Vision Koma ili Ross Flaystrart

Vision&Ross

  • Vision Koma

    Glasovi: 27 65,9%
  • Ross Flaystrart

    Glasovi: 14 34,1%

  • Ukupno glasača
    41

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Kupicu jedan od ova dva cekrka.Voleo bih da vidim koji mi preporucujete od ova dva cekrka.
Za sada 80% kupujem Ross ali mi se svidja i Vision.
Treba mi za kanap dt5 a verovatno i za wf5(koji planiram da kupim) :bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja glasam za Ross, jer ne volim ogromne kalemove. Nije zato što više volim Simpsona nego Travara :D, mada , kada bih birao po kvalitetnom mehanizmu, čini mi se da bih se uhvatio za Vision.

rr_flystart.jpg

reel_VisionKoma78_big.jpg
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mixmaster je napisao(la):
Ja glasam za Ross, jer ne volim ogromne kalemove. Nije zato što više volim Simpsona nego Travara :D, mada , kada bih birao po kvalitetnom mehanizmu, čini mi se da bih se uhvatio za Vision.

rr_flystart.jpg

reel_VisionKoma78_big.jpg

Mozda sam malo i pristrasan ali sigurno ne zbog zarade na cekrku.

Ross FlyStart i Vision Koma nisu ista cenovna kategorija. Koma je skoro 50% skuplja a i teza je skoro celu  uncu. Licno vise volim LA cekrke na koji staje beking nego ULA cekrke. U cenovnoj kategoriji sa Koma je vec Ross FlyCast
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
100ka je napisao(la):
Svaki ciga svojeg konja hvali :D

Ja sam samo preneo cinjenice koje se lako mogu utvrditi a nemam nikakvu potrebu da hvalim Ross kad ga hvali ceo svet :D
U svojoj cenovnoj klasi FlyStart tesko da ima konkurenciju.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Skoro sam uzeo ovaj vision. Ima dva problema:
1. Na cekrk 5-6 sam namotao strunu dtf 5 i nema mesta za beking. Bas me drugar snimao dok vadim lipca sa tek na silu namotanom strunom i bekingom pa nisam mogao da namotam strunu na cekrk, vec sam vadio ribu sa strunom preko prsta (pokvari mi uzitak). Ma nema mesta ni za 5 metara bekinga
2. ril ume sam od sebe da se otpusti, pa kada naglo povuces strunu  :doh: Ovo drugo se da resiti, ali me nervira kada moram da cackam po novim stvarima
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Sta, niko sem mene nije kupio vision? :doh:
Priznajem samo da lepo izgleda i brzo mota strunu...da i lepo je balansiran rotor i nema mogucnost da zagrebe strunu
Kad malo bolje pogledam i razmislim sa kakvim sam sve krsevima pecao,....Ma nije los cekrk uopste :yeswink: :whistle:
ma dosta sam i ribe vec izvadio sa njim.
Sad sam kao lik koji posmatra ruznu zenu za drugim stolom i pije pivo. Svakim gutljajem, zenka je sve lepsa.
Evo sad konacna konstatacija.
Kako se nadala, dobro se udala. Nije bio mnogo skup, lepa spravica a kao i svaka domacica ima makar jednu manu. Njemu je glavna mana kapacitet spulne. Ostalo pije vodu. Ako pecate na manjim rekama ovaj cekrk ce svakako ugoditi i najvecem perfekcionisti. Na bacanje po kamenitom tlu ga jos nisam testirao :hammer:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ja sam ga skloro kupio. Odlican cekrk, doduse ako se musicari bez bekinga. Ovaj drugi mi je u potpunosti nepoznat pa zato i ne mogu da dam neki savet. Sa Komom sam zadovoljan.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Vision Koma - 5 (50%)
Ross Flaystrart - 5 (50%)

Total Voters: 10

:doh: :doh: :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kakva smejurija glasanje za cekrk pogotovo sto nisu ni u istoj cenovnoj klasi.  :D
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Totalno mi je nebitno sto je vision skuplju 25e, ovaj post sam postavio kako bih ako je moguce dobio jos koju informaciju vezano za cekrk koji mi se svidja iako je jedan skuplji od drugog ,oni su moj izbor bez obzira na cenovni rang,npr.Ross FlyCast me apsolutno ne interesuje.


 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Nije mi jasno zasto je vama tuzno ili smesno otvaranje teme u kojo bi moglo nesto da se kaze o cekrcima nizeg cenovnog ranga od proizvodjca koji su dostupni u Srbiji (Koma je najeftiniji cekrk iz ponude Vision programa i Flaystart je najeftiniji cekrk iz ponude Ross programa).
A uostalom to je nebitno,bitno je da sam ja dobio ovom temom sta sam zeleo,kupujem Vision ,namece se kao logican izbor jer sam  dobio neke informacije o njemu i sto je najbitnije znam njegove prednosti (i jos bitnije) mane,a o Ross-u niko nije imao sta da napise, pa je izbor bar meni logican.
Hvala konstrukivnim ucesnicima u ovoj smesno-tuznoj temi :bye:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Feanor, ne znam da li si u mogućnosti da pre kupovime odeš i u NS i u BG i da oba uzmeš u ruku i probaš. Po meni je presudan tvoj ukus - koji ti se više sviđa i na oko i na probu (težina,zvuk, "čvrstoća", lakoća okretanja,... ). Oba vrede svoju cenu sasvim sigurno ali smo svi mi različiti i ono što je nekome važno drugome nije, a ono što je nekom lepo drugom je grozno.
Ja recimo pripadam većini i preferiram plavuše ::)
 
Vrh Dno