TUBE STREAMERS

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Upravo sam pokrstio moju "tuba stegu" vavezavši jednog velikog intrudera od jako malo polarne lisice, malo fazanovih fibri, malo paunovih fibri i malo nojivih fibri te jednog perca od marabuja. Od fleš materijala je zlatna lameta namotana na trup i sa vanjske strane kristal fleš. Otežanje su dumbels oči. Izgleda ogromno a materijala je vrlo malo ali vezano tako da sve može da diše pod vodom i izgleda vrlo živo.
 

Prilozi

  • xl intruder.jpg
    xl intruder.jpg
    43 KB · Pregleda: 298
  • inv.jpg
    inv.jpg
    58,7 KB · Pregleda: 294
  • intr.jpg
    intr.jpg
    58,6 KB · Pregleda: 277

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala nesp! čim budem mogao nabaviti neke materijale bit če još boljih imitacija, do tada samo ovako što uspem da isčaram iz materjala kojeg posedujem  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
stega jeste odlična  :yeswink: i rađena po mojoj naruđbi  :lol: Za sada je jedina takva na svetu ali ko zna, možda uđe i to u proizvodnju ako se pokažu interesi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nespetro je več dao jedan fini pdf link na forum sa ovakvim imitacijama ali evo još jednog linka  ali na engleskom jeziku ;)

http://globalflyfisher.com/patterns/hka-sunray-bismo/#done-9hkalow ili ovako http://globalflyfisher.com/video/?q=node/1158

Mislim da bi na večini voda sa ovakvim imitacijama razbijali bucove.Zato pripremite se ovakvim tubicama ;)

Ja sam ih koristio i opet ću :) Iskren da budem, do sada sm forsirao više neke druge stvari zbog nekog mog experimentisanja ali ovakve strimerćiče treba imati...jednostavni su za vezati, jeftini :) a lovni....šta češ bolje!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
danas sam se malo poigrao, ovo imam u mislima več duže vreme a rešio sam tek danas ga da navežem za probu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala hvala :) inače nije vezan klasično kao svi Leftijevi Deceiveri nego je to neka moja varijanta na temu "Deceiver", Koristio sam sivi bucktail i beli bucktail pomešan sa vrlo malo smeđega bucktaila tek toliko zbog kontrasta. Na tubicu je namotana srebrna lameta koja dođe do izražaja tek u vodi jer strimer nije gusto vezan več je više prozračan. Po bokovima je grizli petlovo pero. Iza glave je kolar od sivog petlovog pera. Otežanje i fleš efekt je u glavici.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Odličan,ne sumnjam da bi ovakav bio smrt za smuđa.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo, ove godine sam konačno malo više testirao strimere sastavljene od dve ili tri tubice zajedno. To sam mislio uraditi još dve sezone pre ali nkako. Najviše sam ulovio štuka na taj način, pao je i jedan som i dva smuđa. Najviše sam radio na takvim strimerima za mladicu i evo dočekao sam danas i taj dan da sam takve strimere probao u ledenoj brzoj zimskoj nam Savi. Bacao sam ovoga i još jednoga (žuto - naranđasto crvenog) kojega sam pustio na dnu. Tog sam koristio sa ekstra otežanjem sa olovnom kapom za Cof-ove koju sam malo preradio da mogu da je menjam kao i ove tubice. Ovaj crno ljubičasti je od dve tubice. Posebno je vezan crni materijal na  jednoj tubici i onda ljubičasti na drugoj malo kračoj. Ovako suv ne deluje nešto previše zanimljivo ali kada je to sastavljeno i zapliva u vodi stvara totalno drugačiju sliku. Onog što sam pustio na dnu je bio od tri tubice. Neverovatno kakav rad. Mladica nije bila za igru danas, niti smo je videli niti ju je ko zakačio ovih dana na našoj vodi ali meni je danas na ovog crno ljubičastog udarila kalifa, Kada dobijem sliku videt če te kolika kalifa je drmnula ovo strimerče koje je dugačko 20cm+.

Znači: rep uradite od sintetičkih vlakana, dlake ili zonker trakice (što je meni najdraže) a telo od marabuja. Ovog sam uradio od  tri crna marabu pera i tri ljubičasta. Deluje da sam namotao gomiletinu pera ovde ali njet! To je "Extra Large Marabou (Blood Quill)". Tako je moguče uraditi dva glavna tela...jednog u tamnijoj a drugog u svetlijoj boji. Na drugim malo kraćim tubicama ako se urade druge boje dobijemo nekoliko različitih strimera. Recimo: jedno belo i jedno crno telo i nastavak na drugoj tubici čisto crveno i imate dva RH strimera sa dosta manje upotrebljenog materijala....te kombinacije mogu ići u nedogled...ja ih imam več nekoliko ali slike ču postaviti jednom drugom prilikom. Moram još malo da testiram neke stvari.

Onog što sam zakačio za dno je bio urađen od: na prvoj tubici žuti rep i žuti marabou od 3 perceta, druga tuba: 2 naranđasta maraboua, treća tuba dva crvena...fantastično radi i izgleda pod vodom.
 

Prilozi

  • dual tube.jpg
    dual tube.jpg
    85,3 KB · Pregleda: 215

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala nesp! U reci tek ima pravi oblik i jos racunaj dve tubice pa ima takav ziv rad da je to ludnica. Marabou pulsira a zbog tih tubica vijuga ;)

Kako ga je kalifa zveknula pomislio sam za sekund "evo mlade" ali trt... Drugi put mozda.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Za ovo strimerče sam dobio inspiraciju od gospodina Ken Sawada  (県沢田). On ih radi malo šarenije ali ja sam se odlučio za belu boju koja mi se je mnogo puta pokazala odličnom kako u bistroj tako i u mutnoj vodi.

Ovaj tzv. "White Hund" je dugačak 15cm. Rep, leđa i stomak su od zeca. Gornji i donji deo glave je od patka. Porebrano srebrnom žicom 2x. Preko plastične tubice srebrna lameta. Glava - Fish Skull. 
 

Prilozi

  • white hund.JPG
    white hund.JPG
    72,1 KB · Pregleda: 664
Vrh Dno