UV gelovi,lakovi i sva ostala prateća oprema,

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Da ne bismo lutali po svim temama a vjerujem da nas sve ima više zainteresovanih,bilo bi pametno da sve to objedinimo pod jednu temu.
Imam dva Loon UV laka.Jedan je rijeđi a drugi gušći.Uzeo neku no name UV lampu na 1.5V baterije (tri komada staju).
Trenutno sam radio samo sa rijeđim i ima problem da mi se baterije jako brzo istroše?
Da li je problem moj punjač ili ne moraću ispitati!?!

Pošto vidim da ima i alternativnih "alata" od lampi do kozmetičkih gelova,volio bih da ovdje napište svoja iskustva i zapažanja!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Taman sam hteo da pitam za UV lak I epoksi..stavljao sam juce neke gumice pravio pupe I predjoh obicnim lakom I istopi se ko nista..e sad cime bih jos mogao da lakiram I koje su varijante sa epoksijem I UV lakom za susenje.Pretpostavljam da je UV lampa za UV lak..
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Svi mi koristimo dvokomponetne epoksi smole.Kada se pomješaju A i B dobije se hemijska rekacija.Ovi UV lakovi reaguju na UV svjetlost.Mariću ako si pedantan epoksi možeš nanjeti na bilo šta nisam primjetio da nagriza meke plastike i slično.
E sad da li zna koja je minimalna jačina te svjetlosti?
Ja tražio da li piše na sajtu ovih što prodaju lampe ali ništa nisam našao!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ma ja uzeo obican łąk za nokte kod kineza i rękoh extra boja kad ono Sipak istopi se kao nista
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Taj lak nije nešto psotojan,Uslov je tvrda podloga,recimo balza.Opet previše težak a mekan,sklon pucanju.
Koristi osam ih za farbanje bambula i ima još ali sam ih odavno eliminisao iz upotrebe.Jeftina varijanta sa dosta mana.
Na duže saze uzeo UV da se riješim bijede i problema sa završnim čvorovima i mikro muvama.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
I ja se razmisljam u vezi UV laka, stvarno dobra stvar.
Ali lampe skupe....  :'(
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Do skoro je Pop imao dobre i povoljne lampe, i ja ne uzeh sebi.
A sto nisam uzeo pojma nemam  ::)
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
774
Broj reagovanja
75
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ja sam skoro pazario jednu, made in PRC, sa tri AAA baterije od 1.5 V...
Mislim da za neku razumnu upotrebu moze da posluzi svrsi, cak mi se cini da nesto ne trosi baterije brzo, mada je tek u fazi testiranja, videcemo kako ce se pokazati...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
http://www.rudiheger.eu/de/bug-bond-kombo-uv-kleber.html#.VIXdmtLF-1A

A ova kombinacija?
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Dobra, mada mislim da nema potrebe za tolikim brojem sijaličica. Dosta se tu svetla rasipa pa samim tim i nepotrebno troši baterija.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Eko ja uzeo od Popa tu!Jedino me baterije zezaju ali cu uzeti drugi punjac i baterije.
 
Vrh Dno