Visočica

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
I kanjon Resave je pod "zaštitom" države pa prave HE gore kod rampe, ko je bio sigurno je video tablu sa nacrtom blizu samog uliva Kločanice u Resavu... 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Dzolix HVALA puno. Kobra što pominje ove reke, i ti bi se oduševio iako si navikao na kvalitetne vode. Klocanica -Suvaja je mali raj ali,

uglavnom gradski moćnici  grade vile kao vikendice i strujom ubijaju  sitne potočare . Kućni prijatelji su im politaičari iz najviših slojeva jer

koriste smeštaj za krivolov u društvu sa načelnikom policije . Opet iznova i iznova recica je puna mlađi od 2 cm Bogu hvala.

Da ne idem u OFF. Ako razore ovu rečicu ponornicu,neće joj biti spasa, jer je premala :(.

Dobro me podseti Kobra da je posetimo  ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzolix je napisao(la):
Slovenija je alpska zemlja ima puno rijeka pogodnih za HE objekte  ako drzava ovo je kao primjer  A ima 100 rijeka i napravi na njih 70 HE
ostaje je joj oko 30 na kojima moze biti prirodno stanje bez HE a ako druga  drzava B ima 20 istih takvih rijeka i napravi na nih 20 HE i na sta to ispada ,, To pokazuje da ne mozes gledati isto teritoriju sa bogatim rijecnim fondom i sa slabijim  ,,ljudi ako idu na pecanje FF u sloveniju idu na rijeke koje nisu pod rezimom HE ako  imaju mogucnosti oni koji zive pored rijeka koje su pod rezimom HE love tu gdje jesu ali to neznaci da to obozavaju i da to smatraju normalnim  vec suprotno,, pitaj one koji love na tekucim vodama sta im je draze sa branom ili bez a drugo su neki koji love soma, sarana  ili smudja po jezerima pa potajno prizeljkuju vjestacke  akumulacije i jezera ..
hoces li da mi nabrojis ne trideset , moze i deset , slovenackih reka na kojim nema brana i koje su popularne za musicarenje
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ono sam naveo kao primjer ne odnosi se na sloveniju vec onako imaginarno  ,,rusija, norveska ,kanada ,usa  zemlje sa najvecim brojem hidrocentrala imaju opet daleko najveci broj rijeka koje nisu pod hirocentralama kad se usporedjuje sa nekim zemljama sa manje rijeka a naci cu ti i to za  sloveniju uglavnom Soca kao najpoznatija slovenacka rijeka nema HE objekat ni sava bohinjka ...ja hocu da pecam slobodno na rijeci koja je ista orginalna od svog nastanka, hocu da je bogata ribom da nista neplacam  a necu da pecam na pregradjenoj rijeci He branama, da se zabranjuje totalno ribolov  i da placam dozvole  i to treba da je cilj  covjecanstva ,,
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzo, evo ti link za elektranu soteska sava bohinjka a sigurno ima jos neka ali me mrzi da trazim ... http://www.savatech.eu/environmental-protection-and-rescue/rubber-dam.html

na cuvenoj musicarskoj reci soci ima trenutno 6 komada i jos nekoliko je u planu ... 

https://sl.wikipedia.org/wiki/Soča

nisu problem brane . problem su ljudi
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
[https://sr.wikipedia.org/wiki/Spisak_elektrana_u_Sloveniji#So.C4.8Da][/URL]  jeste sad vidim i na Soci  imaju HE ,,  nisu problem ljudi kao ljudi vec je problem  ono sta radi covjek, po meni je pretjerano mijenjanje prirode katastrofa ili problem , musicarski reviri tj tamo gdje se placaju extra dnevne dozvole su vecinom iznad he brana jer je glupo da platis dnevnu a nakon par sati ti nadodje voda i zato neki otvoreno hvale HE brane jer da nema He onda bi morali placati revirasima (oni koji posjeduju musicarske  revire) ,,
 

T Rex

Junior member
Učlanjen(a)
22.08.2011.
Poruke
55
Broj reagovanja
0
Evo šta štitimo.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VKiwmUJHkeY[/youtube]
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Al su nas tog dana zajebali,malo pre njih siđemo u kanjon do mesta gde može da se gazi,odmorimo pola sata i polako krenemo da pecamo uzvodno....kad ono-međutim! Pojaviše se oni i ulepšaše mi naredna tri dana,nema promene lokacije nego polako uzvodno bez imalo volje za pecanjem posle ovog stampeda...Bio bi oduševljen snimcima da nas nisu onako zeznuli...čak mislim da nas ima na jednoj slici ,iz daljine-izbliza nam nisu slikali njuške jer nisu adekvatne žanru na video klipu.  :hammer:
Đole,jesi siguran da je adresa iznad ispravna,kod mene ne radi.... :p
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Nisam uspeo putem linka da se ulogujem, ali sam uspeo na drugi način... Da malo olakšamo, možete poslati ime i prezime uz broj lične karte na:
udruzenjetemska@gmail com

Srećno!
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Moze li mi neko reci na snimku gde se nalazi taj restoran, moze li se tu pecati i kampovati?
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Nije to restoran već porodična kuća onog Rex-a odozgo u selu Rsovci,može da se nađe mesto za kampovanje ali je bolja solucija naći smeštaj u samom selu (ima soba kategorisanih za izdavanje i nije skupo) a onda pecati iznad i ispod sela.Inače ovo sa snimka se nalazi u selu Rsovci ,odmah ispod mosta preko Visočice i neznam da izdaju sobe,mislim da su prijatelji nekog iz njegove porodice došli u goste..
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
      Ma kakve peticije  qurci-palci, štapini dinamita  u mehanizaciju kada se doveze i ende zauvek s bagrom.

Da ne ostane ni šraf na frafu  :drool: :drool: :drool:
 

T Rex

Junior member
Učlanjen(a)
22.08.2011.
Poruke
55
Broj reagovanja
0
:) Nije samo moje, više je porodično imanje jedne velike familije. Umesto da pravimo ograde, mi smo sve ograde porušili i napravili ovaj raj u kome svi zajedno uživamo.

 
Vrh Dno