TUBE STREAMERS

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jeste li probali ovako vezati strimere na tubici. ja sam do sada samo neke sitne kojima sam do sada ulovio nekoliko grgeča i jednu kalifu. nisam ih ni forsirao mnogo. konacno sam se naterao uraditi jedno ovakvog od 17cm pa da vidimo šta če da kažu štuke i mladice.

Radije bi to vezao na eumer teardrop tubici ali ja toga nemam pa je tako i ova tubica na plastičnoj cevčici od štapića za uši i za otežanje velike olovne holo oči. Boje su maslinasta, siva, nat. i crvena.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jednog lepog video prikaza

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IEWZ0zPI0kQ&feature=channel_video_title[/youtube]
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Stvarno super!!!
Nisam video ranije ovu temu o tubama  tako da sam dzabe otvarao jos jednu  :(  . Mozda da se spoje?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jednoga od malo pre....tubica je bakrena cevčica i tu ide ozbiljna trokuka  ;) pa bilo to kome sportski ili ne  :smoke:

Uglavnom: polarna lisica, petlovo perje, paunove fibre, bucktail ...sve je vezano u kombinicaji stilova "temple dog" i "flatwing". Strimer ima 17cm dužine i sasvim solidan volumen što vizuelno strimera čini konkretnijim...tj. uočljivijim  ;)

Eto, još jedan u kolekciji za mladicu...nadam se krštenju uskoro...
 

Prilozi

  • tube.jpg
    tube.jpg
    58,8 KB · Pregleda: 373

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
još dva slede na takvim tubicama približne dužine i verovatno neki peš te jedan više "impresionistički" ako budem pri volji  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Več od prošle godine planiram navezati ovoga "hibridnoga peša" i još uvek nisam nabavio sve materijala po originalnom receptu od kojih bi hteo da vežem  :blush: :doh: Trebao bi nekoliko boja magnum zonkera i blood maraboua te bakrene tubice te još par sitnica ali jok, nikako da se latim toga projekta....i evo sada sam nešt čačkao po materijalu i pronađem neki bedni ostatak zonker trake i nešto jedva za pokoristiti od maraboua i to dvoje baš mi se učini da bi bio fin kontrast i odmah mi pada i na pamet kako da uradim tešku tubicu....slike neka dalje govore  :smoke:

Isprobao sam ga u vodi.....ne znam šta sam čekao do sada  :doh:, kreće se u vodi ko živo, ovakvi tamniji mogu odlično imitirati peševe  :yeswink:

Sam strimer meri 12cm što če kod ovakve imitacije biti za Mladicu sasvim dovoljno  ;)
 

Prilozi

  • 05122011500.jpg
    05122011500.jpg
    85,4 KB · Pregleda: 696
  • 05122011501.jpg
    05122011501.jpg
    41,3 KB · Pregleda: 849

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
baš kreativno.
siguran sam da je u vodi i pri cimkanju još lepši
biće mladica, a boga mi i pastrmkica
:tbumb: :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Autor ove imitacije je ovo najprije osmislio za stilhede...a kako radi u vodi to je živa fantazija a i silueta je savršena, nije debelo a ni mršavo taman kako valja :yeswink: Danas sam naručio nešto malo materijala i to odmah posle probe u vodi....očekivao sam super rad, i pre sam dosta lovio na strimere od zeca i maraboua ali kako ova kreacija radi i izgleda pod vodom je za moj pojam genijalna stvar i jednostavno sam seo za pc i naručio dve boje materijala jer ova imitacija je "must have" :yeswink: bela i sculpin maslinasta ;) a kad budem malo pri lovi naručujem i druge boje :D
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
tu sculpin maslinastu boju sam imao i dosta polagao nade u nju. nebih da ti utičen negativno ali ja ribu nisam video na nju. izgleda opasno ali ja....
videćemo je na delu na tvojim vodama
ps jesi li marabu dabirao izmedju dve niti pa onda namotao ili...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovo je "blood marabou quill". Samo ga namotaš oko vrata udice ili oko tubice. Zeca sam na kraju kod glave udabirao omčicom. Isto tu iza glave idu fleš trakice. Ja sam pastrmke lepo lovio crnim, belim i maslinasto smeđim kombinacimama koje su imitirale peša. Mladice sam dobio na maslinasto+smeđe+sivo-g peša i belog modifikovanog zonkera. U te dve boje za sada ne sumnjam. Dopada mi se jako i crna sa ljubičastom ali to drugi put. Bela sa nežo roza glavom mora biti isto zanimljiv ali i rh varianta...i onda kad kreneš tako sa varijantama treba šleper materijala :D
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Stvarno lepo izgleda Seb!  :tbumb: Bas si ih usavrsio.  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala nesp za lepe reči ali daleko je to od usavršenog  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Još jednog Zonkera na tubici dodajem u moju kutijicu, zlatna rezerva, ovaj je otežan sa nekoliko namotaja olovne žice kod glave. Dugačak je 10cm.

Čista jednostavnost! Provereno lovan strimer i kao ovako navezan!  :yeswink:
 

Prilozi

  • Tube Zonker.jpg
    Tube Zonker.jpg
    40,9 KB · Pregleda: 318
Vrh Dno