TUBE STREAMERS

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Navezah danas ova dva tubanera, oba dugacka 14cm.

Prvi imitira malu "kalifu" i urado sam ga u kombinaciji sa Slinky Fiber-om i Bucktailom...boje: zeleno+roza+belo. Glava od foama. Otežanje i ujedno "balanser-" je olovo. I naravno sve to na plastičnoj tubici na moj način ;) Lovnost, to tek treba da dokaze ;)

Drugi je tipični atraktorski strimer za mirnije vodotoke i malo mutniju vodu ako ganjam mladicu ili za jezera koji je za štuku dobar u skoro svim uvetima podvodne vidljivosti. Ovakvog sličnog sam izgubio na Savi. Nakon par zabačaja sam imao jedan napad. Voda je bila mutna pa ne znam dal je bila mala mladica ili pastrmka ali nakon toga bacam malo dalje i puštam damalo više potone i na pola puta zapne za dno i tamo ostade. Zato evo ga ponovo sa malo drugačijim i življim repom. Materijali su ovde poznati i ne treba mnogo objašnjavati. Otežanje je na tubici olovna žica na način kako sam več davno to pokazao na forumu. Provereno lovan strimer.
 

Prilozi

  • TUBANERI14.jpg
    TUBANERI14.jpg
    65,3 KB · Pregleda: 235

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Oho prvi je baš za mladu i to nekim dvoručnjakom servirati...

Ovaj drugi mi deluje kao da je za jezerske smuđeve  :D samo mi se oni motaju po glavi...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja to frljnem SH dvanajsticom kao peticom suvu na #14tici  :hammer:  ;) a DH,e to če još da čeka stvarno mi se ne žuri sa time. Iako sam več u nekoliko navrata "zagrijanosti" umalo pazario ali...jok, ne još...  ;) "Prvo mora neke kockice da mi se poslože"...

ovaj drugi je totalno lovan...na bele i sive su pale vec "mlade"...a na ove zute boje samo štuke i smuđevi jer to mladici nudim samo na zamučenoj vodi i to je bilo za sada samo jednom jer ja je volim loviti u bistroj vodi iako je tako dosta teže. Inač naranđasto i žuto je kažu dobra kombinacija i za nju kada je voda malo mutnija. Ovde je ganjaju voblerima toga dekora. Ja sam dodao malo još i crnog kod ovog "modela".
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da skockao jesam jeste ali da se to jos lepse slickati ali za ribolov bit ce ;)  ovaj od prirodnih materijala je od tri žuta, dva naranđasta i jednog crnog marabu pera. Rep zeko :) A ova kalifica ima "kobilicu" i to je balansira ;) To je stara fora koju sam par sezona u nazad koristio kod takvih ribolikih  "string" imitacija.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jos jednog tubanera. kada se istegne dugacak je 7cm. kako to fino pliva u vodi...snimio sam poput zvezdana u kupatilu ali me mrsko sada da video sređujem  :blush: evo par fotki.... Marabou Red Intruder

- Platična S Eumet tubica crvene boje
- Crveni woolly bugger marabou za rep i iza toga malo crvene vunice udabirano
- srebrna lameta po sredini preko koje je namotano crveno pero petla
- Kod glave crveni blood quill marabou
- kolar guinea
- glava crveni udabirani angel hair i naranđasta tungsten koničasta glava
 

Prilozi

  • MRI.jpg
    MRI.jpg
    52,1 KB · Pregleda: 200

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:yeswink:

provereno i ovde  ;) više puta... a i ljubičasta isto  :yeswink:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Sinoc sam se i ja malo zezao sa strimerima i uradih jednu tubicu.
Zecije krzno, marabu...

2qtkdid.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nije da nista ne motam ali nista ne slikam...uglavnom su to kojekakve nimfe I woolly buggeri ali evo malo pre sam nakon duzeg vremena opet malo motao na tubici...taj ide u kolekciju strimera za switch I drift sa tonecim liderima. Mozda ga okupam sledeceg tedna.
 

Prilozi

  • potezanka tssh.jpg
    potezanka tssh.jpg
    168,2 KB · Pregleda: 184

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Čitam malo ovim tuba strimerima pa naletih na neki pdf,možda nekome bude značio  :bye:

http://www.canadiantubeflies.com/files/tube_confusion.pdf
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Mnogo lijepo objašnjeno,sve što nisam znao ovdje je prikazano,samo još kakvu alternativu da skupim i da probam  :whistle:
http://www.eumertube.com/abcs.php
 
Vrh Dno