Vezene, pletene itd.

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
edna maslinasta vezena + paraloop......

2d2hqv5.jpg


119qk2t.jpg
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
pošto sam sebe oslobodio mnogih obaveza, konačno imam vremena malo više za posećivanje i foruma na koji sam se odavno ulogovao tj. ovo je bio moj prvi forum na koji sam se ulogovao, a najmanje sam ga posećivao........biće novih muva, a i galeriju polako popunjavam...... :whistle:

5l5b9u.jpg
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Krasno-krasno. Za ovu muvu je potrebna posebna ribarska dozvola. Ludilo i za gledanje i za pecanje  :tbumb:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Vrlo interesantno vezivanje na krivljenu udicu 8). Bas me zanima dal si je probao, tacnije zanima me dal ova krila ne zadrze vodu pa pocnu da obaraju muvu na stranu?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ja sam pravio jednodnevke sa ovakvim krilima i imao sam muku sa predvezom, mnogo uvrću predvez odnosno muva dok leti kroz vazduh mnogo brzo rotira oko svoje ose. Kod nekih muva to može da bude dodatna prednost jer daje muvi život ali jednodnevki... :nowink:.
Bar ja tako mislim. Muva sa ovakvim krilima više ima izložbeno-takmičarski karakter.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Strelac (uživač) je napisao(la):
Ja sam pravio jednodnevke sa ovakvim krilima i imao sam muku sa predvezom, mnogo uvrću predvez odnosno muva dok leti kroz vazduh mnogo brzo rotira oko svoje ose. Kod nekih muva to može da bude dodatna prednost jer daje muvi život ali jednodnevki... :nowink:.
Bar ja tako mislim. Muva sa ovakvim krilima više ima izložbeno-takmičarski karakter.
Kad si već kod izložbeno-takmičarskog jesi li već smislio šta ćeš da radiš za "znaš već" koju priliku Ivane?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zanimljive i lepe muve, odlične za izložbe i FT takmičenja, što je Bogi i dokazao prošle godine u Nišu. Meni deluju i kao dobre za ribolov, jer ne vidim na njima ništa problematično osim možda krila, koja se mogu promeniti nekim drugim materijalom, ako ovaj nije po volji.
Lepo bi bilo da Bogi napiše nešto više o njihovim prednostima i manama prilikom korišćenja u ribolovu, kako bismo znali da li vredi da ih i sami naštancujemo ili jednostavno kupimo.
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Strelac (uživač) je napisao(la):
Ja sam pravio jednodnevke sa ovakvim krilima i imao sam muku sa predvezom, mnogo uvrću predvez odnosno muva dok leti kroz vazduh mnogo brzo rotira oko svoje ose

Ove, ili bolje reci ovakve muhe, kako krila tako i tijelo su mi vrlo poznate.. Jedan moj prijatelj ih vec dugo, dugo pravi (jos jedan gospodin ovdje na forumu je pravi expert za ovo rebrasto tijelo), a tokom godina mnogi su postavili i ovo pitanje uvrtanja, okretanja (tkzv. helikopter efekt), nesto u smislu da ovakve kakve jesu i nisu nesto za ribolov, bas zbog tog uvrtanja, zavrtanja.. Proslog ljeta sam u vise navrata "mrcvario" slicne musice ( uglavnom May fly) bas da vidim koliki je uticaj tog "helikoptera".. Nije ga ni bilo!? Muha je uvijek padala i lezala na vodi kako treba, sa oba krila na povrsini. Kako i zasto, ne znam, jer niti vezem muhe niti hocu da se petljam u to, ali to ima debele veze sa tim "hackelom" (rece mi taj sto ih pravi) koji se veze u pravcu kretanja rotora na helikopteru (uh, sto ga objasni..) tako da su nozice tog hackela zapravo neka vrsta stabilizatora, na njima musica lezi! Naravno, jos jedna stvar koja eliminise to izokretanje je nesto deblji podvez.. Tanji podvez, sansa za "prevrtanje camca" puno veca. Bilo kako bilo, ovakva (i slicne) musice jesu lijepe za oko, ali ne samo to, sa njima se izuzetno uspjesno lovi! 
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
gringo je napisao(la):
Vrlo interesantno vezivanje na krivljenu udicu 8). Bas me zanima dal si je probao, tacnije zanima me dal ova krila ne zadrze vodu pa pocnu da obaraju muvu na stranu?
nisam ni stigao da ih probam, mislim vezene su u stalnoj mojoj postavci zbog trajnosti muve, ali ova krila sam skoro dobio iz Švedske od gospodina Ibra koji dosta koristi ovakva krila za svoje realistične i art mušice.........muva neće na stranu iz prostog razloga jer kad se odradi paraloop odozdo onaj središnji deo nožica jednostavno se skinu makazicama da ostanu samo nožice po strani taka da kad legne na vodi itekako dobro stoji..........mogao sam i to slikat negde u čaši vode ali sam muve poslao za Švedsku gosn Ibru kao uzorke tako da ću morati druge da pravim, imam jednu sa CDC-om koja dobro lovi pa ću je negde slikat i postavit večeras........pozdrav svima
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Strelac (uživač) je napisao(la):
Ja sam pravio jednodnevke sa ovakvim krilima i imao sam muku sa predvezom, mnogo uvrću predvez odnosno muva dok leti kroz vazduh mnogo brzo rotira oko svoje ose. Kod nekih muva to može da bude dodatna prednost jer daje muvi život ali jednodnevki... :nowink:.
Bar ja tako mislim. Muva sa ovakvim krilima više ima izložbeno-takmičarski karakter.
ja mislim da na kraćim distancama i nije neki problem, ali probaćemo dok ne probam ne mogu ni da komentarišem......
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
nisam ni stigao da ih probam, mislim vezene su u stalnoj mojoj postavci zbog trajnosti muve, ali ova krila sam skoro dobio iz Švedske od gospodina Ibra koji dosta koristi ovakva krila za svoje realistične i art mušice.........
[/quote]

Ovaj svijet je bas mali! Upravo njegove, Ibrine musice sam i "maltretirao", a sve mi se cini da ce i poneka od ovih tvojih kreacija da udje u moju kutiju na neki nacin..
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Bogi, ako te ne mrzi slikaj step by step. Retko me je neka muva uzbudila kao ova... :respect1:
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
dr.lucky je napisao(la):
Bogi, ako te ne mrzi slikaj step by step. Retko me je neka muva uzbudila kao ova... :respect1:
malo je teže uraditi step by step prvo morao bi neko da mi stoji nad glavom i slika svaki deo posebno.... jednostavno neizvodljivo je sam to da uradim, inače ima i diskova da se nađe od Olivera Edwardsa kao i sve kombinacije ovakvih vezenih muva, jedino što se razlikuje to su pristupi samoj izradi muva.......jedino ako me put nanese u Niš kod Đoleta ili čak na sledeću izložbu vrlo rado ću ti pokazati na licu mesta jer se tako najbolje ukapira....................
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
pa ako naidjes u bg, rado cu ti pozajmiti stegu i materijale da i nama pokazes
 
Vrh Dno