wet wading neoprene socks

Ivan_bgd

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2015.
Poruke
37
Broj reagovanja
2
Ja se juce okupao na Gradcu, sva sreca pocela riba da radi pa o hladnoci nisam ni razmisljao
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
simpson H je napisao(la):
Vidi u nekoj poljoprivrednoj apoteci ili prodaji lab. opreme. A imas i one za bebe za kupanje. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

HVALAAAAAAAAAAAA :bye:
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Mafke Fly je napisao(la):
  Jeste OFF,izvinite,ali dajte mi  neku info o toplomeru . Kakav je ''model'' u pitanju i gde se moze  nabaviti ozbiljan i primenjiv za FF 

ekspeimentisanje. Imao sam negde profi  toplomer  za bazen ali je ruuuuzan i nezgrapan za nosenje smesan skroz.

Znaci,imal gde  da se kupi profi toplomer za  merenje temp. vode u reci i sl. ??


Verujem da ćeš takav "model" naći na stočnoj pijaci.  :yeswink:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
mokro gazenje na moravi pocinjem 1. juna . desavalo se nekih godina da moze i ranije a jedne godine se kupao narod za 1 maj i mogla je da se gazi voda . sezona traje do preobrazenja .
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ko nije lenj da meri i zapisuje temperaturu vode i vazduha , pritisak , vodostaj i ulov svaki ribolov ...svasta korisno moze da se zakljuci kada se na kraju godine prouci zapisano  :)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
u pritisak ne verujem,a svako mesto na Dunavu i Savi gde pecam ,znam tacno idelan vodostaj i temperaturu vode ili sablon pocetka porasta i rada ribe,na nekim mestima daje ribu prvi dan ,na nekim drugi treci ,na petom daje ako potraje 400+ u Zemunu vise od 5 dana  :hammer:

i onda odes da izduvas glavu pri najgorim mogucim uslovima,voda izuzetno niska,bistra,stagnira i imas vece za pamcenje  :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pritisak je nebo vazan cinilac u musicarenju obzirom da direktno utice na rojenje. Za Dunav se slazem potpuno, voda+temperarura iste.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
Umeju mozda u ekstremima ,kupah se ja na drini 2-3 godine za regatu ,ako je ono 20 stepeni ....onda stvarno....
Nista idemo ove godine da se kupamo ,ponecemo i toplomer,mozemo i na gradac,mada mi se grcile noge u julu al ....sve moze

Pogledah i podatke na netu nesto se ne spominje da Drina prelazi 16,8 stepeni u ekstremima,al nabavicu toplomer i nositi ga ove godine

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/hidrologija/povrsinske_godisnjaci.php

Ovde mozete naci godisnjake sa svim podacima. Pa ko je zaludan ... negde pri kraju postoje i tabele sa dnevnim temperaturama za reke na kojima se one automatski mere.

Podatak za drinu kod Bajne Baste je malo problematican jer se merenje vrsi ispod brane pa je samim tim na tom mestu Drina mnogo hladnija nego iznada a i desetinu km ispod brane.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
iznad je jezero te je stoga i potpuno drugacije,i daleko prijatnije za kupanje , a retko kad se spustim nize od tih 10 km od brane,jednostavno tu mi je najlepsa  :D

Simpsone razlika bude svega 1-2 stepena u avgustu i polovinom jula kad je regata,ladno je to za kupanje!
mislim naravno sve se moze,al nije prijatno
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
iznad je jezero te je stoga i potpuno drugacije,i daleko prijatnije za kupanje , a retko kad se spustim nize od tih 10 km od brane,jednostavno tu mi je najlepsa  :D

Simpsone razlika bude svega 1-2 stepena u avgustu i polovinom jula kad je regata,ladno je to za kupanje!
mislim naravno sve se moze,al nije prijatno

Ama ja se kupao kod Plavog Camca, super je voda. A zimogrozljiv sam, pa ti vidi. Voda bila oko 23C jer u hladniju ne ulazim. To mi je neka donja granica
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Nije Drina toliko hladna  :hammer:,malo li je puta bilo "mokro"  gaženje  :hammer:.
Dešavalo mi se nekoliko puta da omaknem i u zimu,e to je ladno,a ovo pi..n dim  :smoke:
 
A

Aleksandar993

Guest
neba je napisao(la):
iznad je jezero te je stoga i potpuno drugacije,i daleko prijatnije za kupanje , a retko kad se spustim nize od tih 10 km od brane,jednostavno tu mi je najlepsa  :D

Simpsone razlika bude svega 1-2 stepena u avgustu i polovinom jula kad je regata,ladno je to za kupanje!
mislim naravno sve se moze,al nije prijatno
Pre dve godine na drinskoj regati sam okelvao da li da udjem u vodu ili ne. Kad sam usao, nisam se vadio ceo dan. :D

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
To su vec druge okolnosti. Proradilo pivo :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 
A

Aleksandar993

Guest
simpson H je napisao(la):
To su vec druge okolnosti. Proradilo pivo :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Ima istine haha :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

 
Vrh Dno