TUBE STREAMERS

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
pod utiskom odlicnih strimera koje navezase nase kolege zadnje vreme resio sam i ja da pokusam jednog pa kako ispadne  :)

pc290126resize.jpg

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fantastično izgleda  :tbumb:  :yeswink: još neku gumenu ili silikonsku cevčicu/bužir da staviš iza da drži udicu kako valja i spremno je za lov  ;)

Nesp, sutra idu ovi moji na kupanje, počela je kiša da pada i sada več prelazi u sneg...neki parametri su obečavajući ali videt če mo sutra  ;) Verovatno neću moči celi dan da lovim ali par sati sigurno pa se nadam da če se "tubica" opet proslaviti  :lol:  ::)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Sasats, ako ti je ovo stvarno prva tubica, mogu samo da zamislim kako ce izgledati sledece... :tbumb: Odlicna ideja.

To Seb. Beli modeli se i preporucuju za bistru vodu, samo je ne spustaj mnogo u dubinu  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za dubinu imam druge adute  ;)

Ako sutra pronađem raspoloženu ribu bit če i slikanja  :lol: a u suprotnom samo lepo druženje sa kolegom i upoznavanje novog terena što je za mene več samo po sebi lepo...ako dođe i do ulova 100% iskorišten dan ::)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Sale, ovaj je za 10ku  :tbumb: :tbumb: :tbumb:

Večeras i ja pravim jednog probnog  :doh: uticaj je prejak da bih odoleo  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hvala momci . znaci nisam dzabe motao ? :)
strelac , odavno se resavam da navezem nekog gledajuci sta kolege prave i objavljuju . veoma je zahvalno vezivati ovakve strimere ...cak ni udice ne trebaju  :D...
nesto sam budzio da mi drzi cevcicu u stegi , sramota me da pricam kako sam i od cega pravio . moracu nesto kulturnije da smislim  ??? pa da se udari u serijsku proizvodnju  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Odlično izgleda!
Ako neko ima kakv link ka motanju ovakvih strimera,prvenstveno me interesuje alat za držanje cjevčice.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a i varaličari vole naše kreacije pa rade npr. nešto ovako a i jakim močugama i mi možemo tako šta bacati...evo za JOCU ideje...nema ništa lepšu akciju u vodi nego kombinacija prirodnih materijala  ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GFR_7fquN_k&feature=player_embedded[/youtube]
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
tommylee je napisao(la):
Odlično izgleda!
Ako neko ima kakv link ka motanju ovakvih strimera,prvenstveno me interesuje alat za držanje cjevčice.

Za drzanje cevcice mozes koristiti obicnu dugu iglu. Najbitnije je da se musica ne okrece dok motas i da igla ima duzinu do kraja cevcice. Na prvoj slici su dve koje najvise koristim. Gornju mnogo vise.
Nadji nekog majstora koji ima strug tako da ti moze neku dugu iglu konusno suzavati. 
Nesto sto nije lose naruciti je unutrasnja tuba. Tu ima vise proizvodjaca ali ako mozes naruciti Eumerove XS (extra small) tubice, naruci ih. Unutrasnja cevcica ti omogucuje da napravis malu glavu modela, a to je vazno za samo vodjenje i podizanje musice sa vode jer pravi mali otpor. Odlicno se uklapa i u cevcicu za ciscenje usiju. 
Na ostalim slikama je prikazano kako sam resio problem da mi se musica ne vrti dok motam a ujedno mogu lako da je skinem sa igle kad zavrsim.
Cevcica i igla se mogu zajedno uhvatiti obicnom stegom, a ako imas neku staru, mozes joj izbusiti rupu na vrhu da bolje drzi tubu. 
 

Prilozi

  • CIMG0821.JPG
    CIMG0821.JPG
    69,3 KB · Pregleda: 260
  • CIMG0826.JPG
    CIMG0826.JPG
    42,9 KB · Pregleda: 264
  • CIMG0827.JPG
    CIMG0827.JPG
    43,3 KB · Pregleda: 270
  • CIMG0828.JPG
    CIMG0828.JPG
    38,9 KB · Pregleda: 268
  • CIMG0832.JPG
    CIMG0832.JPG
    53,7 KB · Pregleda: 272
Vrh Dno