Visočica

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Druze, nije kratak, samonpredvez nek ti bude ultra tanak ceo.
Visocica je vrhunska reka. Bice ti lepo sigurno
Slikaj malo pa salji slike 😃😃
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Kratak izveštaj sa Visočice... Stvarno prelepa voda. Bio sam dva prepodneva, ulovio nula riba :)
Prvi dan sam obilazio kanjon Vladikine ploče, rano jutro optimistično probao suvu muvu, međutim za 4 sata nisam video nikakvu aktivnost ribe, tačnije nisam video ni jednu ribu. Osim mene bila su i dva varaličara, od kojih niko nije video ribu. Kontra kuke i trokrake su normala, i riba se obavezno nosi.
U Rsovcima su mi lokalci potvrdili da postoje barabe iz Pirota koje love mrežama (?), a i sam sam našao dva pokidana sistema sa plovkom.

"Mušičarski" revir kod Vrela je bogatiji ribom, samo što je i ovaj revir napadnut varalicama..

Tako da kombinacija napadnute vode, divlje oprezne pastrmke i mog amaterizma je rezuliralo ispušom :) :)

Svakako obilazak ovog kraja, Rsovci - Dojkinci ostavio pozitivan utisak, Dojkinačka reka uzvodno od Vrela je pravo blago potočnog raka i riba, srećom proglašena za mrestilište i zabranjen bilo kakav ribolov. Sigurno se vraćam, zbog klime, neverovatne prirode, klope i srdačnih ljudi.

Reka Visočica 002.jpg

IMG_20220801_084731.jpg
Dojkinačka reka 03.jpg
Dojkinačka reka 02.jpg
 
Vrh Dno