Uticaj HARRP, školjki od automobila, veš mašina i koje čega na vodostaj reka, riblji fond

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Opustite se,najavili ameri da je došao kraj haarpu i da ga ove god demontiraju.
Sad dal je poslužio svrsi pa im ne treba više ili imaju nešto bolje verujem da će se saznati.
Nisam siguran koje god(2012 ili 2013) je u Inđiji padao grad velićine teniske loptice,lomio stakla ,aute ,šalone na prozorima i krovove,bilo je i u dneevniku.
Klima se menja ,zemlja beži iz ose ,polovi se pomeraju ,sve to utiče na ove pojave koje su do skoro za nas bile samo vest sa tv iz dalekog sveta.
Ko se seća da je pre par god Nemačku ,Poljsku i ne znam šta još poharao tajfun,pravi tropski,to se nikada pre toga nije desilo,a sada se već dešava skoro svake god.
Naučnici najavljuju stvaranje novog EL NINJA ,zaboravio sam gde tačno i vremenske  pojave koje ga prate  .
Ima i naše krivice u menjanju klime naravno,ali isuviše se kratko meri vreme i vremenske pojave( u odnosu na starost zemlje to su sekunde) da bi moglo da se kaže da je ovo normalno ili ne.
Mnoge stvari je čovek promenio ,uništio ,mnogo životinja istrebio,ali gledano kroz istoriju mnogo vrsta je nestalo i bez čovečijeg uplitanja.
Kada dođe vreme otrešće nas majčica zemlja kao slinu i nastaviti bez nas dok ne dođu neki bolji i pametniji koji znaju da cene prirodu.
 
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
pera je napisao(la):
Opustite se,najavili ameri da je došao kraj haarpu i da ga ove god demontiraju.
Sad dal je poslužio svrsi pa im ne treba više ili imaju nešto bolje verujem da će se saznati.
Nisam siguran koje god(2012 ili 2013) je u Inđiji padao grad velićine teniske loptice,lomio stakla ,aute ,šalone na prozorima i krovove,bilo je i u dneevniku.
Klima se menja ,zemlja beži iz ose ,polovi se pomeraju ,sve to utiče na ove pojave koje su do skoro za nas bile samo vest sa tv iz dalekog sveta.
Ko se seća da je pre par god Nemačku ,Poljsku i ne znam šta još poharao tajfun,pravi tropski,to se nikada pre toga nije desilo,a sada se već dešava skoro svake god.
Naučnici najavljuju stvaranje novog EL NINJA ,zaboravio sam gde tačno i vremenske  pojave koje ga prate  .
Ima i naše krivice u menjanju klime naravno,ali isuviše se kratko meri vreme i vremenske pojave( u odnosu na starost zemlje to su sekunde) da bi moglo da se kaže da je ovo normalno ili ne.
Mnoge stvari je čovek promenio ,uništio ,mnogo životinja istrebio,ali gledano kroz istoriju mnogo vrsta je nestalo i bez čovečijeg uplitanja.
Kada dođe vreme otrešće nas majčica zemlja kao slinu i nastaviti bez nas dok ne dođu neki bolji i pametniji koji znaju da cene prirodu.
A kako da se covek opusti. Da pecamo na livadi ili na nekom ribnjaku :D
Znas li ti koliki je uticaj ovih kisa na prodaju ribolovackog pribora :eek:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Bez namere da podgrevam temu postavljam ovaj link. Koga zanima neka pročita http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:494484-Zloupotrebljeni-Teslini-patenti
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Ja bih samo dodao komentar na neki od prethodnih postova - Amerikanci su najveći zamorci na svetu, to što se Zbignjev Bžežinski, Džorž Soroš, Rotšildi i ostali nalaze tamo i deluju preko američke vlade i vojske sa narodom Amerike nema apsolutno nikakve veze, kako po pitanju vremena, tako i po svim ostalim pitanjima...

Što se tiče ovog sistema sve se više pojavljuju tekstovi u, kako neko reče, ozbiljnim novinama. Nije važno da li je nešto bilo ciljno ili smo mi kolateral ali neko se definitivno igra Rizika (Risk) na globalnoj tabli sa nekim bolesnim ciljevima.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
Hmm. Ma sve trerba uzeti sa rezervom. Link od clanka je iz dnevnog lista gde znam par novinara. Nisam bas odusevljen njihovom objektivnoscu (citaj objektivnoscu urednika, ili njihovog vlasnika kojem nikako da vrate pasos). U sustini ni jednih drugih dnevnih listova prisutnih kod nas. Da li je situacija vestacki izazvana ili ne, na nama nije da analiziramo, to je moje misljenje, iako je istrazivanje EMS a moja oblast. Jednostavno, ne raspolazemo sa dovoljno informacija, niti imamo kao pojedinci mogucnost da izmenimo takvo nesto.
Mene vise sada zanima ideja price o HARRP sistemima u nasim nazovi dnevnim listovima. Oblikovanje javnog mnjenja, ili pak osluskivanje istog.
Da su to pak neki normalni dnevni listovi, udarne bi bile i to sto duze vreme reportaze i slike sa ugrozenih podrucja. Iz jednog prostog razloga, da ljudi ne bi zaboravili da se to dogodilo, i da ima jos ljudi kojima je pomoc trenutno zaista neophodna. Jednostavno, ljudi iz mesta gde se takva strahota nije dogodila polako zaboravljaju sta se dogodilo (sto je i ljudski i prirodno). A verovatno ce neki naredni clanak biti kako je nas vrh znao za takvo nesto, pa nije na vreme reagovao. A to ce da napise novinar koji je takodje to odavno znao, e sad sto nikoga nije upozorio to nema nikakve veze. Bitno je da napise sto mu je kazano. 
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Bolje bi bilo da pišu o neplanskim sječama šuma,eksplataciji šljunka,zatrpavanju kanala i rijčnih korita kao i drugih nedozvoljenih radnji koje su dodatno uticale na ovu propast.
Pitanje je da li smo izvukli pouku?
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
1. Nismo (i nisu) sigurno
2. i da jesu nemaju pare da isprave i poprave, sve i da hoće, a neće
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Najjači utisak iz ovog feljtona mi je da su  oblaci išli na Karpate da se nahrane vlagom i zatim vraćali da nas jebu i tako nekoliko puta.

A komentari ispod su šampionski :doh:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
http://www.kurir-info.rs/un-konacno-priznale-zaprasujemo-vas-i-kontrolisemo-vreme-clanak-1320445

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
pera je napisao(la):
Najjači utisak iz ovog feljtona mi je da su  oblaci išli na Karpate da se nahrane vlagom i zatim vraćali da nas jebu i tako nekoliko puta.

A komentari ispod su šampionski :doh:

Evo ga opet onaj oblak na daljinski,najebasmo opet
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Uopšte mi se ne sviđa ova tema i njen sadržaj a još manje povod za otvaranje i njenu ponovnu aktuelizaciju......  :'(
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Gegula na tajnom zadatku,da im sjebe HARRP ,zato ga nema  :hammer:
 
Vrh Dno