TUBE STREAMERS

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
super!  :tbumb:

stomak neka je uvek sa manje materijala a leđa sa više tj. da su duža i plivat če bez okretanja na bok. Čini mi se da si ovde odradio tako da su leđa duža što bi trebalo da da balans.  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je najbolji način za testiranje...pogledaj ovaj link za inspiraciju ;) http://www.eumertube.com/tyinginstructions.php
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Danas ga vozio po rečici...
Samo teško tone, jedva popio dovoljno vode...a ide pri samoj površini kad se brže povlači...
Seb jer treba tako ili sam negde pogrešio?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dodaj malo olova na tubi,ili samo kod glave.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
To mi je odmah ipalo na pamet.
Ima dosta materjala + lepak.
Obično mi ovakvi strimerčići tonu brže nego ova tuba...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako želiš loviti malo ili više dublje ima tu mnogo mogućnosti kako to postići...kao što je Zvezdan rekao je jedna od opčih mogučnosti. Možeš koristiti brzotonuče lidere koje možeš i sam praviti npr. RIO T u raznim težinama ili brzini tonjenja a dužinu sam odabereš. Možeš i samo sačmu da staviš ispred strimera...možeš i da ga otežaš raznoraznim glavama ... iskreno, kako češ ga otežati je jedino ograničenje tvoja mašta i materijal ;) Eksperimentiraj!

Moj savet je da namotaš olovo na tubicu kod glave. Pređi preko koncem i epoxyem. Ja to radim najjednostavnije a to sam več ovde jednom i pokazao. Ako radim sa olovnom žicom namotam je na tubicu i preko dam električarski termo bužir i završim plamenom. Tako dobiješ kao kupovnu otežanu tubicu. Najjednostavnije je koristiti glavice za otežanje ili več otežane tubice ili spomenute lidere. Ja sam često koristio i sačmu kao dodatak ako nisam koristio tonuče lidere.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Hvala momci na odgovorima.
Evo smotao sam nešto...
Otežanje olovna folija.
Sad dobro tone a nema baš neku težinu...
Baš su mi savršene ove tube za strimere.
Pravim ove laganije jer bi usputno strimerisao bucova, smuđa a nekad i štuku.
5ticom bi sve to bacao...



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
super super! nego, sada ovo sto si namotao probaj i u kontra (naranđast iza crno napred). nabavi blood marabou ako možeš i celo pero s korenom namotaj oko tubice i da vidis efekta ;) a tek u vodi  ::)  :drool:

iza ovoga svog gde ti dođe udica na udicu možeš navzati i kao rep od zonkera crne boje....možeš i dve ili tri tubice da stavis na predvez kao vozic bez ikakvog fiksiranja tubica jednu na drugu...da vidis kakav fini rad imaju... :yeswink:

*****************
Evo, danas sam i ja malo motao. Mnogo me inspirišu Sawadini radovi pa sam uradio po njegovom receptu imitaciju miša za koju on tvrdi da je dobro lovan u svim uvetima. Radi se o imitaciji od prirodnih materijala gde su leđa od jelenove dlake prirodne boje i belog stomaka polarne lisice. Rep se veže na trokraku udicu od zelene ili crne dlake (po originalnom receptu bastard sheep hair). Ja sam koristio slinky fiber. Udica je neka japanska. Plastična tubica od Eumer tube M. Sa repom zajedno je dugačak 20cm. Zbog meke dlake lisice koja rado popije nešto vode i plivajučih osobina jelenske dlake ova imitacija uvek pliva kako treba bez oktretanja.
 

Prilozi

  • bush master.jpg
    bush master.jpg
    161,1 KB · Pregleda: 871

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
U bre Seb gde me nađe sa tim idejama zimi kad ne idem često na vodu!!!
To sa par tubica sigurno vijuga kroz vodu.
Na jezero pecam obično a i jedino  za 1 maj, do tad ima vremena svašta da se naveže...
Jao ima da bacam celu noć  :D
Evo sad jedne malecne isto otežan olovnom folijom...



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to to...odlična...isto tako malu možeš i princa navezati bez ikakvih problema...vrlo zahvalna imitacija za tubu ;) a što se tiče ovih w.bugger imitacija...to je prva liga....ja njima "razbijam" grgeče i pastrmke...

jednostavnije koristim kada su malo opreznije i kada je voda bas ko rakija a ove "napalmerovane" kada je voda malo "obojena"

 

Prilozi

  • P1150085.JPG
    P1150085.JPG
    171,6 KB · Pregleda: 246
  • P1150086.JPG
    P1150086.JPG
    173,1 KB · Pregleda: 248

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Princ, odlična ideja!
Ovaj mišonja super ispao.
Ja se mislim i da navežem kao zečje uvo samo marabu za rep.
Može i neke kamenjarke većih gabarita.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
samo experimentiši a ja ti preporučujem najviše ove woolly bugger verzije. Ako nemaš nigde neke tanje cevčice nego što su štapići za uši onda uzmi one silikonske meke cevčice što ih imaju kinezi po radnjama za narukvce itd. Na njima možeš raditi te takve malecne imitacije gde je tuba max dugačka 3cm...1-2cm idealno. Ja sam prošle godine na takvima radio i lepo lovio pastrmke, klenove i grgeče  :yeswink:

nisam imao odmah najidealnije udice u početku pa sam koristio za gamaruse #10 a pred kraj sezone sam nabavio idealne za te takve kao ove dve sa slike i to su Partridge F1 #8 ;)

ako nisi gadljiv na trokuku uzmi male trokuke...ja ih nisam koristio jer mi nisu potrebne...ako trokraku koristim to je tu i tamo za mladicu i soma...čim nabavim TMC 600SP malo ču više njih koristiti.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Odlicne ti ove tube Drogi  :tbumb:

Aj nesto da kazem posto su prve. Izbor materijala za tubu zavisi od brzine vode. Ako je voda brza a ti stavis marabu ili zonkera, dobija se samo kontraefekat. Meterijal izgleda nepokretan u vodi jer mu pritisak vode ne daje da dise i ima pokretljivost.
Ako stavis lisicu dobices malo bolji efekat dok bi za brze vode najidealniji bio bucktail ili malo cvrsce dlake koze. Tako ako radis neki model u kog si siguran, probaj da uradis nekoliko komada ali razlicitim materijalima a u istoj ili pribliznoj boji.

Jedini nacin da das zivost mekim materijalima u brzacima je upotreba TURBO CONE : http://www.guideline.no/F.I.T.S+TURBO+CONE.d2Y-18UlNO38pBp7q5B8Nxh0xE2N13PYpwlnW2d.ips?template=engWebshop

One nisu otezane ali iza sebe prave fantasticnu turbulenciju tako da, recimo, marabu izvanredno pulsira i tad je ubitacan. 
 
Vrh Dno