TUBE STREAMERS

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Štapići za uši i neka meka plastika (bužir).Još samo da improvizujem alat za stegu,neku iglu deblju da ovo drži i prvi tuba strimeri idu!
sHp8Hp.jpg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Dobio na poklon od prijaltelja osnovni altat za tuba strimere i dosta sitnog materijala.Odmah sjeo da to sve isprobam.Za početak zadovoljan radom.Sada još koji dekor i dužinu smotati  :yeswink:
ACZIrG.jpg

I demontirane udice:
2F89EE.jpg
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Moze li se ikako namontirati sajla? Probao sam sa dugom sajlom i nikako nisam zadovoljan resenjem jer jedino sto sam dobio je da strimer ima gde da sklizne, menjanje strimera je nemoguce a i sve je izgledalo rogobatno i kruto...  Pretpostavljam da nisam prvi kome je to palo na pamet pa da vidim kakva su vam iskustva...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Probao sam svasta na tu temu ;) ali jedino su taj hardmono ili surflon radili posao kako valja.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Nisam Hardmono nikad koristio jer mi je par njih reklo da je nepouzdan... vi kazete suprotno, vreme je da pokusam :)Eksperimentisacu jos sa sajlom, ako nekim cudom dodjem do neceg, javljam
Hvala, momci
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Veza između udice i tube je silikonski bužir,na mojoj fotografiji se vidi greška,moja,gdje je bužir spao jer nisam ga koncem povezao sa tubom.
U suprotnom dobar bužir to sve drži.Imaš umjesto sajle na kalemu,zaboravio kako se zove moram snimiti.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Jasno mi je sve to, Tommylee, najveci problem sa sajlom mi je to sto strimere ne mogu da menjam
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
moze sa sajlom not tu kinki
vezes njome udicu koja ce ti biti na tubama, a na suprotni kraj skromnu omcu (gde ces vezivati tipet). tubice menjas tako sto je skidas ili navlacis na sajlicu.
ovo je po meni najzahvalnija sajlica za te stvari
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Nikad cuo za Not 2 Kinky leader! Evo, upravo ga gledam i stvarno obecava!
Hvala, Kuzma!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
ima na ju tubetu kako se koristi
za musicare dusu dao
nije tezak kao druge sajle a i opusteno se vezuje. ima ih tankih i skoro nevidljivih u vodi
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Da, nadjoh od 18 do 75lb velicine a video sam i snimke, stvarno deluje odlicno
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: Naravno, uz pravu prezentaciju i dobro vođenje na pravom mestu u pravo vreme  :D nema da omane ~ ALI ~ iako fino izgledaju a vezani su tako da stomak i ledja imaju istu duzinu i kolicinu materiala plivat ce cas leđno, pa malo bocno i kako mu nanese momenat. Ako i dalje zelis tako vezati ima jedna caka koju sam ja pokupio pre cetiri godine od "slanih" americkih musicara a ni tamo je ne poznaju mnogi a to je ugradnja tzv. Kobilice na tubicu. To su prvo ugrađivali na vratove tipa wadington. Time dobijes da se tuba uvek postavi u pravilan polozaj. Ja sam to radio od olova. Sa malo truda i maste sve se to da lepo spakovati. To kad je rec o ovakom tipu strimera. Sa teskom jednokrakom udicom zaglavljenoj u silikonskoj tubici se to minimalno koriguje dok kobilica radi posao.

Nakon svih mogucih tipova tubanera koje sam vezao najradije se okrecem lepoti minimalizma, impresionizma i tipicnoj tehtnici Hi Tie za tube ako je rec o ribolikim ili bait-fish strimerima.
 
Vrh Dno