wet wading neoprene socks

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
baki koja je to reka kod nas leti 14-15 stepeni? morava je sada oko 15 stepeni a leti bude sigurno blizu 30 kada je najtoplija .
za gazenje koristim sinteticki sorc i stare htz cipele bez carapa . ova kombinacija je odlicna po vrucini i brzo se osusis ali je mana sto se sav sjebem po koprivama , divljoj kupini i ostroj travi  :D ko moze da trpi po suncu dobro je obuci sinteticku trenerku . ja ne mogu i radije trpim koprive  :D
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Koliko mi je poznato Gradac i Drina retko do nikad ne predju 15 stepeni ,cenim da je i Rzav takav
Nije svaka reka Morava Sale  :D
Gradac ni malo nije prijatan za boso gazenje leti,prosle godine me zadesila kisa i manji pqd temperature,a ja gazio u sorcu i patikama i bas mi nije bilo svejedno

Disuci kombinezon je zakon,al svakom po volji

Gazio sam ja Skrapez ko klinac i to svakodnevno pecajuci klena ,a onda smo jednom otisli na Rzav ,veoma neprijatno iskustvo,a nisam nimalo svilen
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Baki-Pa je napisao(la):
Koja je temperatura vode? Potpuno je nebitna temperatura vazduha. Budale uče na svojim greškama, pametni na tuđim.  :yeswink:

Hvala Baki, upravo sam nesto naucio od tebe!  :smoke:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
Koliko mi je poznato Gradac i Drina retko do nikad ne predju 15 stepeni ,cenim da je i Rzav takav
Nije svaka reka Morava Sale  :D
Gradac ni malo nije prijatan za boso gazenje leti,prosle godine me zadesila kisa i manji pqd temperature,a ja gazio u sorcu i patikama i bas mi nije bilo svejedno

Disuci kombinezon je zakon,al svakom po volji

Gazio sam ja Skrapez ko klinac i to svakodnevno pecajuci klena ,a onda smo jednom otisli na Rzav ,veoma neprijatno iskustvo,a nisam nimalo svilen
Nebo gresis za temp. vode, i Gradac i Drina su po najvecim vrucinama za kupanje. Nisu Sava od 30C ali umeju da budu preko 20.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Umeju mozda u ekstremima ,kupah se ja na drini 2-3 godine za regatu ,ako je ono 20 stepeni ....onda stvarno....
Nista idemo ove godine da se kupamo ,ponecemo i toplomer,mozemo i na gradac,mada mi se grcile noge u julu al ....sve moze

Pogledah i podatke na netu nesto se ne spominje da Drina prelazi 16,8 stepeni u ekstremima,al nabavicu toplomer i nositi ga ove godine
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Kupao se ja na Gradcu 1000 puta. Jebem li ga hladan jeste ali je za Ribnik kurcina :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Regata je relativno rano, Drina u avgustu topla.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
simpson H je napisao(la):
Nebo gresis za temp. vode, i Gradac i Drina su po najvecim vrucinama za kupanje. Nisu Sava od 30C ali umeju da budu preko 20.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Kada je to Sava bila 30°C?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Leto 2015, 30,5C, ja se kupao a bolje da nisam, odvratno. I svake godine bude par dana 30c a po mesec dana zna da bude 28-29.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Jeste OFF,izvinite,ali dajte mi  neku info o toplomeru . Kakav je ''model'' u pitanju i gde se moze  nabaviti ozbiljan i primenjiv za FF 

ekspeimentisanje. Imao sam negde profi  toplomer  za bazen ali je ruuuuzan i nezgrapan za nosenje smesan skroz.

Znaci,imal gde  da se kupi profi toplomer za  merenje temp. vode u reci i sl. ??
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Vidi u nekoj poljoprivrednoj apoteci ili prodaji lab. opreme. A imas i one za bebe za kupanje. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Zna da bude Sava toliko često pogotovo u Bg,gde ni ne tece zbog Dunava.
Uglavnom bude toliko samo u Bgu moze se to lepo ispratiti na rhmz-u

A nabavicemo i toplomer :-D 
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Odlično za kupanje. Ne mogu da verujem da je toliko topla voda, ali ako tvrdite...
 
Vrh Dno