Tenkara - Japansko tradicionalno mušičarenje

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
Pa svo troje ima cilj:
Koji cilj imas kada slusas muziku? Da se opustiš, podigneš raspoloženje ili možda plačeš i tuguješ zbog nečeg (napuniš baterije)
Koji cilj imas kada ujutru zapalis cigaru uz kafu? Isto tako da se opustiš i da skineš nikotinsku krizu koja se nakupila preko noći
Koji cilj imas kada kresnes neku plavusu bez obaveza? Isti ko i kad kresne crnku ili brinetu da istreseš svoje sjeme :hammer:
Govoriš da radiš nešto "bez cilja" ali cilj je uvijek tu samo ga ti ne primjećuješ namjerno ili slučajno ne znam.
Može sad jedno pitanje Bojane...
Da li si ti ikada lovio plašljive male potočarice u nekom potoku recimo 2-3m širine?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Silvio sto se mesas kada nemas pojma o cemu pricam. Mislim ok mozemo da razgovaramo ali ti kao da namerno ne procitas sta napisem i onda meni odgovaras. Koji je cilj tu?

Lepo sam odgovorio bahusu da ne mora sve sto radis u zivotu da ima cilj. Zasto bih razlikovao slusanje muzike ili ribolov? Meni je svrha i jednog i drugog opustanje i uzivanje, kao i jutarnja kafa i cigara, a cilj ne postoji.

Ne nisam nikad lovio male plasljive potocare u potoku sirine 2-3m. Inace je Srbija prepuna krupne potocare i reka gabarita Drine pa nikad nisam morao da se lomatam po potocima. Ma kakva Amerika i NZ, Srbija je inace raj za musicare. :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
Svrha=Cilj
Da si lovio po potocima onda bi znao o čemu pričam i daj ba malo spusti se na zemlju spržiti će te sunce :smoke:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):

To mozda u crtanim filmovima.
Svrha nekog rada nije i cilj tog rada. Daj bre necu da gubim vreme da ti objasnjavam elementarne stvari, na ovaj nacin ne mogu da razgovaram, izvini.

Ali ako budes ucio razliku izmedju reci svrha i cilj, molim te usput nauci sta znaci rec sarkazam jer da si citao donji deo mog prethodnog posta znao bi i za tu rec.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
Shvatam ti sarkazam ali tu je sarkastično samo poređenje NZ i Amerike sa Srbijom, a ja i dalje mislim da tip kao ti ne bi ni lovio na potočiću od 2-3m širine ;)
A valjda ćemo nekad popiti po jednu pa nastaviti ovu diskusiju iz šupljeg u prazno  :bye:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Prvo nisam tip, tipom mozes da zoves kuma, pasenoga ili zeta.

Drugo, stvarno me ne zanima sta ti mislis o mom lovu plasljivih pastrmki na potoku sirine 2-3m, gde sam lovio, kada sam lovio, koliko sam lovio. Nemam nikakvu potrebu da se tebi dokazujem niti da ti objasnjavam. Diskusiju vodim samo sa onima koji imaju potencijal da razumeju pa i da razmisle o onome sto kazem. Ti ne prihvatas elementarno, diskutujes o necemu sto ne poznajes. Da bi diskutovao na bilo kojoj temi, elementarne stvai se podrazumevaju. Cilj i svrha nisu isto, ko to ne zna onda nema ni smisla voditi dalju diskusiju na tu temu makar dok ne nauci.
Cak nije moj stil da te odmah eliminisem iz razgovora, potrudim se do krajnjih granica, pruzim sansu. Cesto ako treba i da crtam. U Srbiji su 90% reka koje imaju pastrmku bas takve kakve ih opisujes. Mi nemamo velike reke. Zamisli se onda ponovo sta sam ja tebi malo pre rekao na sarkastican nacin. Poredjenje sa NZ i Amerikom nije sarkazam vec ironija. Moraces jos jednu rec da naucis.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
Ma šta mi reče:
Jedna od definicija svrhe bi trebala da bude da je svrha "želja zbog čega se nešto čini".

Cilj jedna od definicija označava pojam "u svrhu čega se nešto čini".

Npr. ti slušaš muziku da bi bio sretan, "biti sretan" je svrha a cilj je da slušaš muziku radi "sreće".

Ili ti ga, ti sarkastično prispodobski kroz redove hoćeš da kažeš da sam ja glup i nekompetentan za bilo kakvu diskusiju oko ove teme a sve u cilja da tebe ljudi vide kao nekog moćnog elokventnog i nadasve kompetentnog za raspravu u svakoj teme koja se otvori. Ironija je u tome što sigurno nisi pecao tenkarom da bi mogao uporediti i prepoznati kvalitete i prednosti jednog naspram drugog sistema mušičarenja.
A svrha ove teme je da se vidi šta je u stvari tenkara i koje su joj prednosti odnosno da približi malo ovu tehniku koja je slična nekim našim starinskim a ne da se ja i ti natežemo čiji je veći :D ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
meni ovde mirise na katanac ...jr da li sam u pravu....  :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ene, ene.
Sto bre katanac?

Ce vidimo kad se Jr vrati s pecanja babuske tenkarom na plovak.

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
zaboravio si i varalicu da dodas...ona ide ispod plovka ...i ako je moguce da budu 2 trokrake udice :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja placem od smeha i kad citam Simsonove postove  :D 
Simsone odakle ti inspiracija covece  :doh:  u svakoj temi se sa nekim raspravljas... A sto je najgore u svemu mnogi ljudi koji bi imali sta pametno da kazu na neku temu ne zele da iznesu svoje misljenje jer ne zele da ulaze u bespotrebnu raspravu sa tobom.....
    A ko je na gubitku, svi koji citaju forum.... i usta se pretvara forum, u cisto proseravanje
    Covece izkuliraj malo, drugarski ti kazem izadji udahni svez vazuh, ako bas moras da suceljavas misljenje sa nekim odi prosetaj do prve pijace mislim da su babe na pijaci uvek orne za raspravu garantovano ces da nadjes gomilu sagovornika............  :)

Ovo je pitanje za administratore jer sam siguran da ne zele da im se forum pretvori u mesto za proseravanje, i da u svakoj temi citamo simsona i jos neku "budalu" koja se upecala.....
 
Imam jedan predlog tj molbu za Simsona i sve kojima dodje da palamude kao sto kazete.... Lepo odemo u spansku musicu i tamo otvporimo tu istu temu sa prefiksom Proseravanje i tamo nastavimo diskusiju.......
  Ovo bi sigurno podiglo kvalitet tema jer bi ostavili mesta ljudima koji bi stvarno imali sta pametno da kazu a nebi ostali uskraceni za proseravanje jer svi to radimo....


 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
japanac je napisao(la):
Ce vidimo kad se Jr vrati s pecanja babuske tenkarom na plovak.
Nadam se da će otvori temu "Danas sam tenkario" čim se vrne.

p.s. On ne tenkari s plovak, nego sindikator.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Petnaes' stranice mi je trebalo da naucim nesto o "Tenkarenju" i taman povata malo gradivo  :D kad ovaj goci ubaci novi pojam "tenkarenje s'indikator"  :lol: :-*
 
Vrh Dno