Vision Koma ili Ross Flaystrart

Vision&Ross

  • Vision Koma

    Glasovi: 27 65,9%
  • Ross Flaystrart

    Glasovi: 14 34,1%

  • Ukupno glasača
    41

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Milance,nisam u mogucnosti da odem do Bg-a i NS-a,nazalost :(.
Sto znaci da mi je ovaj forum jedino mesto gde mogu saznati nesto o cekrcima,posebno ako se uzme u obzir da  sam pocetnik u musicarenju a kao takav los i odabiru opreme svaki savet je dobrodosao.
Sto se izgleda tice lepi su mi jedan i drugi,naravno svaki na svoj nacin.Ono sto je mene zanomalo jeste preporuka nekog ko je omao "bliski susret" sa istima,za Vision sam dobio lepe odgovore a za Ross nazalost nisam,iako je on bio moj izraziti favorit zbog klasicnog dizajna i tezine ali to je jedino sto znam o njemu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Feanor je napisao(la):
Nije mi jasno zasto je vama tuzno ili smesno otvaranje teme u kojo bi moglo nesto da se kaze o cekrcima nizeg cenovnog ranga od proizvodjca koji su dostupni u Srbiji (Koma je najeftiniji cekrk iz ponude Vision programa i Flaystart je najeftiniji cekrk iz ponude Ross programa).
A uostalom to je nebitno,bitno je da sam ja dobio ovom temom sta sam zeleo,kupujem Vision ,namece se kao logican izbor jer sam  dobio neke informacije o njemu i sto je najbitnije znam njegove prednosti (i jos bitnije) mane,a o Ross-u niko nije imao sta da napise, pa je izbor bar meni logican.
Hvala konstrukivnim ucesnicima u ovoj smesno-tuznoj temi :bye:

Tuzno je i smesno glasati za nesto sto nema veze jedno sa drugim. Dva cekrka razlicitog dizajna i cene nema sanse da se porede. Vision Koma je skuplji cak i od Ross FlyCast pa je bilo kakvo glasanje sasvim proizvoljna ocena pojedinca koji glasa. To je kao kada bi glasali za Golf 5 i Audi A6, sasvim dve razlicite klase.
U svakom slucaju cinjenice su cinjenice i tu nema spora. Na strani Ross-a FlyStart je brend, tradicija, cena(vise od 50% jeftiniji) i tezina a na strani Visiona je dopadljiv dizajn. U kvalitet ni jednog ni drugog ne sumnjam.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Feanor je napisao(la):
Milance,nisam u mogucnosti da odem do Bg-a i NS-a,nazalost :(.
Sto znaci da mi je ovaj forum jedino mesto gde mogu saznati nesto o cekrcima,posebno ako se uzme u obzir da  sam pocetnik u musicarenju a kao takav los i odabiru opreme svaki savet je dobrodosao.
Sto se izgleda tice lepi su mi jedan i drugi,naravno svaki na svoj nacin.Ono sto je mene zanomalo jeste preporuka nekog ko je omao "bliski susret" sa istima,za Vision sam dobio lepe odgovore a za Ross nazalost nisam,iako je on bio moj izraziti favorit zbog klasicnog dizajna i tezine ali to je jedino sto znam o njemu.


Sta te konkretno zanima za Ross cekrke? Ako me pitas kakav je, mogu da ti kazem da je izuzetan u svemu za one pare koliko kosta. 3650 din za velicinu 3-4-5 i 4050 din za velicinu 5-6, tesko da moze da ima konkurenciju kod nas. Sad da ti kazem da je vrhunski, slagao bih te jer ne postoji nista vrhunsko a da kosta 40-50e novo i regularno. Za tu cenovnu klasu ima izvanredan finis, odlicnu kocnicu, jaku osovinu koja obezbedjuje dugotrajan rad, mogucnost narucivanja rezervne spulne vrlo povoljno, brzo izmenjivu spulnu i solidnu tezinu. Proizvodi se u dve boje, crna i boja titaniuma. Finis je uradjen da moze da se koristi i u slanoj vodi. Inace cekrk nije namenjen pocetnicima kako se misli vec onima koji ne zele da potrose veliku sumu novca i koji ne smatraju da je cekrk sustinski bitan u musicarenju. Znaci radi se o sasvim korektnom aluminijumskom cekrku za male pare.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Posto je ovaj Vision Koma kod nas u prodaji? Mislim, znam koliko sam ga ja platio :whistle:,  nego me interesuje  cena po nasim prodavnicama
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
To je ono sto me je zanimalo da li cekrk ima dobar odnos kvalitet-cena kako za Komu tako i za Flaystart,a ocigledno je da necu pogresiti ako kupim bilo koji.
1.8 je plata i tada cu 100%doeti odluku.
Hvala svima.

Cena Vision Koma-76e
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Hvala. Platio sam koji dinar vise al je.. ga. Svakako radi posao za te pare, a sta je mene privuklo tom cekrku jeste dizajn. Stvarno su ga uradili pa izgleda kao 500 evrica na gomili
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Hej glupo je uzimati cekrk napamet,pre nego li ga uzmes u ruku ili osmotris sa oko 50cm daljine  :yeswink:,ali ja sam za Ross ne zato sto je jevtiniji nego zato sto ne volim kada moras da non-stop zatezes/otpustas kocnicu,posebno ako se sama popusta u pecanju....koma izgleda lepo ali i za #5 stap mi se nekako cini veci i tezi nego sto bi trebalo biti...ipak sam za Ross (nije im bas razlika kao golf 5 i audi 6,vise je kao golf 5 i audi 4 ili 3)..... :nowink: ipak sam za.....ross
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Posto sam u medjuvremenu kupio nov stap ,SAGE LAUNCH #4 , 9 ft, 4 pcs odlucio sam da kupim Ross flaystart 2 jer je ipak primerenija velicina i tezina  za ovaj stap.
Mogu samo da kazem da mi se jako svidja i da je fantastican,vredi svake pare(4050din).
Nisam posebno strucan da nesto vise kazem jer sam pre njega imao Viva cekrk od 500din,koji stvarno nije za poredjenje i tek sam sada video u stvari koliko je to ocajan cekrk i koliko sam se patio sa njim.
Cim dodjem do aparata postavicu neku sliku.
  :bye:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
VISION KOMA 5/6 meni draza jer zelim da se kompletiram sto se VISION opreme tice..
Cekrk u potpunosti zadaovoljava ocekivano tako da se ne bunim
Mozda je malo tezak ali nema veze jednostavno prede koliko dobro radi..
Sto se Ross-a tice samo sam citao o njemu tako da sam veoma kratak vezano za njegove karakteristike a i mislim da je sva ostalo stvar ukusa  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
compshop je napisao(la):
Skoro sam uzeo ovaj vision. Ima dva problema:
1. Na cekrk 5-6 sam namotao strunu dtf 5 i nema mesta za beking.
Upravo tako. Ja sam kupio novu Komu 5/6 i nerviralo me je što moram da vodim računa kako se namotava konac, da bi sve lepo stalo. Čak i kad sam skinuo sav beking. Ko da nemam pametnija posla nego da prstom mrdam konac levo desno!  :doh:

Zato sam čekrk poklonio ocu, a ja kupio polovan ali glanc nov Koma 6/7 za 40 evra na koji sam namotao konac 5. Sad je sve OK. I ćale se ne buni, naprotiv.

Dakle čekrk je odličan za te pare, ali cenim da manje staje konca nego što piše, pa treba uzeti za broj veći čekrk. Definitivno ako hoćete i 20-30 m bekinga.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ne sumnjam u ovo o cemu Goci pise,ali sam pre nekih desetak minuta vrteo KOMU po rukama i namotavao konac i DT I WF (5) i nisam imao nikakvih problema cak i namotavanje mi je bilo -FUSERAJ- ali ne primetih da nesto negde kaci ili bilo sta.
Doduse motao sam bez BACKING-A a i kad malo bolje razmislim ja ne koristim to tako da obrni-okreni meni je OK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Ima nekoliko lepih cekrka po mom ukusu... :drool: ali to nije KOMA.... :bye:
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
posjedujem dva Koma cekrka KOMA56 i KOMA67 s ti sto imam i rezervnu spulnu 78 koja se montira na KOMA67 (samo je dublja spulna od one 67) i to je mnogo prakticna stvar .....

Po meni koma ima samo jednu manu ali je normalno sto je ima s obzirom koliko kosta. Jednostavno ga samo treba cuvati od udara od kamenje (od mekanog je materijala) i to je to ... to je moja jedina primjedba za taj cekrk. Ali koliko kosta ne bi bilo normalno da je od bla bla bla, kojekakvog bloka aluminiskog isjecen, bla bla bla .... ko ne zali lovu plati min 150-200 eurica i ne razmislja gdje ce da baci cekrk.

imam jos cetvoricu drugara sa kojima pecam i koji imaju KOMA cekrke, do sad nisam cuo bilo koju promjedbu da njega osim ove gorespomenute

 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Nešto sam se i ja zagledao u Ross Flystart, djeluje kao rola sa dobrim omjerom uloženo-dobiveno. Jedino me zanima kakav zvuk ima?
 

hms

Junior member
Učlanjen(a)
18.09.2008.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prijedor BIH
Ako je istina da na Komu nemozes namotati ni metra bekinga,ja bih se odlucio za Ross.Jer beking ti moze nekad zatrebati,netreba ti jedino ako zelis da trcis nizvodu za ribom.Moj prijatelj je bio lijen da namota beking pa je na Plivi ostao bez citavog kanapa jer je imao jako veliku ribu i ostao bez je bez trofejnog ulova a kanap je ipak nasao.
;)
 
Vrh Dno