Vlasinsko jezero

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Goci je napisao(la):
Jezeru fali štuka.

Moguće da bi i smuđ lepo napredovao, kao i deverika i bodorka. Tačnije sve ribe koje žive u nizijskim jezerima na severu Evrope. Vlasinsko jezero je upravo kopija toga.

Vaistinu  :tbumb:

@gringo
Pa će nađemo negde par tona šećera da vrljimo u jezero ako je već prekiselo, ako to ne upali napunićemo ga kupusom i ovako je sad sezona sarme i podvarka. :D Zezam se naravno.
Čuo sam za to oko PH, ali sam smetnuo s uma  :doh:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
@100ka
Ma nekoliko stotina tona varikine ce resiti problem :D, samo sto onda bolje da pustimo morske pastrmke  :hammer:

Stuka stvarno pristaje vizuelnom ambijentu Vlasinskog jezera, ali ipak poslednju rec treba da neko strucniji  8)
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Jezeru fali štuka.

Pa ti Goci onda umesto sto pretis kako ces se pored nekih voda slucajno okliznuti sa kofom basica ti se pored vlasine oklizni sa kofom stuka.

U svakom slucaju treba konsultovati ihtiologe ali ovako povrsno gledano ne vidim problem!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
treba tamo ispustiti jedno dvesta snakehead-a  :D Kroz godinu dve bi imali pravo divlji Rn'R na vodi  :D. Vrlo bezazlena ribica  :D za ostale vrste  :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Aj pusti ih ti u Bledsko jez. da vidimo kakoa će tamo da se prime. Manja je voda od Vlasinskog pa je lakše za primetiti efekte pribljavanja :doh: ;)

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma nemam vremena ja za to  :D :D  a i onako imamo dosta ribe, probajte vi kolega kod vas ; možda na Dunavu  :D :D

 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja bi ovog slatkovodnog dorada pustio samo se plasim da mu ne bude hladno :hammer:

big_dorado.JPG
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Zamisli ti glupane koji su po Argentinskim vodama puštali pastrmke, a tamo živi ova riba :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pored takvih riba ovde bi brzo zaboravili mnoge naše vrste...taj dorado je super borac koliko sam vidio na filmovima.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Upravo mi je sinulo!  :lol:

Jezeru osim štuke fali i manić!  :)

Ne da bi se manić tamo lepo primio, čudo jedno...

Ajmo neki dan akcija svi na manića, pa secaj na Vlasinu!  :lol: Čujem da trenutno baš fino radi!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Goci da li manić podnosi stajaće vode, nisam nika čuo da se lovi u nekom jezeru :doh:
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Koliko je meni poznato, manic je vrsta bakalara i to je super riba za klopu, mozda je goci mislio na cverglana ako je hteo da bude duhovit...

Svejedno, na nasem Sumarickom jezeru u Kragujevcu je moj drugar pre nekoliko godina ubacio basove i primili se extra, lepo se razmnozavaju a nismo primetili da je narusen balans ribljih vrsta. Crvenperka sa lepo mnozi, ima i stukice, pojavio se i klen, beovice i bodorke nema odavno a ni suncica... Cak i nas ribocuvar kad stoji pored nas dok vadimo basove kaze, "ma bacaj to nazad u vodu da imate da se zanimate, pusti ti alohtone vrste trt mrt"  :whistle:

nije nikome problem da nahvata vrstu koju hoce i krisom pusti u jezero nego sto ce posle lopovi da izlove za pet dana
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
100ka je napisao(la):
Goci da li manić podnosi stajaće vode, nisam nika čuo da se lovi u nekom jezeru :doh:

Manić podnosi stajaće vode, ima ga u Plavskom jezeru u Crnoj Gori.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bravo Branko, a upravo su ta dva jezera prilično slična. Na Plavskom je svojevremeno uhvaćen rekordni manić od 6 kg.

To nimalo ne treba da čudi, jer na severu ova riba naraste do 30 kg. I najveći se hvataju baš u velikim hladnim jezerima.

Evo malo google manić slikovnice: link
 
Vrh Dno