Tirolac i vaser kugla na Drini!?!?

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
bogi je napisao(la):
niko te nije udostojio odgovora kako treba, evo ja ću..........zakon ima ali ga niko ne sprovodi niti država niti sudije niti ribočuvari, zato se i radi na vodi onako kako ko hoće........a za ovo drugo, na nekim vodam pošto vidim da će mnogo vremena proći dok ih ti ne obiđeš........na nekim vodama je dozvoljeno pecati i Lipljana i Pastrmku i u oktobru i u novembru i u decembru i u januaru i u februaru tako da za ovim pametovanjem sa tvoje strane nema svrhe i na takvim vodama je recimo zabranjeno pecati u martu i čak i aprilu i maju...pre nego li kreneš da komentarišeš nešto prvo se dobro raspitaj za dane i mesece kada vladaju lovostaji nemoj da lupaš napamet............

Jedini koji pametuje si ti a ja pricam o Srbiji i pravo da ti kazem jebe mi se kako je na drugim mestima. Ono sto je kod nas zakon ne znaci obavezno i da je dobar ali da se postuje mora. Lovostaj na pastrmku (a ja nigde pominjao lipljana nisam, mada razumem da ti se prividja) po mnogima traje previse i po mnogima u nelogicno vreme ali je za sada kod nas tako i nikako drugacije. Sve vezano za donji primer!

i onih koji opravdavaju probu musica na novembarskim i decembarskim pastrmkama uz obrazlozenje "pa vracamo ih".

Pokusavas li ti mozda sebe da opravdas za neke postupke iz mog primera?

I da, ja nisam postavljao pitanja da bi me neko udostojio odgovora, kako ti rece, ali prividjanje ti se ponavlja izgleda :hammer:
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Jedini koji pametuje si ti a ja pricam o Srbiji i pravo da ti kazem jebe mi se kako je na drugim mestima. Ono sto je kod nas zakon ne znaci obavezno i da je dobar ali da se postuje mora. Lovostaj na pastrmku (a ja nigde pominjao lipljana nisam, mada razumem da ti se prividja) po mnogima traje previse i po mnogima u nelogicno vreme ali je za sada kod nas tako i nikako drugacije.

i onih koji opravdavaju probu musica na novembarskim i decembarskim pastrmkama uz obrazlozenje "pa vracamo ih".

Pokusavas li ti mozda sebe da opravdas za neke postupke iz mog primera?
zato što sam pametniji od tebe verovatno...........i verovatno nisam ja taj koji je punio pastrmkama gepek od auta nego ti i nisam ih ja kidao varalicama..........a to što odjednom samo gledaš teren u srbiji to je tvoj problem, a ja ću kao i do sada gde god je dozvoljeno štap u ruke i na vodu dok god važe takvi propisi koji dozvoljavaju lov i u decembru i ne moraš da pominješ o kojim ribama je reč to je očigledno............i još jednom ti kažem ako nemaš druga posla nemoj da lupaš u ovoj temi, do juče si samo Ribnik računao za reku, a sad palamudiš nešto, ubico pastrmki sa Krupajske reke i to još na varalicu (tešku artiljeriju) i ti spadaš u ove krivolovce, a kao buniš se nešto, dal nije to sad prošlost možda pa si se od tada promenio tj. od pre tri godine  :D :yeswink: :yeswink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
bogi je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
Jedini koji pametuje si ti a ja pricam o Srbiji i pravo da ti kazem jebe mi se kako je na drugim mestima. Ono sto je kod nas zakon ne znaci obavezno i da je dobar ali da se postuje mora. Lovostaj na pastrmku (a ja nigde pominjao lipljana nisam, mada razumem da ti se prividja) po mnogima traje previse i po mnogima u nelogicno vreme ali je za sada kod nas tako i nikako drugacije.

i onih koji opravdavaju probu musica na novembarskim i decembarskim pastrmkama uz obrazlozenje "pa vracamo ih".

Pokusavas li ti mozda sebe da opravdas za neke postupke iz mog primera?
zato što sam pametniji od tebe verovatno...........i verovatno nisam ja taj koji je punio pastrmkama gepek od auta nego ti i nisam ih ja kidao varalicama..........a to što odjednom samo gledaš teren u srbiji to je tvoj problem, a ja ću kao i do sada gde god je dozvoljeno štap u ruke i na vodu dok god važe takvi propisi koji dozvoljavaju lov i u decembru i ne moraš da pominješ o kojim ribama je reč to je očigledno............i još jednom ti kažem ako nemaš druga posla nemoj da lupaš u ovoj temi, do juče si samo Ribnik računao za reku, a sad palamudiš nešto, ubico pastrmki sa Krupajske reke i to još na varalicu (tešku artiljeriju) i ti spadaš u ove krivolovce, a kao buniš se nešto, dal nije to sad prošlost možda pa si se od tada promenio tj. od pre tri godine  :D :yeswink: :yeswink:


Ja sam otvoreno priznao i da sam ponekad odneo ribu vise dok sam ih nosio. Ja sam se promenio od 2004 i to napisao na svim sajtovima bez da sakrijem i jedan detalj. Ali ljudi se menjaju! Samo june ostaje june i geak ostaje geak i te stvari se tesko menjaju. To brate ni Versacce nema sanse da promeni.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Najgora istina je bolja od najbolje laži. A laž što se više kotura postaje kao kugla snijega sve veća i veća :'(
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Pa ko bi rekao da je to Simpson to radio a po postovima ja mislio nema ovko moralnog ribolovca nadaleko. Ali dobro pokajao se čovjek. Eto Simpson ja to naprimjer nikad nisam radio a vi me napadoste ko zločinca. Nije u redu prijatelju...rekoh da već deset godina nisam uzeo tirolac u ruke a vi tirolaš pa tirolaš...Ali sve je to ljudski...
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Ja sam otvoreno priznao i da sam ponekad odneo ribu vise dok sam ih nosio. Ja sam se promenio od 2004 i to napisao na svim sajtovima bez da sakrijem i jedan detalj. Ali ljudi se menjaju! Samo june ostaje june i geak ostaje geak i te stvari se tesko menjaju. To brate ni Versacce nema sanse da promeni.
ne verujem da se menjaju, junci ostaju junci  :D :D........ne znam samo što palamudiš kad si i sam nosio i više nego li ti je trebalo, sad si ti pošten, a svi ostali nepošteni, kao kad uporediš ubice ubiješ desetak ljudi, promeniš se i postaneš pošten, neću da ubijam više ubio sam dovoljno.......čudne neke kombinacije i primere praviš, ako si već nosio ribu onda nema potrebe za ovakvim tvojim komentarima i mislim da se pecalo na ova današnja ne dozvoljena sredstva mnogo pre spoznaje u srbiji za mušičarenjem i ne treba štititi takve metode, jednostavno su bile tu mnogo pre mušičarskih štapova........ako si već nekada nosio ribu, a danas ne nosiš to ne znači da sa pravom možeš da komentarišeš kako ti hoćeš i znaš odmah na prvu da napadaš sve one ribolovce koji nose ribu sa vode i to nose onoliko koliko je zakonom predviđeno i to dok je i tirolac važio kao dozvoljeno sredstvo, a i sam si kako kažeš nosio i to ko zna koliko......... ideš brate iz krajnosti u krajnost to ti ne valja......ja ne branim recimo tirolac i vaserku, ali da sudije znaju da odrepe kaznu, da ribočuvari znaju da sprovode prijave ne gledajući nikom kroz prste imalo bi tu ribe i za tiroldžije i vaseraše i mušičare...........imalo bi jednostavno ribe dosta.........
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
to je pravi stav, ponašajmo se kako mislimo da treba a moralne i druge osude prepustimo onima kojima je to posao....Kako ono bi :"ko je nevin neka baci prvi kamen..."
 
H

humphrey

Guest
joker je napisao(la):
Pa ko bi rekao da je to Simpson to radio a po postovima ja mislio nema ovko moralnog ribolovca nadaleko. Ali dobro pokajao se čovjek. Eto Simpson ja to naprimjer nikad nisam radio a vi me napadoste ko zločinca. Nije u redu prijatelju...rekoh da već deset godina nisam uzeo tirolac u ruke a vi tirolaš pa tirolaš...Ali sve je to ljudski...

Vec 10 godina nisi uzeo tirolas u ruke,pa Simpson to i kaze otvoreno?Tada je tako radio a danas ovako misli i radi...fair!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
bogi je napisao(la):
ne verujem da se menjaju, junci ostaju junci  :D :D........ne znam samo što palamudiš kad si i sam nosio i više nego li ti je trebalo, sad si ti pošten, a svi ostali nepošteni, kao kad uporediš ubice ubiješ desetak ljudi, promeniš se i postaneš pošten, neću da ubijam više ubio sam dovoljno.......čudne neke kombinacije i primere praviš, ako si već nosio ribu onda nema potrebe za ovakvim tvojim komentarima i mislim da se pecalo na ova današnja ne dozvoljena sredstva mnogo pre spoznaje u srbiji za mušičarenjem i ne treba štititi takve metode, jednostavno su bile tu mnogo pre mušičarskih štapova........ako si već nekada nosio ribu, a danas ne nosiš to ne znači da sa pravom možeš da komentarišeš kako ti hoćeš i znaš odmah na prvu da napadaš sve one ribolovce koji nose ribu sa vode i to nose onoliko koliko je zakonom predviđeno i to dok je i tirolac važio kao dozvoljeno sredstvo, a i sam si kako kažeš nosio i to ko zna koliko......... ideš brate iz krajnosti u krajnost to ti ne valja......ja ne branim recimo tirolac i vaserku, ali da sudije znaju da odrepe kaznu, da ribočuvari znaju da sprovode prijave ne gledajući nikom kroz prste imalo bi tu ribe i za tiroldžije i vaseraše i mušičare...........imalo bi jednostavno ribe dosta.........

Da sam tebe upoznao ranije verovatno nikada ne bih poceo da se bavim musicarenjem. Srecom upoznah neke druge ljude.
Ja zaista ne umem da lecim prividjanje pa bih te molio da moje reci tumacis onako kako ih i napisem jer ne napadam nikoga sto nosi ribu koliko je dozvoljeno. Samo napadam one koji lazu da ne nose a nose, ili one sto je iznose tamo gde nije dozvoljeno kao i one sto se kunu kako je pecanje na musicu isto sto i musicarenje. A na one koji se slikaju sa ribama koje puste dok im se poneka jos koprca u kesi, sam alergican.
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
humphrey shvatio sam ja to samo ne znam zašto je meni spočitavao i moralizirao ako je i sam radio isto. ništa drugo. moja mišljenje je bilo samo da ne treba podržavati tirolaše ali ih ne optuživati da su oni razlog nestanka ribe iz rijeka jer to nije tačno. nakon tog mišljenja koje mogu i argumentirati osuli su salve kao "nisi ti mušičar, nisi sportski ribar kao mi i sl. to je sve , zato me iznenadila ova činjenica za simpsona koju nisam znao.
 
H

humphrey

Guest
joker je napisao(la):
humphrey shvatio sam ja to samo ne znam zašto je meni spočitavao i moralizirao ako je i sam radio isto. ništa drugo. moja mišljenje je bilo samo da ne treba podržavati tirolaše ali ih ne optuživati da su oni razlog nestanka ribe iz rijeka jer to nije tačno. nakon tog mišljenja koje mogu i argumentirati osuli su salve kao "nisi ti mušičar, nisi sportski ribar kao mi i sl. to je sve , zato me iznenadila ova činjenica za simpsona koju nisam znao.

Za moraliziranje ne znam,ali da bi  se doslo do pozicije da ima ribe u nasim rekama...polazimo od sebe prvo zar ne?Iskljuciti tirolase bila bi odlicna stvar ali ima pocetni momenat u svemu? ako zasto da ne? mesari su i kradu ribu zasto ih ne smestiti tamo gde pripadaju?LOPOVI su i takvo ime im treba dati....

Varalicar ili tirolas ili babuskar, po definiciji su mesari...ovo ce mnoge uvrediti ali ebga boli istina,kada priznaju sami sebe lecenje je pocelo. :D :D :D
Deceniju unazad letele su rucne u Drinu?Zagadjivaci, pa okolni seljaci.tirolci... itd,zavadi i vladaj je uvek dobro za majmune dok naucis redu zar ne Joker?

Sta mislis dati seljacima oko Drine 10e za svaku uspesnu dojavu o kradji ribe na Drini Da li bilo ribe na Drini vise ili manje?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
joker je napisao(la):
humphrey shvatio sam ja to samo ne znam zašto je meni spočitavao i moralizirao ako je i sam radio isto. ništa drugo. moja mišljenje je bilo samo da ne treba podržavati tirolaše ali ih ne optuživati da su oni razlog nestanka ribe iz rijeka jer to nije tačno. nakon tog mišljenja koje mogu i argumentirati osuli su salve kao "nisi ti mušičar, nisi sportski ribar kao mi i sl. to je sve , zato me iznenadila ova činjenica za simpsona koju nisam znao.

Kakve veze ima to u vezi simpsona? Da te interesovalo mogao si da procitas na sto mesta na ovom sajtu gde sam rekao da sam varalicario i nosio ribe jos od samog postanka ovog sajta.
Ali je cinjenica da su najvise ribe sa Drine nosili bas oni koji su koristili tirolsko drvce koje samo po sebi nije uzrocnik problema. Nije uzrocnik ali jeste sredstvo za izlov i to najlaksi moguci. Zar si mislio da ovde neko misli da je tirolac kao tirolac kriv, da se sam bacao u vodu i lovio lipljane?
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
humphrey je napisao(la):
Sta mislis dati seljacima oko Drine 10e za svaku uspesnu dojavu o kradji ribe na Drini Da li bilo ribe na Drini vise ili manje?

Ostatak rasprave nisam dovoljno gledao, al ovaj detalj mi zakaci oko. Ovakve ideje su zlata vredne, i naravno ne samo za Drinu nego i za sve ostale vode. Cak moze i vise, i do 50 evra.

 
H

humphrey

Guest
gringo je napisao(la):
humphrey je napisao(la):
Sta mislis dati seljacima oko Drine 10e za svaku uspesnu dojavu o kradji ribe na Drini Da li bilo ribe na Drini vise ili manje?

Ostatak rasprave nisam dovoljno gledao, al ovaj detalj mi zakaci oko. Ovakve ideje su zlata vredne, i naravno ne samo za Drinu nego i za sve ostale vode. Cak moze i vise, i do 50 evra.

Da ulozimo?Mnogo bi to ispalo skupo :D :D
 

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
dojava 50, kazna 200, i svima dobro...
 
Vrh Dno