Vision Koma ili Ross Flaystrart

Vision&Ross

  • Vision Koma

    Glasovi: 27 65,9%
  • Ross Flaystrart

    Glasovi: 14 34,1%

  • Ukupno glasača
    41

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
hms je napisao(la):
Ako je istina da na Komu nemozes namotati ni metra bekinga,ja bih se odlucio za Ross.Jer beking ti moze nekad zatrebati,netreba ti jedino ako zelis da trcis nizvodu za ribom.Moj prijatelj je bio lijen da namota beking pa je na Plivi ostao bez citavog kanapa jer je imao jako veliku ribu i ostao bez je bez trofejnog ulova a kanap je ipak nasao.
;)

Provereno, 5m bekinga i pocne da glavi. Mozez prilikom kucnog motanja da spakujes 10 metara ako pazis kako motas, sto je opet nista.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Ja sam kupio Ross flaystart2 i koristim ga vec 6 meseci i jako sam zadovoljan.
Za oko 50e ,koliko sam ga platio,dobio sam pristojan cekrk sa garancijom od godinu dana,jednostavnim mehanizmom,mogucnost naknadne kupovine spulne(sto nameravam da ucinim u sto skorije vreme) ...
Zvuk cekrka nije neprijatan tako da ako se zbog toga neko dvoumi moze da ga uzme slobodno.
A sto se bekinga tice,ja sam na ovaj cekrk namotavao i wf5 i Dt5  i ostajalo je prostora za namotavanje istog.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
http://www.rossreels.com/products/fly-fishing-reels/flystart/flystart-fly-reels.cfm
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Uskoro stize cekrk zvani "smrt za Koma" :D

Slicna cenovna klasa a 40 grama laksa!

http://www.rossreels.com/products/fly-fishing-reels/flyrise/flyrise-fly-reels.cfm

 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Koja je orijentaciona cena za Flystart2 kod ovlašćenog dilera za Srbiju :) i koliko će biti Flyrise?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
falco je napisao(la):
Koja je orijentaciona cena za Flystart2 kod ovlašćenog dilera za Srbiju :) i koliko će biti Flyrise?

Nema orjentaciona cena za Flystart, ima tacna cena koja je jos uvek 4050 din. Nisam jos podizao cene! Za Flyrise ocekujem da ce u MP biti kao i u USA sa shippingom, znaci oko 100e
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jovanča (formerly known as Compshop) je napisao(la):
Provereno, 5m bekinga i pocne da glavi. Mozez prilikom kucnog motanja da spakujes 10 metara ako pazis kako motas, sto je opet nista.
mana ,tačno na komu 5 mi jedva stalo blizu 15 m vision  bekinga + struna #5 Scientific Anglers .. slažem se da je malo...sve ostalo je ok ,mehanika,dobra kočnica ,dizajn..
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Druze, stalo je i meni 15ak metara bekinga. Kada sam par dana nakon pripremanja pribora otisao na Ribnik i odmah po ulasku u vodu zakacio Lepog lipca nastao je problem. dok sam namotavao strunu pretrpala mi je spulnu na cekrku. Kada sam primetio da cekrk koci i zbunjeno pogledao u njega, bas tada je riba jace povukla i mogao sam da ostavim tog lipljana sa musicom u ustima. Stavio sam taj snimak negde na forumu. Onda sledi odmotavanje strune sa cekrka u sred borbe i vadjenje ribe preko prsta...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ljudi, jedina realna prednost ULA cekrka je nesto brze namotavanje strune. To moze da igra ulogu kod dalekih zabacaja sa pustanjem dosta strune nizvodno a i tu je razlika u odnosu na standardne LA ili Hybrid LA neznatna. I osovine ULA cekrka trpe mnogo vece sile pa je neophodno da budu stvarno kvalitetni. Da bi sa takvim precnikom mogli da budu dovoljno lagani, neophodno je da materijal bude tankih zidova a racunica je prosta:
Vrhunski materijal+vrhunska obrada= Visoka cena!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jovanča (formerly known as Compshop) je napisao(la):
Druze, stalo je i meni 15ak metara bekinga. Kada sam par dana nakon pripremanja pribora otisao na Ribnik i odmah po ulasku u vodu zakacio Lepog lipca nastao je problem. dok sam namotavao strunu pretrpala mi je spulnu na cekrku. Kada sam primetio da cekrk koci i zbunjeno pogledao u njega, bas tada je riba jace povukla i mogao sam da ostavim tog lipljana sa musicom u ustima. Stavio sam taj snimak negde na forumu. Onda sledi odmotavanje strune sa cekrka u sred borbe i vadjenje ribe preko prsta...
pretpostavljam tj čak sam i siguran da će se tako nešto i meni dogoditi na vodi ...pošto je komplet namenjen bucovu a sa njim nema zez ,lako naleti i komad od 3 ,4 kg .zbog malera ću ostaviti da stoji ovako a kad dodje do prvog problema nema druge nego da skratim beking ..znate onu pametan se uči na tudjim greškama a budala na svojim... :doh:  :D
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Šone, a zašto ne staviš umjesto bekinga običnu varaličarsku upredenicu? Mnogo je tanja od običnih fabričkih bekinga...

Janez
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
kurare je napisao(la):
Šone, a zašto ne staviš umjesto bekinga običnu varaličarsku upredenicu? Mnogo je tanja od običnih fabričkih bekinga...

Janez

Ja ovo godinama radim. I jeftinija je :yeswink:
 
Vrh Dno