rabbit, ko te to lagao da Mixmaster lupa? Može li neki primer? Evo, dajem ti i "pomoć prijatelja" i "pitajte publiku" da mi nađeš kad sam to ja prolupao. ???



lupetas kao konj...... :D
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Mixmaster je napisao(la):
sale je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Nije to Drina, na kojoj se celog života uvežbava jedan jedini zabac.

Kakva greska ,jos od ovako iskusnog musicara kao sto si ti. :hammer:
Randjo sledece godine u junu ja dolazim po tebe u Nis i idemo na Drinu da vidis kakve sve zabace moras da izvodis
8)

Ama, znam ja, Sale, da nema ništa od ribolova jednim zabačajem, ali učinilo mi se da na Drini mnogi teže usavršavanju jednog jedinog. Zar nije tako?
A ovo za dolazak u Niš, pa posle na Drinu, je odlična ideja. Napravićemo mini turneju. Prvo Nišava, Temska, Jerma, Visočica i Timok (ne više od 7 dana), pa prelazimo na Drinu (7 dana). A?
Moze samo da skratimo ovo po okolini Nisa na 3 dana pa na Drinu , pazi drzim te za rec, ove godine si isprodavao .
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nema kraćenja, može samo produžavanje. Niš- 10 dana, Drina - 10 dana. :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Rancicu
nabavi sve što možeš od diskova na kojima su prikazane tehnike mušičarenja. Nabavi Doug Swisher-a, Joan Wulff, Mel Krieger-a (R.I.P.) Lefty Kreh-a... i pod obavezno Oliver Edvardsa. Svako od njih ima neke svoje cake za prevazilaženje odredejnih problema i obraća pažnju na odredjene stvari, na koje neko drugi možda nije obratio toliko pažnje. Na primer J.Wulff ima jako čudnu mehaniku pokreta prilikom zabačaja, ali je odlično objasnila neke stvari poput elipsoidnih zabačaja i zabačaja pri vetru (čeonom, u ledja i bočnom sa leve i desne strane), što recimo D.Swisher ne objašnajva u svojim filmovima. Mislim da je neko snimao Acu Ivanovića kad je pravio prezentaciju na Adi prošle godine, ako uspeš to da nabaviš bilo bi super, ako već nemaš priliku da dodješ u BG ili negde da ti neko na srpskom i uživo pokaže šta i kako. Ipak je živ učitelj bolji od bilo kog filma. Samo obrati pažnju pri odabiru učitelja pošto kod nas ima puno mušičara koji "misle" da znaju, pa te neko  može pogrešno naučiti.
Tek kada odgledaš nekoliko filmova o FC (od različitih autora) moćićeš da sklopiš potpuniju sliku i da kreneš da koristiš elemente stilova svakog od njih koji tebi konkretno odgovaraju.
Sad će Zeka (rabbit) da me ukori pošto me je on dosta toga naučio oko FC-a i prilično je posvećen vežbanju istog, a ja sam prilično lenj u pogledu mahanja na livadi. Ali livada će ti mnogo pomoći da uvežbaš neke stvari. Samo da znaš jednu stvar svaki zabačaj na livadi biće ti tehnički bolji i duži od onog na vodi u početku ali nemoj da te to obeshrabri to tako mora.
Pozdrav :tbumb:
P.S.Oliver Edwards na svojim diskovima pokazuje više vezivanej muva i sam pristup vodi gde i kako zabaciti, a ne toliko same tehnike zabačaja ali su meni neke njegove cake pomogle.
 
Vrh Dno