Učenje i vežbanje zabacivanja

Gde se najbolje uči i vežba zabacivanje?

  • Na rekama, jezerima i morima,

    Glasovi: 24 68,6%
  • Na uređenim parkovskim površinama,

    Glasovi: 8 22,9%
  • Na zaraslim livadama,

    Glasovi: 1 2,9%
  • Na gradilištima,

    Glasovi: 2 5,7%
  • Na fudbalskim terenima dok je utakmica u toku

    Glasovi: 5 14,3%

  • Ukupno glasača
    35
  • Anketa je zatvorena .

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pa, zbog vodenih je i koristio lubenicu, dok je za one "na suvo" koristio staru tikvu. :hammerhead:

tikva.jpg
 
Z

Zakula

Guest
Mixmaster je napisao(la):
Pa, zbog vodenih je i koristio lubenicu, dok je za one "na suvo" koristio staru tikvu. :hammerhead:

tikva.jpg



Aaaaaaa,sad' mi je jasno...A od pribora,sta je potrebno,za ovakvu vrstu vezbanja??
 
H

humphrey

Guest
mislis na ovako nesto?vodeni zabacaji ovde? :D :D :D
 

Prilozi

  • Chalk steam e.jpg
    Chalk steam e.jpg
    66 KB · Pregleda: 238

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mr.Zakula je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Pa, zbog vodenih je i koristio lubenicu, dok je za one "na suvo" koristio staru tikvu. :hammerhead:

tikva.jpg



Aaaaaaa,sad' mi je jasno...A od pribora,sta je potrebno,za ovakvu vrstu vezbanja??

Aaaa, sve isto kao da si u pravoj akciji.

Zanimljivo je da je sa lubenicom čovek uvežbao i brzo navlačenje kondoma, kontrolu preuranjene ejakulacije, ojačao mišiće zadnjice...
Hvalio se da je baš uvežban. Žene nije često privodio, pa se uglavnom zadovoljavao samo vežbanjem...
Zato se i slikao samo sa lubenicama i tikvama, dok su se normalni momci fotografisali sa devojkama... :hammer:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
poshto tikve i pechenke jos nesu stigle reko malo da mlatim a i simpson mi uplatio neke pare pa reko da mu se oduzim...
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/OVUeCthEvDU&hl=en&fs=1[/flash]
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Posto sam ja Strasni a drug i kolega Rancic je mene pominjao da nesto i ja kazem uz izvinjenje sto to tek sad radim.

taj kej na nasem gradskom jezeru gde smo ja i Rancic otisli prvi put (njegov, a malo ranije i moj) je savrsen za prvi put. Sad je malo pao nivo pa je nezgodno sa visine i drugacije se ponasa struna ali je cisto i iznad vode. Ja sam prvi put isto tu dosao i iz tri puta sam provalio osnovno. (sam, gledao, probao iz lude zelje i uspeo) Zamalo da mi udari bas, krenuo na muvu al udari adrenalin i omasaj... :p

Mislim da je lepo da covek u pocetku ipak malo oseti i vodu. Struna malo polepi po vodi u odnosu na recimo asfalt ili travu. Posto sam menjao nesto od opreme spremio sam staru opremu za druga da ga vodim na lepu cistinu na Jasenicu da malo oseti i da baca pored mene. Vec je jednom bio, ufatio klence i odlepio. Em oseti celu pricu em mu prenes tu zanesenost koju malo zagrizeniji nose u sebi.

Ja ne spadam u neke vrhunske bacace i imam opasnu nameru da u tome zesce napredujem pa se aktiviram na ovu temu. Smatram da covek ceo zivot ima da uci i samo budala to ne priznaje i ostaje u iluziji.

Pozdrav mom drugaru Rancicu koji ce sutra na poslu da cita ovo i poziv da odemo sad neki dan da malo vezbamo.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
I jos nesto. Ja volim da kad udjem u neku pricu udjem u nju sto posto. Treba puno citati, gledati, pitati, to nije sramota i pecati.

Ja sam za varijantu - iskusan kolega i lep preliv. Poligoni su izmisljeni iz prakticnih razloga a nisu nuzan preduslov da neko bude dobar bacac. Kada se odrzavaju seminari lakse je da sto ljudi stoji na livadi nego da svi oblace kombinezone, da gackaju po vodi itd.

Kako je kome izvodjlivije... Ja sam za vodu
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
'Fala Strashni - meni ostaje samo - Ćuti sine i plivaj, daleko je Amerika - vežbanje.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
"Jeli Bole kako ti tim turcima seces glave?
Pa lepo gazda Cedo, prvo sekira mora da bude ostra, drugo, mooora dobrooo da se centrise i trece Gazda Cedo mora da se voli, ne moz' mehanicki"

Analogija je jasna :)

 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Danas prvi "radni dan" isprave na livadi.QUQU i naopako.Jel moguće da se to zaboravi?Mislim na bacanje.Nisam ni sanjao da sam toliko zaboravio.Nakon sat i još malo,vratio se osjećaj.Daljine još nema.

Formiram lupove i vježbam vodeno-travnate zabačaje.Mislim da ću ove godine za rolove i svičeve ipak naći neku konstantnu vodu.

JBG,izgleda da je u FC ipak potrebna konstantna vježba.Svi ste dobrodošli na moju livadu,kome nije daleko.Dve glave su pametnije od jedne.

Uočeni neki problemi,kojih nije bilo,ili su bili dobro skriveni.RAdi se na ispravljanju.

I da.Pribor.Štap Orvis Helios #6 mid flex.Čekrk Orvis LA Batenkil.Struna Rio WCll,sa tendenciom da se promjeni.Nije mi legla.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
napisacu ovo bez namere da uvredim i omalovazim bilo koga od kolega musicara....
nikad nisam bacao po travi(samo sam par puta probao stapove kada sam ih kupovao).slazem se da je i to korisno ali nemoze da zameni reku.uslovi na vodi se veoma razlikuju od livade.moje poznavanje flycasting-a se svodi na prakticni ribolov,ali ni kad riba ne radi nikad nisam trenirao ni na reci.uvek sam pokusavao da pronadjem ribu.neznam cak ime nijednog zabacaja koji koristim(osim rolkast-a  :doh: ),a i ne zanima me puno.ja jednostavno odem na reku i pecam.
mozda nebi tako razmisljao da ne zivim 500 m od zapadne morave i 36 km od prve pastrmske reke  ??? ovo malo slobodnog vremena koje imam gledam da provedem pecajuci sto vise.
sigurno je da su kolege koje vezbaju neuporedivo bolji bacaci od mene , ali i ja bez problema bacim 20-ak i vise metara kada je to potrebno . postujem ako to nekome pricinjava zadovoljstvo , ali ja bi se uvek pre odlucio za ribolov
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Slicno razmisljam i ponasam se ali valja priznati kako vežbanje zabačaja mušičara čini kompletnijim kao i npr. vezanje muva...celo mušičarenje dobije još lepšu, širu i oštriju sliku...a na vodi umetnici zabacivanja mogu mnogo brže i lepše tj. efikasnije da prezentiraju muvu. Priznali ili ne sama prezentacija posle i vođenje je mnogo značajniji faktor za uspešan lov nego npr. boja i nijanse muve, nacin vezanja imitacije itd.
Naravno da nema lepšeg nego kada se zabačaji vežbaju na nekoj vodenoj površini (more, reka, jezero, bara ili improvizirani bacački bazen). Ali ako to vežbanje na vodi košta recimo 40€ radije vežbam na livadi za đ. a na vodi za 40€ pecam a od vežbanja je samo ono što praktično moram izvesti u datoj situaciji na vodi. 
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kod tebe ribolov bas kosta puno :doh: kod mene je dzabe ali ribe koje ti mozes da ulovis na takvoj reci ja mogu ovde samo da sanjam.za kvalitetniju vodu ovde mora dosta da se putuje i naravno isto kao kod tebe plati.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Saša iz Trstenik(još ako si Dumanović...),štap u ruke pa na livadu.Otkrij čari livade.To ti je ko sex na brzinu,Dobro dođe,a vježbaš tehniku...  :whistle:


Bez zajefrkancije,dobar bacač teško ćeš postati bez livade.A prezentacija,ko što Seb reče,je pola posla.
 
Vrh Dno