Uticaj HARRP, školjki od automobila, veš mašina i koje čega na vodostaj reka, riblji fond

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Jer znas sta, na slicnom su nivou ti sto su slikakali repetitor i oni sto veruju u onakve textove tj mejl coveka koji je poslao sistem u Srbiju.
Ja nisam u takvoj ekipi, ja samo volim da cujem i jednu i drugu stranu i da na osnovu toga donesem zakljucak.
U vezi ovoga ja imam jasan stav ne tvrdim ali i ne odbacujem takvu mogucnost.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
"Ne tvrdim ali i ne odbacujem takvu mogućnost" nije baš jasan stav. Pa logičnije je poverovati u to da je postavljena antena prečnika 2,5m na krov zgrade instituta za fiziku u Zemunu nego neki sistem od 180 antena na ne znam koliko hektara, koji niko nije video.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ama covece, nebitan je taj HAARP skroz, ne volim da ga vise i pominjem.
Sad citam na politikinom sajtu text o tome koji u potpunosti demantuje sve teoreticare zavere, politika nije kurir ili trece oko ili nesto slicno... oni cak kazu da taj sistem vise ne postoji, da je razmontiran prosle godine itd...
evo linka
http://www.politika.rs/rubrike/Tema-nedelje/Ko-je-kriv-za-poplave/Harpovanje-Srbije.sr.html

Ovde je sustina da li je monipulacija vremenom moguca?
Nevezano za taj ili neki drugi sistem.
Ja mislim ako jeste moguca da bi taj sistem bio u najstrozijoj tajnosti cuvan, ma kako se on znao. I da mi obican narod nikad nebi znali sa sigurnoscu da li postoji ili ne.
Mozda taj sistem i danas postoji a mozda ne, ja ne tvrdim da postoji ali i ne demantujem. sta ti tu nije jano?
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Ae ne izmisljajte bolesne teorije zavere, pazi sad kriva HAARP  prijemna uskopojasna antena precnika 2.5m za nevidjene poplave u Srbiji, Bosni i Hrvatskoj :doh:

I te fantazije o Barajevu, pa antena se nalazi u sred Zemuna na krovu instituta za fiziku.
HAARP sistem poseduju i SAD i Rusija. Osmisljen je, i ima upotrebu za komunikaciju preko jonosfere, i zemljine kore, sa strateskim podmornicama sirom svetskih okeana. Talasne duzine su veoma male, reda Hz, slicno talasnim duzinama koje emituje ljudski mozak. Druga strana tih sistema je upravo slicnost sa talasnim duzinama mozga, recimo na jednoj talasnoj duzini se javlja panika, na drugoj strah, na trecoj smeh, itd. Znaci, psiholoska borba. Nema veze sa menjanjem klime. Za to sluze sateliti, opremljeni fokusiranim sistemima za emitovanje mikro talasa (da budem precizniji, onih talasa iz mikrotalasne rerne), te oni zagrevaju jedan deo, pomerajuci ciklone, tamo vamo. Cist primer vam je, a i to nije tajna, da za dan pobede nad fasizmom u Moskvi sija sunce, a to oni i ne kriju. Pa da je to lako igrati se sa klimom zar SAD ne bi svoju tehnologiju iskoristile svake godine kada oni silni uragani pokose po 5 do 6 njihovih saveznih drzava.
A nama su svi drugi krivi. Jednostavno se desilo. I sto je najbitnije treba biti human i pomoci tim ljudima, a ne naklapati o glupostima, ili jos crnje, da li je neki seljak za vreme te nesrece zgrabio neku ribu i odneo je kuci. Dal je ona vredna i jednog ljudskog zivota.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Šta će nama HAARP sistem, sami smo sebi dovoljni. Što da bacaju pare kad je naš narod na granici neobrazovanosti.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Ako je neko nama poslao kisu kako se da proc itati izmedju redova ovde ,kako yu onda meteorolozi prognozirali ozbiljne padavine od 100-120 l po m2 a na nekim mestima i do 200? E zato ne verujem u te teorije,mozda tu nesto i ima ali  najave kise govore drugacije. Laicki gledano 150-200 l/m je 15-20 cm visina vode po m2 ,zar ne,i ta voda mora negde da se slije,sad sto izgleda nisu verovali da ce se to desiti pa se nesto nisu ni spremili za to je druga stvar.Zato i ne verujem da je kisu neko poslao ,valjda bi to bilo bez najave a  ne ovako.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Pokusao sam sa tel da nadjem gse je topic Zvezda al ga ne vidim. Da cestitam drugarima SLavisi i ekipi gejlija :bleh:(bilo je jace od mene) titulu u fudbalu.
dosta od men za ovu godinu :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo i ja da se pridruzim cestitkama...svaka cast..zasluzeno...mada moram priznati i dok smo mi osvajali titule nije mi bilo svejedno sto smo gubili derbi skoro svaki put...
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Jaaaaaaaaaaaaoj pa fala decaci, fala  :D  :D :D bas lepo od Vas mladjanih Beckih deckica kulturoloski obrezanih ........Evo sta drugo da vam kazem tek..."Volim i Ja Vas"  :bleh: :bleh: :bleh:
A tema Zvezda....pa tamo je gde i tema Partizan..u govnima, gde im je i mesto  :tbumb: :tbumb:

A sad je krajnje vreme da se otvori tema "Gradac-horor"..da se zasuku rukavi,jebes HARRp kad se nemaze na leb...lopate u ruke i da se pomogne drugarima U Valjevu..


p.s.........evo i Vukovic primetio za nemanje kise za vreme Dana pobede nad fasizmom u Moskvi( heheheheheheh kaaaaaaad sam Ja to  pisaooooooo  :doh: )..
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Žao mi je što poteklog vikenda nisam bio u mogućnosti da učestvujem u šaljivoj i zanimljivoj temi
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
IVANTS je napisao(la):
Žao mi je što poteklog vikenda nisam bio u mogućnosti da učestvujem u šaljivoj i zanimljivoj temi
Mozes i da nastavis. Gledao sam fudbalsku utakmicu sa Jamajkom. Zar tu nema neke slicnosti, tj konekcije. A jos se igra na terenu u SAD. Njima su poslali onaj strasni zemljotres pre par godina, a nama ovu kisu. Mislim da je u celoj toj prici ukljucena i nasa fudbalska reprezentacija. Kako jos ne znam. Pogotovu sto je dobila utakmicu :doh:.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Морао сам мало да се зезам са теоријом завере, или ти, ХААРП-а. Па да окренемо мало на озбиљно. Од кад ја памтим, једно 50 година, сваке године долази до све јачих и јачих киша, што је последица глобалног загревања. Да је контрола времена у питању, па зар не би Амери прво себе заштитили од силних торнада, урагана.... Сваки српски сељак зна да најбистрије небо "пуца ко кристал" и после оморине, због испаравања огромне количине воде, долази обавезно најјача олуја. Овај циклон се десио из простог разлога: Док је западна европа кубурила са снеговима - код нас је било пролеће или утицај топлог ваздуха из Африке.  Кад је хладна маса са атлантика ударила у топлу струју са југа створио се циклон изнад Јадрана и по сили природе како ветрови круже, ми смо му били на путу. Нажалост циклон је остао заробљен између две струје и кружио. Никакав ХААРП, антене у Барајеву.... Синоћ у Крагујевцу - ПОТОП, 50 литара за сат. Пре тога оморина страшна и 31 степен. Ево и за данас најављују 30 степени. Колико је ту испаравања воде, то мора да се врати доле како тако.
Иначе што се тиче кнтроле времена било је експеримената са посипањем облака неким препаратом на бази сребра да се разбију олујни облаци... али колико знам ништа од тога.
 

Vukovic

Junior member
Učlanjen(a)
07.05.2013.
Poruke
66
Broj reagovanja
0
Rancic je napisao(la):
Морао сам мало да се зезам са теоријом завере, или ти, ХААРП-а. Па да окренемо мало на озбиљно. Од кад ја памтим, једно 50 година, сваке године долази до све јачих и јачих киша, што је последица глобалног загревања. Да је контрола времена у питању, па зар не би Амери прво себе заштитили од силних торнада, урагана.... Сваки српски сељак зна да најбистрије небо "пуца ко кристал" и после оморине, због испаравања огромне количине воде, долази обавезно најјача олуја. Овај циклон се десио из простог разлога: Док је западна европа кубурила са снеговима - код нас је било пролеће или утицај топлог ваздуха из Африке.  Кад је хладна маса са атлантика ударила у топлу струју са југа створио се циклон изнад Јадрана и по сили природе како ветрови круже, ми смо му били на путу. Нажалост циклон је остао заробљен између две струје и кружио. Никакав ХААРП, антене у Барајеву.... Синоћ у Крагујевцу - ПОТОП, 50 литара за сат. Пре тога оморина страшна и 31 степен. Ево и за данас најављују 30 степени. Колико је ту испаравања воде, то мора да се врати доле како тако.
Иначе што се тиче кнтроле времена било је експеримената са посипањем облака неким препаратом на бази сребра да се разбију олујни облаци... али колико знам ништа од тога.
Rancicu, juce bas dobar grad pade. Ja sam mislio da ce mi polupati sve prozore.
To zaprasivanje sa preparatom srebra, to je srebro jodid. Klasika za protivgradne rakete. Grad, verovali ili ne, nastaje kao posledica sahare, ili ti finih cestica peska koje dospevaju do nase atmosfere, i te cestice sluze kao kristalizacioni centri kada se voda iz tecne prevodi u cvrstu fazu. A srebro jodid ima drugi efekat. I jos jedna zanimljivost. Da bi se zastitila srbija od gradonosnih oblaka, potrebno je ispaljivanje tih raketa iz bosne, tj hrvatske za bosnu. toliko o nasim vezama i u sreci i nesreci.
Mada, iskreno, vlazna vazdusna masa dolazi uvek, bar do sad, sa atlantika, preko francuske, nemacke, i na kraju do nas preko sustednih drzava. E ovaj put to se nije dogodilo. Zasto, ja uvek ostavljam 2 % za sumlju.
Sto se tice klimatskih promena izazvanih antropogenim faktorima, e tu sam dosta sumljicav. Jednom sam bio u diskusiji vezanom za tu temu, i konstatovalo se da je glavni uzrocnik klimatskih promena pomeranje polova zemlje, tacnije malo se osa rotacije nakrivila, izazivajuci vece izlaganje suncu nekih drugih teritorija. Uzgred, tu je i sredozemno more. Nemacka je vec spremila odbradnu od uraganskih vetrova, koji polagano postaju sve brzi, i upravo zagrevanjem sredozemnog mora. Zagrevanje za 2 stepena ce izazvati vetrove sllicne onima u floridi.
Mislim da je lobi obnovljivih izvora energije danas dosta jak, i za sve kllimatske promene krive ogromnu potrosnju fosilnih goriva. E, tu je u pitanju veliki novac, subvencije od drzava za cenu struje dobijenu na taj nacin. 
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Prva misija eufora u Bosni je jbila zabrana svih raketnih sistema a na kraju i protiv gradske rakete ukinuše.Iz Srbije kada šibnu nama oblake sve led "pobije".Neke '90 i koje je padao led veličine jajeta ako ne i veći!
Sve polupao,auta,šoberšajbe a crijepa nije bilo na krovovima.
Ja iz tog razloga pratim vremesnku prognozu i nedaj bože d ame zahvati oluja na pecanju,jednom nadrljao i nikada više!
I to se desilo baš kao što Rančić objašnjava.Nebo kristalno bez ijedne tačkice i odjednom crni oblaci sa munjama,a ja na čamcu na sred jezera!
Da ne dužim,bježao sam prema obali i to je trajalo kao vječnost,toliki vjetar i silu nisam osjetio nikada.čamac od 7m metalni je nosio kao list!A u jednom momentu na sred jezera se stvorio vrtlog,visine oko 30m.
Upravo to se desilo sudra tople i hladne struje,meni iznad glave  :'(

 
Vrh Dno