Teska rijeka

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
ivke037 je napisao(la):
Jeste. Reka jedva tece, dubina 5-6 metra. Patosirano sa krupnim lipljanima

To pretpostavljam mislis na usce? A uzvodno?
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Nebo,treba obici obavezno uzvodno reku Vruju i Grncar jer zastaje dah. Na momenat pomislis da u koritu nema vode da lipljen levitira  :eek:

Kada sam ja naviknut na ove vode iz centralne Srbije ( tipa Morava ,barustine i ove recice ciprinidnog tipa ),prvi put ugledao ove reke,odlepio sam.

Vruja uzvodno kroz onu  mirisljavu livadu i lepo rastinje izgleda kao da si u Raju. Jebes more,videcu ovog leta Boze zdravlja da sa porodicom odem do hotela Plav ili nadjem privatni smestaj sto nije problem i provedem bar 7 dana tamo.

Ljudi se uglavnom zalete na prvu i odma Lim pa Lim. Mozda ja sto sam ljubitelj malih reka,pa obracam paznju na ove planinske lepotice.
Reka Komaraca je nedaleko. Sve ove recice su nekada davale najkrupnije lipljene u Evropi,sada ih vredi bar samo posetiti i uzivati u nestvarnoj prirodi.
Svakom preporucujem Plav i okolna mesta. Ja tamo nisam bio malo,vec me zahvatilo rat. stanje  ,a ja biuo granicar-kerovodja.

Sve sam ove terene pomenute prepesacio,cesto celodnevno pesacenje do druge karaule zbog predaje psa ili obratno itd.

Od pribora sam nabavio mali teleskopski stap sa starom masinicom i debelim monofilom  :doh:

Daj sta das kad si u vojsci. Izvuklo me DEBELO kod svakog oficira sto sam poznavao musicarenje i bio ribolovac uopste. U celoj karauli ni jedan kolega ribolovac. Zato sam sa komandirom karaule  lutao po Vruji cesto,naucio ga da odbaci olovo i peca povrsinski  8)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
  I skobalji se znaju suncati na povrsini.. Ako ima klena mogla bi  tu biti i plotica i skobalj 
Baci ti njima ako su klenovi  malo drenjaka kupina dudova ako ignorisu to su plotice ili skobalji,,,mala je razlika,  po ustima se mogu prepoznati  a sa 15 m to bas nije sigurno ,,,
 

Prilozi

  • vest-275.jpg
    vest-275.jpg
    55,9 KB · Pregleda: 284

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Dzolix, nema u tom jezercetu nista osim klena i pastrmke.  ;)

Ti klenovi su ogromni, zaista, ali predaleko od obale i isuvise plasljivi.

Nisu neuhvatljivi, ali ja ne zelim ni da pokusavam kad odem tamo.  :lol:
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
pa ima li iko da je uhvatio  na toj Grzavi tog klena kilasa na mahac ,vidio sam slike ,  izgleda da je to klen ,,,,,ima jedna tehnika  kako uhvatiti klena na takvoj vodi a zove se , cekanje na mahac  :) postoje i specijalne muve za tu tehniku  ,, muha mora biti dobro plivajuca i snjura isto  ,, zabacimo  gdje bi trebali biti i cekamo  ,kad se klenovi  pojave  oko mjesta gdje je muha  onda pocnemo da lagano cimamo  i to je to,,,
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nije losa ideja samo bz vetra da bude...mada mozda mokra na slicnu foru

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
japanac je napisao(la):
Dzolix, nema u tom jezercetu nista osim klena i pastrmke.  ;)

Ti klenovi su ogromni, zaista, ali predaleko od obale i isuvise plasljivi.

Nisu neuhvatljivi, ali ja ne zelim ni da pokusavam kad odem tamo.  :lol:
[/quote

Japanac,zadnji put kada sam bio sa Kobrom na jezeu klenovi su patrolirali uz samu obalu  :doh:. S'one strane puta gde je gustis,ukocili smo se kada su nam ispred nogu prolazili klenovi od 50 +. Bili smo mirni i odeveni u tamnu odecu,ja po navici zeleno uvek ( ima slike na temi ''Grza'' sa malim klenovima ulovljenim ),pa smo nemo posmatrali kako patroliraju. Na sam pokret rukom,uz buku bi nestali. Problem je zabaciti musicarskim priborom,varalicari su tu u prednosti jer mogu da '' gadjaju '' iz zbuna. Pokusavao sam davno jos sa zabacenoim rapala voblerom floating i cekajuci da naidju ti klenovi koji su bili daleko,ali kada vide bilo kakvo sumnjivo desavanje kao bomba da eksplodira.
Hvatani su klenovi kilasi ali samo u nekoliko navrata musicarskim priborom,tako da vecina ni ne pokusava da kida zivce vec peca pastrmku.
Sredinom 80-ih je jedan opaki klenaros ljubitelj lova na prirodne mamce nocu na dubinski,  cekao u sred noci sa namamcenom ogromnom udicom cikovom celim zivim i imao po nekoliko klenova od  po tri kg. Postoje slicni nacini da dodjem do njih ,ali nije to to :nowink: :

Tamo gde se moze prici da se zagazi,muljevito dno ne dopusta da se komotno peca. Jedino dubak i pecanje do u sam mrak moze da da zagarantovan ulov FF priborom,uz naravno dosta vestine i strpljenja. I poznate kolege FF iz Nisa,po sjajnim ulovima velikih klenova se slazu da nisu u zivotu naisli na tezeg klena za lov  :doh:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Pa samo zato ih i ima jos uvek. :tbumb:

A Mafke, kad su napravljena ona jezerca, znas li?

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
japanac je napisao(la):
Pa samo zato ih i ima jos uvek. :tbumb:

A Mafke, kad su napravljena ona jezerca, znas li?

Uff braticu,nemam pojma zaista. Ono prvo i jeste jezerce,ali drugo je mnogo vece i dublje. Zanimljivo je da nekada 80-e sam pio vodu   

direktno iz onog veceg jezera, atemperatura je i krajem leta bila toliko niska da se nije moglo izdrzati dugo s'potopljenim nogama od  bo-

lova u kostima,a sada redovnose avgusta momci kupaju u jezaru i skacu sa one betonske pregrade. Postaje polako carstvo klenova,voda

vise nikada nije povratila onu prozirnost niti bi se usudio da pijem  vodu iz ovog jezera gde se cesto naziru limenke sa dna  :(
 
Vrh Dno