TUBE STREAMERS

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Hvala Seb na sugesitiji,imao sam i tako nešto u vidu planiram da to riješim udicom.A na jedan sam uradio i samoljepljivu olovnu foliju.Sve je ovo u fai eksperimentisanja.Polako povešavam dužinu te probam na vodi i tako sam sebe legano korigujem.
Samo ti piši,ako ti nije mrsko,ja volim da čitam.Mogu i linkovi  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nema na cemu Tommy, a od tih linkova nema za sad nista jer to je negde duboko zakopano u jednom USA SWFF forumu, svega par njih je to malo spomenulo a neke fore sam uzeo iz knjige "Tube Flues Two Evolution" plus neke moje inovacije. Na kraju sam sve sve to zanemario jer vise volim jednostavnija resenja. Ako oces ribolike konkretnog volumena vezano u krug od marabuja ili hollow od bucktaila radis ih sve u jednoj boji ili toniras npr, prvo beli rep i deo trupa pa crno glava, ili belo, sivo pa crno glava...vec sam na forum postavljao slicno. A ako ledja oces da su tamnija moraju biti duza od stomaka pa ti tu ne treba nikakva kobilica a niti hi tie tehnika...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
vrana je napisao(la):
Moze li se ikako namontirati sajla? Probao sam sa dugom sajlom i nikako nisam zadovoljan resenjem jer jedino sto sam dobio je da strimer ima gde da sklizne, menjanje strimera je nemoguce a i sve je izgledalo rogobatno i kruto...  Pretpostavljam da nisam prvi kome je to palo na pamet pa da vidim kakva su vam iskustva...
oWDggC.jpg


Z8Pob6.jpg
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Hvala na predlogu resenja, Tommylee
Kako se ponasa na cvoru? Je l' problem vezati diskretan cvor?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Nije nikakav problem,jako savitljivo.Prvo sma se nosio mišlju da uradim klemovanje ali sam odustao od toga.Sasvim dovoljan je mrtvi čvor.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Došlo nam zahlađenje, prolazi polako vreme nimfi i suhih i dolazi vreme strimera...je, lovit ce mo mi jos nimfom i suvom ali imperativ postaju ove stvari... Za mene sutra zadnji dan u ovoj sezoni ciljanog lova na pastrmku i to duzicastu... ostalo kasnije sto se okaci na udicu je sve kolateralna steta dok se trazi ona najveca kraljica nasih recnih dubina (mladica).
 

Prilozi

  • tube.jpg
    tube.jpg
    79 KB · Pregleda: 208

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Imam problema sa tubama slabo tonu!
Čak mi ovaj zeleni dugački stoji konstatno na površini,na povlačenje zaroni ali odmah ide gore.Prosto nisam mogao da vjerujem!
Stavljao olovnu foliju na tube,glava metalnu ali i dalje plivaju ili jedva zaroen.Trebam veći strimer,bar 10cm a da ide pod vodu!
Drugi problem je uvrteanje udice te krivo kretanje strimera.
Nije baš sve idelano.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Tommylee, mozda da probas da ne vezujes na tubu, vec da sve prebacis na zicu... ne znam koliko ti to zvuci interesantno, svakako ti ostavljam link pa pogledaj, moze svasta da se iskombinuje

http://www.youtube.com/watch?v=g-XzgVnmc2I
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Je waddington tip je jedna od opcija kao sto pre vec napomenuh a okrece se jer materijal nije vezan tako da balansira kao sto sam takodjer napomenuo. Zato se uglavnom baitfiah imitacije rade ili slicno kao sto sam ja radio i jos uvek radim motanjem materijala okolo tubice u dva ili tri tona ili samo u jednoj boji ali kao sto su cisto beli ili red hed kombinacije, rep zec telo i glava od marabuja a moze i opet namotana zonker traka kod glave. Vec ste sve to imali prilike videti ovde i jos su tu na forumu. To radi poso, love i ponasaju se odlicno. Druga jos popularnija metoda...sunray shadow wariante i temple dog strimeri i opet sve na tu varijantu. Materijal se tako slaze da je tuba uvek dole a leđa gore kako mora da bude. E onda dodjosmo kod zaranjanja. Sto je vise materijala stisnuto vise zraka je u musici, veci volumen i slabije zaranja. Zato valja vezati sto prozracnije i slagati materijal kako je to i pametno osmisljeno za te tipove musica. I naravno famozni poly liderji ;-)  tonuce, super brzo tonuce, ekstra brzotonuce, neverovatno ludilo brzotonuce :p  ovisi o brzini i dubini reke. To sve ide jedno s drugim ili jednistavni koristiti samo brzotonuce kanape ili intermediate...sve opet ovisi gde se lovi i kamo i sta.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Za tube se koriste razna otezanja to bar danas nije problem, ali oni koji love na tube 99% se oslanjaju na tonuce kanape, glave it. u zavisnosti od vrste stapa i sistema.

Evo nekoliko ideja za tube, inace su ovo Grande Pescatore Egli tube...
 

Prilozi

  • minow 002.jpg
    minow 002.jpg
    59,3 KB · Pregleda: 193

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
tommylee je napisao(la):
Imam problema sa tubama slabo tonu!
Čak mi ovaj zeleni dugački stoji konstatno na površini,na povlačenje zaroni ali odmah ide gore.Prosto nisam mogao da vjerujem!
Stavljao olovnu foliju na tube,glava metalnu ali i dalje plivaju ili jedva zaroen.Trebam veći strimer,bar 10cm a da ide pod vodu!
Drugi problem je uvrteanje udice te krivo kretanje strimera.
Nije baš sve idelano.

Ako ih pravis od sintetickih materijala, normalno je da tesko tonu, jer tu imas mnogo vlakana i vazduh se lako zadrzava izmedju, a i sama vlakna su laka. Probaj sa lisicom. Tu je opet fazon da se stavi malo materijala ali da se rasiri tako da izgleda da se dobije veci volum.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Probam pa javim.Šumaheru vidi se iskustvo u vezanju,dao si mi inspiraciju za nove t(r)ube  :tbumb:
 
Vrh Dno