U maloj nam deželi podalpskoj

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
simpson H je napisao(la):
Hajde bre ne izmisljaj Milane, kakva bre crna kultura. Pare su u pitanju i nista vise, drzava je svesna da ljudi mogu da zive od reka, ogroman priliv i u budzet od ribolovnog turizma. Mi niti imamo takve reke niti imamo potencijale za neki ozbiljan musicarski turizam. A kultura na koju se pozivas i nije na nekom zavidnom nivou. Da ne pomisli neko da imam nesto protiv Slovenaca ali sad oni kao kulturniji od nas, u cemu to? Svi bi redom potamanili sve sto ima u rekama da nije zakona, drzave i njenih ogranicenja. Ne brini se drpaju i Slovenci ribe, i Italijani u Sloveniji vole da kraduckaju. Koliko je drzava svesna govori i cinjenica da su na svoju monetu Tolar, a pre ulaska u EU, stavili pastrmku. Dok mi zivimo u proslosti uzivajuci u svojoj prebogatoj istoriji ratovanja, patriotizma, dvoglavim orlovima, stitovima, macevima, kopljima,... neki su pragmaticni pa gledaju u buducnost i stave pastrmku na novcanicu. E zato smo mi jos uvek u doba Cara Dusana a oni u EU.

E Simsone,Simsone...
Jer si ti bio nekad u Sloveniji pa tako pricas?
  Drzava moze da zivi od reka  :doh:, e moj ti razvoj slovenije je baziran iskljucivo na ekonomiji a  od ribolovnog turizma je zaradila negde oko pola miliona evra ako sam dobro zapamtio sto je za drzavu smesno... Toliko o tome.
Ja nisam ni rekao da mi imamo reke za ozbiljan musicarski turizam nego da u Srbiji nikad reke nece da budu kao sto su u Sloveniji, a mogu da ti kazem da imamo Drinu koja moze da bude svetska top destina za lov kapitalnih mladica...
Pricam o kulturi Slovenaca koja je nesumljivo na mnogo visljem nivou nego sto je u Srbiji...

  Uporedi obale nasih reka sa obalama Slovenackih reka pa ces da vidis o kojoj kulturi pricam.
Pogledaj odnos prema rekama i ribama Slovenckog prosecnog ribolovca pa ga uporedi sa nasim ribolovcima pa ces da vidis o kojoj kulturi pricam.
Ja sam sticajem okolnosti upoznat sa slovenackim "seljacima" da ih tako nazovem pa ti ne mozes da verujes kako ti ljudi zive kao u bajci, pa uporedi nase sabane sto blatnjavim traktorima izlaze na regionalne puteve pa ces da vidis o kojoj kulturi pricam.


 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Sasa pa ja napisah da je anarhija na vodama i da treba čvrst zakon.Svi su krivi samo ne savjesni ribolovci nisu!
Izvini ali ribolovac je onaj koji kupuje dozvolu i peca ribolovnim priborom ali se ne pridržava zakona i nosi koliko može da okači.
Na Drini da vidiš koliko se dnevno uhvati ribe pa to je strašno!!!
Kada prokine,bilo koja,svi idu i "tuku" dok radi!
Lipljen fasuje zimi.Plovkaroši provalili da uzima crva.Satiranje i to onih najboljih.
A škobalj neznam više odakle izlazi njega gaze non stop.

Daleko smo mi od uređene države.Sve je trulo i korumpirano_Onog Vučića treba klonirati  :whistle:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Dal moguce da toliko izlovljavaju lipljana crvima?
Jer to nije zabranjeno, jer ima ribocuvara na Drini?

I mi se posle cudimo sto lose prolazimo na Drini...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Milane u kojoj ti državi živiš?
Pa svugdje oko nas postoje dupli aršini!
Nisu isti zakoni za sve!
Zamisli ja u 2012 na Drini sa mušičarcem a novi ribočuvar me savjetuje da ga lovim sa "živim crvom",kako kaže: treba kog i ponjeti!!!

Ima ribočuvara koji svoj posao rade korektno i više od toga ali je većina na drugoj strani.

Mnogi ribolovci se dovijaju zloupotrebljavaju i koriste razne sisteme.Recimo vidjeo sam kod jednog na mušičarcu tri mušice navezane.
Za mene to nije mušičarenje!!!
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tommylee je napisao(la):
Sasa pa ja napisah da je anarhija na vodama i da treba čvrst zakon.Svi su krivi samo ne savjesni ribolovci nisu!
Izvini ali ribolovac je onaj koji kupuje dozvolu i peca ribolovnim priborom ali se ne pridržava zakona i nosi koliko može da okači.
Na Drini da vidiš koliko se dnevno uhvati ribe pa to je strašno!!!
Kada prokine,bilo koja,svi idu i "tuku" dok radi!
Lipljen fasuje zimi.Plovkaroši provalili da uzima crva.Satiranje i to onih najboljih.
A škobalj neznam više odakle izlazi njega gaze non stop.

Daleko smo mi od uređene države.Sve je trulo i korumpirano_Onog Vučića treba klonirati  :whistle:

sve se slazem sa tobom,ali tako je druze svuda..kad jedna vrsta ribe grize onda svi moguci ribolovci  pecaju. mi smo takvi..kod mene su izlovljavali jedne godine stukice 300-400g,jedan dan pridjem nekom klincu i pitam ga sta ce sa tolikim stukicama (bilo ih ok 15ak u kanti) ,on kaze hrani tata svinje.....u zimovniku bolje da ne pricam ,bucova razvale svake godine,na tvistere...belu ribu isto...pecaju smudjeve u mrestu na jednoj lokaciji gde se zna da se mreste i to su lovili primerke po 7-8kg,punili camce smudjevima...ma javasluk..tako da se ne brines,nije to samo kod tebe :'( :'( :'(
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Znam sve Tomy, nego sve imam utisak da na Drini vaze neka pravila i da se koliko toliko cuva...
Neka satiru Skobalja nego nemoj da nam diraju Lipljena...  :)
Jer si zapamtio ko je taj ribocuvar? .
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Jok ti si,nema ih 100-u.Ne treba ni jedna vrsta da se satire!(osim naše)!U bre Milane sad me nađe dok sam pod gasom!?!
Drž' se teme:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6Dl57kKIs0Q[/youtube]
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
E Simsone,Simsone...
Jer si ti bio nekad u Sloveniji pa tako pricas?
  Drzava moze da zivi od reka  :doh:, e moj ti razvoj slovenije je baziran iskljucivo na ekonomiji a  od ribolovnog turizma je zaradila negde oko pola miliona evra ako sam dobro zapamtio sto je za drzavu smesno... Toliko o tome.
Ja nisam ni rekao da mi imamo reke za ozbiljan musicarski turizam nego da u Srbiji nikad reke nece da budu kao sto su u Sloveniji, a mogu da ti kazem da imamo Drinu koja moze da bude svetska top destina za lov kapitalnih mladica...
Pricam o kulturi Slovenaca koja je nesumljivo na mnogo visljem nivou nego sto je u Srbiji...

  Uporedi obale nasih reka sa obalama Slovenackih reka pa ces da vidis o kojoj kulturi pricam.
Pogledaj odnos prema rekama i ribama Slovenckog prosecnog ribolovca pa ga uporedi sa nasim ribolovcima pa ces da vidis o kojoj kulturi pricam.
Ja sam sticajem okolnosti upoznat sa slovenackim "seljacima" da ih tako nazovem pa ti ne mozes da verujes kako ti ljudi zive kao u bajci, pa uporedi nase sabane sto blatnjavim traktorima izlaze na regionalne puteve pa ces da vidis o kojoj kulturi pricam.

Milane sa koje si planete ti zaluao ovde? Kojim bre podacima raspolazes. Samo od Save Bohinjke prihod je 2.5mil eura godisnje o cemu ti pricas covece? Daj malo barataj cinjenicama. I glupo ti je pitanje jesam li bio u Sloveniji jer sam ja veci deo zivota ziveo u vreme SFRJ kada se sedmicno islo u Trst a na zimovanje u Kranjsku Goru.

Kultura o kojoj pricas je vezana za adekvatne zakone pa stoga nisu Slovenci po defaultu kulturniji od Srba vec bi za kesu djubreta bacenu sa mosta popili kaznu u visini nase godisnje plate. Prema tome ne talasaj o stvarima o kojima pojma nemas. Taj isti slovenacki ribolovac se ponasa u Bosni i na bosanskim rekama kao pusten sa lanca (cast izuzecima), nagledao sam se ja svacega. Da ne pricam o "kulturi" koju ispoljavaju u Guci ili na EXIT-u koja se iskazuje raznim zeludacnim izlucevinama od prekomerne upotrebe alkohola.

Nisu slovenacki seljaci sami pravili puteve i infrastrukturu vec je to radila drzava za razliku od nase gde se seljaci zamisli voze u blatnjavim traktorima.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ja neznam odkle si ti upao u ovu temu, i zbog cega koristis taj svadjalacki ton? I neznam zbog ceka ti administracija tolerise ovakvo ponasanje, ne samo u ovoj nego i u ostalim temam?
Zamolio bi te da se normalno i konstruktivno ponasas kao sto ti vrlo dobro znas.

Bojane, upao su u ovu diskusiju rekavsi mi da izmisljam zato sto sam rekao da reke u Srbiji nikad nece da budu kao u Sloveniji zbog razlike u kulturi dva naroda!
I sta ti tu nije jasno?
  Kazes da je lupam pa kazes da su oni kulturniji od nas samo zbog para i da Slovenija zivi od reka...
Evo ti tacan podatak, celokupan prihod ot turizma u Sloveniji zauzima 12.5 % BDP Slovenije, to je 100% tacan podatak, sad razmisli malo pa vidi koji je deo u tome poseban deo koji je ostvarila od reka tj ribolovnog turizma to je mozda 2.5 % mada ni toliko, pa mi kazi jer mozes ti da zivis sa 2.5 % tvojih celokupnih prihoda?
Ja ne razumem, upadas i meni kazes da lupam a onda kazes da Slovenija zivi od reka...  :doh:

Opet gresis,da ne koristim tvoj recnik da ti ne kazem da lupas, Simsone moj mozda su tebi u zivotu pare jedina prepreka da ne radis nesto ali Slovenci su ljudi koji vole i postuju prirodu i kojima savest ne dozvoljava da se prema prirodi ponasaju kao sto se nas narod ponasa.
Tako se odnosi i drzava ne samo narod, jer je i drzava propisala visoke kazne za one koji pokusaju da skrnave njihovu najvecu svetinju, i da ti kazem da ti zakoni nisu doneseni zbog Slovenaca nego upravo zbog ljudi kao sto si ti koji su cesto isli u sloveniju i koji bi se verovatno ponasali kao kod kuce da im ne preti visoka kazna.
Bas zbog takvog odnosa prema prirodi su u svetu poznati kao ekoloska drzava i drzava besprekorne prirode.

Opet gresis, mnogo se ruzno i nekulturno ponasas to coveku tvojih godina ne prilici  :nowink:
Opet meni kazes da neznam nista pa kazes da su nase puteve pravili seljaci i da zbog toga mogu da voze blatnjave traktore po ulicama, stvarno aj povedi racuna sta pises u buduce ili cu poceti da te ignorisem kao nekog nekompetentnog za bilo kakvu diskusiju.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Hajde ti lepo procitaj ponovo sta sam ja napisao. U temu nisam upao vec si ti izmisljao podatke kao odgovor na moj prethodni post. Ne zivi drzava od reka nego znacajno prihoduje od njih. Rekao sam ti 300% tacan podatak samo za Savu Bohinjku i nemoj to uopste da dovodis u pitanje a ako ne verujes prvo proveri podatak.
I da "kultura" u njihovom i nasem slucaju je vezana direktno za pare.
Normalno da vole prirodu kada masa njih od te prirode zivi. I normalno je da drzava vodi racuna i adekvatno se odnosi prema svemu tome jer od te iste prirode ima znacajne prihode. Sta ti tu nije jasno? Slovenija maksimalno koristi svoje prirodne resurse, postoje planovi o daljem razvoju avanturistickog turizma (ribolov, lov, planinarenje, hiking), ozbiljne studije o daljem njegovom razvoju. Mislis da bi se iko posvetio tome i pravio onakve analize i studije da ne prihoduje znacajno od tog dela turizma?
Odakle tebi pravo da tumacis kako se ja ponasam kad me ne poznajes?

Dakle prvo proveri i utvrdi cinjenice pa onda diskutuj. 12.5% od turizma je ooooogromna cifra dobri moj Milane, kod nas taj procenat se meri u promilima. U tih 12.5% reke i jezera ti nose cetvrtinu ako ne i vise. Ogroman prihod za jednu malenu drzavu poput Slovenije. Za komparaciju iskoristi podatak od 8.1% ucesca turizma u BDP za Crnu Goru sa onolikom Jadranskom obalom, pa ce ti se sve samo kazati. Uopste nije tesko da proveris ove podatke.

Milan VB je napisao(la):
Opet meni kazes da neznam nista pa kazes da su nase puteve pravili seljaci i da zbog toga mogu da voze blatnjave traktore po ulicama, stvarno aj povedi racuna sta pises u buduce ili cu poceti da te ignorisem kao nekog nekompetentnog za bilo kakvu diskusiju.

Brate daj prvo procitaj sta sam napisao, jer da bi nastavili diskusiju moras pazljivije da citas na sta odgovaras. Gde sam napisao da su nase puteve pravili seljaci majke ti? :hammer:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
E tako spusti loptu i lagano...
Poznajem ja tebe jako dobro kroz razne forume i znam da mozes mnogo fin i kulturan da budes, samo kad hoces.  :hammer:
Necu nista da citam nego cu da se vratim na pocetak,gde ja kazem da su slovenci kulturniji narod od nas i iza toga stojim. I ne vidim razlog zbog kog si ti upao i nastupio kako si nastupio.
  I kazem da su mnogo naprednija nacija od nas...
To ne znaci da volim Slovence vise od mog naroda nego znaci da sam objektivan...
Jeste to ogromna cifra kada je ja i ti posmatramo, ali takodje treba da se pomene da je slovenija trenutno u krizi kakvu ne pamte i kakvu niko nije pomisljao da moze da pogodi zemlju kakva je Slovenija.
Sto ovo pisem, pa pisem da shvatis da razlog zbog kog je priroda kod njih besprekorna nije iskljucivo ekonomski nego ogroman deo ima kultura, njihova besprekorna priroda je iskljucivo plod njihove nacionalne kulture koja je postojala mnogo pre nego sto je Slovenija prepoznata u svetu kao ekoloska drzava i mnogo pre nego sto je pocela da ostvaruje znacajne prihode od turizma.



A za traktor i puteve, samo cu da te citiram:
simpson H je napisao(la):
Nisu slovenacki seljaci sami pravili puteve i infrastrukturu vec je to radila drzava za razliku od nase gde se seljaci zamisli voze u blatnjavim traktorima.

Ovo nedvosmisleno ukazuje da si hteo da kazes slovenacki seljaci nisu pravili puteve i infravstrukturu i da zbog toga ne voze blatnjave traktore, za razliku od nase gde drzava koja nije pravila puteve nego seljaci i da zbog toga seljaci imaju puno pravo da voze blatnjave traktore.  :D
Ja sam to tako skontao i tako si napisao, a ako se nisi lepo izrazio molim te da malo pazljivije postujes u buduce... :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Necu nista da citam nego cu da se vratim na pocetak,gde ja kazem da su slovenci kulturniji narod od nas i iza toga stojim. I ne vidim razlog zbog kog si ti upao i nastupio kako si nastupio.

U cemu kulturniji i koji je razlog?

Milan VB je napisao(la):
  I kazem da su mnogo naprednija nacija od nas...

U cemu napredniji? Nauci, sportu, istorijskoj bastini, doprinosu svetu, u cemu ? Koje si to parametre uspostavio da bi merio neciju naprednost?


Milan VB je napisao(la):
Sto ovo pisem, pa pisem da shvatis da razlog zbog kog je priroda kod njih besprekorna nije iskljucivo ekonomski nego ogroman deo ima kultura, njihova besprekorna priroda je iskljucivo plod njihove nacionalne kulture koja je postojala mnogo pre nego sto je Slovenija prepoznata u svetu kao ekoloska drzava i mnogo pre nego sto je pocela da ostvaruje znacajne prihode od turizma.

Prvo Slovenija nije ekoloska drzava, drugo ima cak i nuklearnu elektranu, odnos prema prirodi je iskljucivo nastao zbog ekonomskog aspekta i nicega vise. Naravno kada ti Bog podari takvu prirodu a ti nadjes nacin da unovcis, sasvim je normalno da se prema njoj tako odnosis. Tipican primer za to kod nas ti je Valjevo i Gradac. Neces naci Valjevca koji ce da baci papiric pored svoje reke. To je rezultat dugogodisnjeg rada EKOD-a na edukaciji ljudi tog kraja koje kapira kako moze da iskoristi svoj dar od Boga.


Milan VB je napisao(la):
A za traktor i puteve, samo cu da te citiram:
Ovo nedvosmisleno ukazuje da si hteo da kazes slovenacki seljaci nisu pravili puteve i infravstrukturu i da zbog toga ne voze blatnjave traktore, za razliku od nase gde drzava koja nije pravila puteve nego seljaci i da zbog toga seljaci imaju puno pravo da voze blatnjave traktore.  :D
Ja sam to tako skontao i tako si napisao, a ako se nisi lepo izrazio molim te da malo pazljivije postujes u buduce... :hammer:

Lose si skontao, kod njih je drzava pravila puteve a kod nas nije niko jer puteve i nemamo. Zato se seljaci voze u blatnjavim traktorima jer drzava nije omogucila da bude drugacije.  Niti mogu seljaci da prave puteve, iza gradnje infra strukture uvek stoji drzava. Moraces malo vise da se skoncentrises kada citas necije postove jer ih kapiras povrsno.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Bojane, ovde se govori o musicarenju, ekologiji, rekama...
U tim oblastima o kojima mi ovde govorimo su kulturniji i napredniji od nas a razlog je vise nego ocigledan, to samo ne vidi neupucen i covek koji iz nekih svojih razloga to nece da prizna.
  I u najvaznijoj oblasti danasnjice su napredniji i to mnogooo od nas, a to je ekonomija, no to nije vazno u ovoj temi, ovde govorimo o drugim stvarima.
To sto si rekao da neces naci Valjevca koji ce baciti papiric pored svoje reke je nista drugo nego kultura Valjevaca.
Necu da ulazim u uzroke i posledice to Slovenacke kulture, vazno je da smo se slozili da je Slovenija kulturnija zemlja od nase, narano u oblasti o kojoj mi ovde diskutujemo....

Sad smo dosli do zakljucka da mi nemamo puteve, interesantno.  :doh:
  Samo da te podsetim da Slovenacki seljak kada se vraca iz njiva, pre nego sto se ukljuci na bilo koji asfaltirani put prvo stane i ocisti gume od blata pa tek onda se ukljucuje dok je kod nas poznato kako se seljaci ponasaju, jer nije drzava u sloveniji napravila neke supersonicne cistace guma nego je identicno kao kod nas, ruku na srce putevi su im mali bolji...
Razlika izmedju nasih i Slovenackih seljaka je samo razlika u kulturi, nema tu drzava sta da omoguci ili onemoguci...
 
Vrh Dno