TUBE STREAMERS

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pre izvesnog vremena dobih od Đoleta desetak tuba za strimere.Nisam imao nekih ideja,nije me doduše ni vuklo da čačkam po netu,pa sam ih ostavio u kutiji za materijale.Juče naleteh na neki saltwater sajt,kad tamo,prvih desetak strimera,upravo tuba strimeri.Neverovatno,tamo videh neke od najboljih potezanki,verodostojnost,posebno glave strimera,bila je neverovatna.Potražih one Đoletove cevčice,izvukoh koziju bradu,polar fox,prizmatik foliju i epoxy, vezah nekoliko komada.Sinoć pred mrak uhvatih nekoliko sitnijih bucova,a onda promenih udicu,veću,i krenuh da lovim smuđa.Prvi zabačaj riba,drugi riba,sitan ali udara kao lud.Prelazim na drugo mesto,stavljam strimer napravljen na većoj tubi,veoma malo otežan,gotovo je plutajući.Bacam sa vrha keja,suviše je strmo mesto na kome pljuska dobar komad.Spuštam štap što više mogu da bih smanjio stomak.Strimer radi fenomenalno,u jakoj struji kao ozbiljno povređena riba,čas u filmu čas pljusne.Odjednom se zabele ispod njega,prvi promašaj tik iza udice,drugi isto,pljuckaju iza samog repa.I onda,u trenu ispod svih tih sitnih prdavaca sevnu pravi komad,jak udarac,kasnim sa kontrom u momentu,suviše je veliki stomak za pravovremeno potezanje.Nisam čak ni razočaran,oduševljen sam strimerom,danas sam napravio još dva,i za smuđa i za bucova...
 

Prilozi

  • tube.jpg
    tube.jpg
    72,4 KB · Pregleda: 625

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Dobro si ih se setio i jos ih bolje napravio. Obavezno ih probaj ali uradi i za stuku!!!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još jedan,otežan sa vrlo malo olova,mokar...
 

Prilozi

  • mokar yelenko.jpg
    mokar yelenko.jpg
    96,4 KB · Pregleda: 536

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Zvezdan stvarno si kralj strimera ako kad zatrebam bilo kakv savjet u svezi strimera znam kome ću da se obratim jer ovaj drugi na predhodno postavljenim slikama mi izgleda stvarno "bolesno" siguran sam da nema ribe koja ga ne bi uzela VELIKI + :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hvala Silvio,jedva čekam da ga probam večeras.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da oživimo i ovu temu, malčice  ;)

Obavezno pogledajte ovaj genijalan način vezanja:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nJjKiN3W5yM&feature=player_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bfpO4S5zjIA&feature=player_embedded[/youtube]

Prije tri sezone unazad sam prvi put vezao na baš ovakav način neke moje redheade koje i dan danas jako uspešno koristim u lovu štuke. Pokazao sam ih več mnogo puta a i u mojoj galeriji ih možete videti. Ja sam tako vezao na običnu udicu dugačkog vrata s tim da sam kristal fleš mešao sa tzv. jambolijom ili ti craft furom bele boje i glavu markerom ofarbao u crveno jer crvenog craft fura nisam imao. Odličan način vezanja. Sada sam slučajno naletio na ovaj video s tim da lik radi sa mnogo fleš materijala i na tubici i ja sam se načisto oduševio kombinacijom materijala i boja. Totalno me preuzelo da ću morati konačno da naručim te tubice i glave za njih. Prije sam pokušavao da neđem sbs jer mi se nije dalo praviti ga pa da ga postavim na forum ali evo sada sam naletio na super video prikaz pa uživajte...  :bye:

Obavezno probajte ovakve strimere!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Neko vreme čitam o ovim tubicama i nikako mi ne daju mira. Moram sad jednom obavezno da si naručim tubice tako da budu malo otežaniji jer mi dojadilo več raditi na štapićima za uši koje moram posebno otežavati. Jednoga sam navezao za foru od viška materijala što mi se skupilo dok sam pre vezao neke  druge strimere. Mnogo mi se dopadaju ove imitacije, posebno one sa jungle cock percima za oči. Mislim da bi ovakve strimere bilo dobro bacati i mladicama. Dovoljno su otežani, dovoljno su veliki i dopada mi seideja korištenja malih jakih oštrih udica koje ako se tako dobro kače za usta lososa i tajmena onda bi morale biti dobr i za mladicu a mala udica ne može da uradi takve povrede ko one mnogo veče. Dobro drže ribu jer su širokog luka.

Evo jednog mog novog tubanera. Mladica mi ne da mira nikako. Pomalo me pušta i ono sa šaranima i štukama. A misao o mladici me non stop drži. Odem zadnji put na štuku i lepo se provedem ali ja non stop mislim o mladici i brzacima, slapovima  ::)

Nadam se da ču ove godine barem jednu lepu uloviti!

Ovakvi strimeri bi bili i za štuju dobri 100%. Ovakvim koloritom sam je več lovio samo da su u pitanju bili stevini bunkeri. Kod ovih tubica mi se dopada to da udicu mogu da biram kakvu želim a pošto ja ne volim da vežem strimere sa zaštitom od trave na ovakve se popotrebi može samo staviti takva udica sa zaštitom protiv kačenja.

Ovaj je duačak 13m.  Slinky fiber, kristal fleš, polarna lisica, učkur (crveno), zaltna lameta i ispod bakrena žica na plastičnoj tubici. Udica jako oštra i jaka (šaranska).
 

Prilozi

  • tubaner.jpg
    tubaner.jpg
    117,8 KB · Pregleda: 447

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
I ja sam poceo da razmisljam o tubama. Posebno mi je interesantan ovaj fazon za bucova i ako je u osnovi smisljen za lososa.
Ovako izgleda gledano ispod i iznad vode
shapeimage_9.png

shapeimage_6.png


Poenta je da struna ne izlazi na oba kraja tube, vec da je probusena a struna provucena kroz rupu. Veoma jednostavno za vezivanje, evo i linka http://www.fishmadman.com/fishmadman/How_to_tie_the_V-FLY.html

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,sad vidim,prema donjoj slici,zašto krupan bucov ne može da odoli gurgleru! :yeswink:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
. Odličan način vezanja. Sada sam slučajno naletio na ovaj video s tim da lik radi sa mnogo fleš materijala i na tubici i ja sam se načisto oduševio kombinacijom materijala i boja.
Ovaj  lik je isti onaj iz videa Fly vs Jerk u kome Strimer tj Muva  pobedjuje nada Varalicom tj Jerkom ,trebalo bi mu verovati na rec  u vezi ovog strimera na tubici sa videa  :)
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Vrlo jednostavne tubice poput ove iz Gringova filmica su mi omiljene muhe vec nekoliko godina. Na njih sam ulovio stotine bolena (bucova) ukljucujuci prilican broj 80+ cm.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Alp jer ih isto provlacis kroz ovakvu rupicu u zidu tube, ili samo standardno?
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Staromodno. Ali, efekat je slican kao na slici koju si stavio u prvim metrima povlacenja.

PS. U pojedinim razdobljima tim mini poluplivajucim tubicama na povrsini sam fenomenalno dobro lovio velike klenove.
 
Vrh Dno