*Vrbas*

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Interesantno da su radile i do 14# dok sam tih dana na Ribniku muke mučio sa 18#.
iq6y.jpg


Predivni tereni.
xhi5.jpg

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Izlaz iz vira pa ovaj rukavac,odmah sam pomislio na pastrmke!
ijra.jpg


Teren na koji smo najviše polagali nade,a kako to biva izdade nas!
ehx3.jpg

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
lepe slike...gde su ovi tereni??? mene lepe klendzijske uspomene vezuju za vrbas...klenova u zivotu nisam upecao kao ta tri dana na vrbasu sto sam..ljudi ni ne pecaju klena cak sta vise gade ga se,a ja,,,kao dete s kruske kad sam ih namirisao lom sam napravio..gledao sam okolo da li ce da se javi neka pastrmka ali uzalud je sve bilo,samo su klenovi bili na tapetu....
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Kakvi tereni,lepota eh ovaj vrbas stvarno lepo izgleda.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
na slikama... a kad odes i vidis milina bozija stvarno prelepa reka....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Prvih nekoliko fotografija je Karanovac a drugi dio je na Krupi (Krupa na Vrbasu).Izlaz iz Erakovog vira.
Moćna rijeka ima dosta krupne ribe,šteta što i na njoj ima krivolova  :'(
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
malo ispod krupe pre onog viseceg mosta za pesake ako se ne varam imaju sedre...a tu sto ima klena na daleko ga nema..vidjao sam komade mislio sam da su bucovi :drool: :drool:.....
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
meni su govorili da ud ima jako velikih kalifa ali ja sam bio zaslepljen klenovim....ipak da bi se upecala pastrmka moras puno bolje poznavati reku a i ja sam bio u avgustu svi kazu najgore vreme za pastrmku....100c bilo,,,, :hammer:
 

Vedranbl

Newbie
Učlanjen(a)
30.04.2016.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Nije se par godina pisalo na ovu temu, pa ako moze malo da osvjezimo. Nisam se dugo bavio ribolovom, a musicarenjem nikada, a imam namjeru da pocnem, uvijek me je privlacilo. Pa me zanima prvo koje se ribe mogu uhvatiti na Vrbasu i Vrbanji ovom tehnikom, povoljne lokacije i slicno... A i tip musice, mnogi mi preporucuju nimfu, ali me zanima da li i plutajucom musicom ima sanse da se nesto uhvati?
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Na Vrbasu ti je nabolje loviti  na suhu pa tek onda na tonuce ili na strimera,,  najvise imas sanse za lipljena pa tek onda za pastrmku  a tereni su od centra grada  tj kastela pa sve uzvodno  do brane Bocac s tim da ima pastrmke i lipljena i nizvodno od grada ali je tamo zagadjeno  i rijedje je ,, Od brane Bocac i prema izvoru vrbasa ima dosta lipljena i pastrmke ali je tamo Vrbas manji,,,  povoljne lokacije su sva izgledna mjesta gdje bi moglo biti lipljena znaci prelivi prelazak iz dublje u plicu ili iz plice u dublju  s tim da jedne godine Bude vise na ovoj a jedne na nekoj drugoj lokaciji,, na vrbasu ima dosta mrene i to kapitalne  pa ko hoce da proba mrenu na nimfu  to moze biti uspjesno ,, Na Vrbanji nema pastrmke i lipljena u regionu banjaluke ali ima klena i dobra je za mahace  u gornjem toku kod Kotor Varosa i prema izvoru ima nesto pastrmke ,,,
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Imaš od Rebrovačkog mosta.Baš skoro sma bio i radila je pastrmka.Čim bi vodostaj malo pao javlja se na površini.
Uzvodno dalje imaš sve što se poželiti može!
Kao i u relativno bližoj okolini!
Imaš sreću pa si na pravom mjestu!
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Ima i nize rebrovackog mosta  terena gdje moze biti lipljena i gdje sam ga lovio  ima i kod toplane  i u industrijskoj zoni i tu sam lovio pastrmke  ali sve ispod Kastela tvrdjave u samom centru bl ne preporucujem  jer ispod Kastela ulijeva se rijeka Crkvena koja je  postala  kanalizacija grada jer vecina kanalizacija ulazi u tu rijeku tako da sve ispod usca Crkvene je po meni zagadjeno  i bazdi i od Kastela  nizvodno krecu kanalizacije  ima ih sigurno  najmanje 10 tak mislim na velike gradske kanalizacije a ne na kucne ispuste ,, vrbas tek 10 tak km nizvodno od centra grada ponovo postaje cist ali je  tamo vec ravnicarski i ciprinidan ...
 
Vrh Dno