Tenkara - Japansko tradicionalno mušičarenje

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Ovaj je sistem nemocan za svakog lipca preko 40 cm , mozda i manje
 

dragant

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2012.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Можда ће неком почетнику бити од користи ова кратка публикација. Превео сам је и прерадио врло слободно, како и доликује некоме ко веома мало зна.
 

Prilozi

  • BrziStart.doc
    274 KB · Pregleda: 312

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
dragant-е, треба те ставити у историју српског мушичарења, нисам баш поборник оваког риболова , кога сам до  тада и у мојој машти измишљеној техници  неколико година практиковао јер за чекрке и струну осим традиционалних нисам ни знао/од 1960. до можда 1966./, али си се својски потрудио да нам ово донесеш у стање како да се  обичан риболовац брзо снађе и  почне да се огледа на води.
волео бих да овакав текст постоји и за класично мушичарење, надам се да ће небојша-неспетро нешто слично да објави  /сумњам  да ће то бити на ћирилском писму :tbumb/:посебно хвала што си мислио и на ону мањину на овом сајту-на оне што не познају енглески,и слике су ти одличне, жив нам био.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Radezamora, sigurno je da ovakav tekst sa sve skicama postoji ali ga treba prevesti.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
evo vam tenkara na Gackoj  :hammer:  :hammer:  :hammer:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GB441u8g7uc[/youtube]
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
katastrofalan video...prvo otresao ribu od zemlju i onda je kao vratio nazad da otpliva...ja bih ovog sa istom tom motkom ali preko ledja...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Kad sad nisam puko od smeha..... :hammer:  :D

Simpsone, evo ti ideje za biznis  :tbumb: Smisli ime i patentiraj, posalji Amerima da prodaju i dignu galamu i bice  para ko blata. Uvek ima onih sto se pale na americke reklame.... ;)
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
simpson H je napisao(la):
Radezamora, sigurno je da ovakav tekst sa sve skicama postoji ali ga treba prevesti.

bojane simpsone, verovatno mislis  u svom odgovoru na tradicionalno musicarenje, ja sam polozio prvi kurs engleskog u 50-oj godini , koristim jezik  malo  koliko mi trena za masinsku struku u preduzecu, tako da to  nebih umeo da izvedem -takav prevod, a i nisam bacac/da ne kazem musicar/ kakav je nespetro, ili mozda ti, a stvarno nam je to potrebno, gledam onog  krigera/nisam valjda pogresio ime  ili jesam/ ali sigurno da ga u potpunosti ne razumem, kao ni mnogi od ovdasnje publike(u ime njih i svoje ime pozdravljam najavu nebojsinog  rada, pionirskog naravno, pod ovim nimalo  ne omalovazavam potrebu za  forumskim diskusijama. jos ako je text koji se na livadi, delom, moze uvezbavati). citam mnogo na svim sajtovima ali nigde ne videh, uglavnom, slike kojima sam zadovoljan,  profesionalna deformacija , mislim

i imas li  predlog  nekog texta kojim bi mogao da se zanimam u medjuvremenu/citam sve po malo/, ili to nespetro ili neko drugi  moze da pomogne-odoh van teme,  izvinjenje i pozdrav
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ma normalno da treba pozdraviti svaciji trud. Ali hocu da ti kazem da je poseta nekom FC seminaru ili mitingu i direktna komunikacija sa instruktorom ili ljudima istih interesovanja, cesto delotvornije nego citanje 15 tekstova o FC napisanih bilo gde. Sama teorija bez prakse ne znaci skoro nista. Uostalom tako je svuda a ne samo u musicarenju, zar ne?

Normalno da treba citati i pratiti, ali ne dozvoli sebi da sve ostane samo na tome.

Evo videces i za ovu tenkaru, svi su citali sve i svasta, napalili se, pokupovace pribor a onda ce posle nekog vremena shvatiti u kakvoj zabludi su bili :D
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
слажем се бојане да је уживо доста делотворно, но ето пролетос је ђоле нишлија најавио долазак у трстенички крај али  не беше /довољно/ лепог времена, за мене и није толика штета јер  само бих се секирао шта сам самоук све радио/добро или лоше/, ипак реци неки текст о забачајима из којих би требало учити/можда и неки форум/,а има нас и таквих који  би и унапред да знамо теорију, драганову идеју у потпуности стога подржавам, ако би другачије било што би небојша то исписивао ако није/доста/ значајно/надам се да он не греши, то мислим из познаваља теме коју најављује а свуда је на сајтовима и са правим светским људима/.
још једном:подржавам драганов смер, смелост понајпре
p.s.да овим више  овде не сметам
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Rade, kud ces lepse i kvalitetnije od http://www.flycastingnation.com . Em je delo nasih ljudi, em na nasem jeziku, em skoro svi instruktori su tu na licu mesta. Koliko drzava moze da se pohvali specijalizovanim FC forumom sa tom kolicinom instruktora?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
. Ali hocu da ti kazem da je poseta nekom FC seminaru ili mitingu i direktna komunikacija sa instruktorom ili ljudima istih interesovanja, cesto delotvornije nego citanje 15 tekstova o FC napisanih bilo gde.


ne 15 nego 150 textova..........ja sam sam sebe naucio da musicarim ,mogu da zabacim nekih 25m maximum..vise mi i ne treba.znam jos par zabacaja i to mi je dosta...mada verujem kad bih se sreo sa nekim koji UME da barata musicarskim alatom tek bih onda video koliko ne znam.. :hammer: :hammer: :hammer:


a ti lucky nemoj tako ovde mozda ima i dece :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno