Tenkara - Japansko tradicionalno mušičarenje

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Nije rec o tome koliko daleko vec kako bacas. Daljina dodje sama po sebi iz pravilne tehnike, a ista ta tehnika ti omogucuje daleko siri spektar zabacaja za razne situacije u kojima ces se naci.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.965
Broj reagovanja
43
http://wintiong.en.made-in-china.com/product/TbyxtrvwESRO/China-Tenkara-fishing-rod.html
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Šta ti je bre simpsone, pa Orvis ima Tenkara Heliosa  :D :D :D V2  :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
TFO je izbacio tog "petljaša" http://www.tenkarabum.com/tfo-soft-hackle.html
 

dusanandra

Newbie
Učlanjen(a)
22.03.2011.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Prosle nedelje sam prvi put video i drzao TENKARA stap dr Rase Kovacevic.Mnogo fina alatka :) mislim da je pravo uzivanje sa njim izvaditi ribu od tridesetak cm :)
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.965
Broj reagovanja
43
dusanandra je napisao(la):
Prosle nedelje sam prvi put video i drzao TENKARA stap dr Rase Kovacevic.Mnogo fina alatka :) mislim da je pravo uzivanje sa njim izvaditi ribu od tridesetak cm :)

Ooooooooooooooooooooooooooo pa sad znam ko si  :)
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....sta kazes za stap??? Ajd mlad si covek, pecas na Gradcu...sta mislis o Tenkari na Gradcu??

p.s. donecu ti 4-ku pa da vidis o cemu samti pisao  :tbumb:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Aj neko nek prijavi ovu dvojicu vlastima. Gradac je iskljucivo za musicarenje zar ne?  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nek prijavi i mene....ako je razmisljanje o tenkari zlocin kriiiiiv saaaaaam :)):))

Sent from my HTC ChaCha A810e using Tapatalk 2

 

dusanandra

Newbie
Učlanjen(a)
22.03.2011.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Nebi bilo lose imati i probati ali ja volim mahanje :)Po mom misljenju ovakav izbor stapa bi bio najbolji za pecanje u filmu popreko i nizvodno po nekom srednjem vodostaju sa malo duzom strunom od stapa uz obavezno koriscenje meredova jer je savitljivost stapa velika pa ako se okaci nesto veca riba da se lakse prihvati.I neophodan je cistiji teren u vodi jer sve krupnije od 35cm tesko je sadrzati,ode ona gde je posla:)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako se razmislja siroko bez romantiziranja same ideje o musicarenju kakvu poznamo balkanci tenkara je vise musicarenje nego "ceskaranje" sa tri nimfe gde musicarski kanap nema nikakvu narocitu ulogu. U tenkari postoji taj konusni deo sa kojim se zabacuju uglavnom mokre I suve musice dok su teske nimfe tek davno kasnije usle u upotrebu. Tenkaraisanjem te tradicionalne musice se zabacuju pravim musicarskim zabacajima ali na kratke distance. Ako mu fali cekrk a ipak se mase je to musicarenje... :blush:

Treba skontati sta je musicarski kanap u svoj toj igri koju nazivamo "musicarenje"...

Ja nisam niti cu najverovatniije da koristim tenkara prut.... ja sam ipak ljubitelj musicarenje na distance pa I kada nimfarim radije lovim klasicno nego na direct ceksaranjem I slicno.

Svi imamo pravo na svoje misljenje. To je sve ok. Nekome je musicarenje samo suvim dok upotrba strimera je vec za njih isto kao I varalicarnje...iako nema nikakve veze sa tim po ptianju prezentacije,,,,ali nema veze,,,to je demokracija  :hammer:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Seb sve je na mestu sto si napisao, ali bih bio licemer da menjam svoje misljenje po meni nije musicarenje podseca me na stare kad su pecali na brzi pec  :D . Vidis ribu na daljinu gde uzima hranu i tu je kraj ogranicen si , a da li si ogranicen standarnim musicarom ?  ;)
 
Vrh Dno