wet wading neoprene socks

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Pantalone (što kvalitetnije) i cipele....ovo mokro gaženje je za trope, more, lagune..nebi Ja kod nas eksperimentisao!!
Svi ste u pravu, ali šta ako treba da prođem kroz vodu/vir, pregazim pa naletim na koprive, kupine ili razno trnje  :nowink:
Pantalone mi daju kompletnu zaštitu, slobodu kretanja, ergonomiju..a i prostata i jajca su mi bitni, na sred 5-a decenije sam, bešika je primarna.. :yeswink: :hammer:
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
dzolix je napisao(la):
moze se ito koristiti ali zar ti nije pametnije  imas specijalne patike  ili sandale za  musicarenje  ima npr orvis a te  ronilacke cipele nisu namjenjene za neka  hodanja vec za peraja i za ronjenje ,,bolje ti je onda uzmi  neku staru patiku za nordic walking ili sl

Musicarske cipele + neoprenske carape. Najjeftinija i provereno dobra varijanta. Cipele vac imas a za 1000-2000 dinara kupis malo deblje neoprenske carape. Kod kupovine carapa treba samo paziti da nemaju prejake savove jer su opasni zbog mogucih zuljeva. Pritom je bitno da savovi nisu vodonepropusni jer kad izadjes na suvo  voda iz njih mora polako da iscuri. Naravno, noge ti nikad nece biti suve ali to i jeste smisao wet wedinga.

Probao sam razne varijante i kombinacije ali ova je definitivno najbolja. Cipela cuva nogu od izvrtanja i proklizavanja a neoprenke zadrzavaju vodu oko nogu u tankom sloju tako da se ta voda lako zagreje i stvara neku vrstu izolacije. Sto se tice kopriva i trnja, njih zaobidji.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Zac ja jos to nisam probo cokule i sorc ali mi se donekle svidja ali kad uzmem da bi trebao jos staviti i gojzerice na to da mi neulazi pjesak  jer ako ulazi pjesak kvare se cokule i jos sto su moje cokule poteske i taman za goretex plus debela carapa znaci 2 broja veca plus kramponi i filz to mi je onda sve poteskoi nezgrapno za ljeta,,, Ja koristim patike  neke uvijek stare sa sportskom carapom a ako lovim na plovak onda sandale jer u sandalama je problem ako se vise hoda kroz vodu zbog zuljeva,,,  Kad bi koristio cokule i sorz trebo bi onda kupiti extra neki lagani model cokula i samo sa filzom,,,
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Negde sam davno jos citao da ako resimo da gazimo kroz vodu leti,treba imati obavezno koji par sportskih carapa  uz patike kojim gazimo.

Zvuci smesno, ali tvrde da  je ipak  neka vrsta izolacije i ta natopljena carapa i mokre patike u odnosu na  gazenje u papucama (koje sam ja

kao klionac forsirao  :doh: ). Bilo mi glupo da kvasim patike i carape ,totalno nelogicno,ali strucnjaci tvrde da eto vredi imati ''nesto'' na 

nogama ,  a ne ici bosonog.

Ja leti imam carape u dubokim platnenim patikama i tako  gackam i prelazim . Izbegavam duze stajanje u mestu  jer opet neki strucnjaci tvrde da ne postoji izolacija koja cuva 100% organizam od reume npr. ,prostata i sl.,samo ublazuje  stetnost vlage na telo  :-\
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Bolje je ako koristimo patike  kroz vodu da stavimo i carape  jer  manje ce bockati kamencici koji slucajno upadnu i  nece biti zuljeva jer mokra patika stvara zuljeve ,,manje ce  iupadati pjesak jer carapa donekle stiti ,,
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Probavao sam razne kombinacije gazenja vode bez cizama-wadersa... uglavnom Gradac sam gazio.
Razne patike, zatim neoprenska carapa i cokule za gazenje... i sve je to dobro i prija kad su letnje vrucine.
Problem je kada sunce pocne da zalazi, postaje malo hladnije a meni noge mokre i vec osecam opasno hladnocu, imam sve sanse da se prehladim a i stomak ubrzo da proradi.
Odustao sam od toga, koliko god da je prijatno na kraju dana hocu da platim ceh za sve to.
Zato sam presao na crocs papuce, pozadi ih zakacim kaisem da ne spadaju, napred su mi prsti zasticeni od udara u kamen ili eventualno zabijanja nekog trna u prste. Kada gazim vodu vodim malo racuna gde cu stati da se ne poklizam, a i ako se poklizam malo tu je sorc koji se brzo susi tako da sve u svemu ja sam zadovoljan, nakon 5 minuta na suncu noge su mi potpuno suve a meni nije hladno.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
dzolix je napisao(la):
Bolje je ako koristimo patike  kroz vodu da stavimo i carape  jer  manje ce bockati kamencici koji slucajno upadnu i  nece biti zuljeva jer mokra patika stvara zuljeve ,,manje ce  iupadati pjesak jer carapa donekle stiti ,,

Ma kolega,naravno da carape stite od peska pod notima,kamencici itd.,ali ovi tvrde da carape tanje u vise slojeva izoluju za razliku od golog stopala sa i bez papuca.  Meni nije logicno da setam mokre natopljenje carape  dok hodam do sledeceg mesta da zabacim jer se golo stopalo brze zagreje na suncu u papucama-sandalama ( sto rece Eko ''stomak odmah proradi'' :D  ).

Ja ipak nosim kompletnu odecu ,mislim i na duze nogavice i duze rukave pa i ako me uhvati najveca vrucina. Ducački rukavi mi znace pored malo bolje kamuflaze po malim bistrim rekama kao zastita od kopriva i komaraca koji peckaju u dubokom hladu iako je 12:00 i 35+.
Tako i  pantalone od laganog tankog materijala ( preko kojih cesto pecne i kopriva )  neupadljive boje obavezno.
Kada mi dosadi ,samo ispuzim na sunce i skinem se do gaca pa se opustim ledjno u neki polu brzak od 50 cm .

Za mene najlepse i najopustenije je bas to letnje pecanje po ciprinidnom vodama. Ipak mora  vaders za hladne planinske recice ma kolika vrucina bila  :( .

 

krajisnik_bl

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2011.
Poruke
34
Broj reagovanja
1
Neoprenske cizmice su namjenjene za mokro gazenje ima ih raznih debljina neoprena najcesce su od  5mm i plus moze i tanja neoprenska carapa jako udobna i topla kombinacija, nista ne zulja i ne ulazi pjesak i kamencici. Ja ih koristim dugo jedina zamjerka je sto se moraju izuti po izlasku iz vode na toplom vremenu.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Eko te crocs su ipak sandale a ne papuce  :)  Mafke  to je sad drugi par opanaka ako hoces da se stitis od kopriva i komaraca a ja posmatram iz svog ugla ,,nije bas pametno da  se ugrijem oznojim i onda udjem u hladnu vodu a normalno rijeke koje su i ljeti hladne ko zmija tipa Une u gornjem toku tu treba  odijelo  ili ako smo u nekim alpskim zemljama tipa slovenije austrije onda je tesko navece ljeti  biti u vodi bez odjela ili cizama jer navece  puse  hladni planinski vjetar    ,ja npr na vrbasu  ljeti  budem i do 10h navece  samo u sorcu u vodi ,,
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
Zac je napisao(la):
Musicarske cipele + neoprenske carape. Najjeftinija i provereno dobra varijanta. Cipele vac imas a za 1000-2000 dinara kupis malo deblje neoprenske carape. Kod kupovine carapa treba samo paziti da nemaju prejake savove jer su opasni zbog mogucih zuljeva. Pritom je bitno da savovi nisu vodonepropusni jer kad izadjes na suvo  voda iz njih mora polako da iscuri. Naravno, noge ti nikad nece biti suve ali to i jeste smisao wet wedinga.

Probao sam razne varijante i kombinacije ali ova je definitivno najbolja. Cipela cuva nogu od izvrtanja i proklizavanja a neoprenke zadrzavaju vodu oko nogu u tankom sloju tako da se ta voda lako zagreje i stvara neku vrstu izolacije. Sto se tice kopriva i trnja, njih zaobidji.
Zac, neoprensku carapu oblacis na bosu nogu ?
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Mokro gaženje u vodi koja je leti 14-15°C ? Dal' ste normalni? Pantalone i cipele, lepo vam Prota kaže. Kad razjebete prostatu, nema povratka.  :nowink:
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ramplinstinski je napisao(la):
Zac, neoprensku carapu oblacis na bosu nogu ?

Ne, uvek imam i malo duze tanke carape (dokolenice).  Nisu neophodne ali pomazu kao zastita od ostre vodene trave a drugih gluposti na koje mozes da naidjes u vodi i van nje. 

Kad kupujes neoprenke uzmi neke malo duze tako da ti izviruju bar 10 cm izvan cipela. Kad obujes cipele neoprenke izvrnes i navuces preko cipela. Na ovaj nacin sprecavas da ti ulazi veca kolicina peska u cipele a i zastitis pertle od kacenja i razvezivanja.
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Baki-Pa je napisao(la):
Mokro gaženje u vodi koja je leti 14-15°C ? Dal' ste normalni? Pantalone i cipele, lepo vam Prota kaže. Kad razjebete prostatu, nema povratka.  :nowink:

Baki, dal si ti normalan. Ko uopste prica o ladnoj vodi. Pricamo o gazelju do kolena po Moravi, Mlavi, Resavi, Vrbasu ili Sani i to u sred leta na temperaturama od 30-40°C.
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
dzolix je napisao(la):
Kad bi koristio cokule i sorz trebo bi onda kupiti extra neki lagani model cokula i samo sa filzom,,,

Tebi to ne bi trebao da veliki problem samo odes do Brke i izaberes neki jeftiniji model i to da ti bude taman kad obujes neoprenke. Samo bi ti ipak preporucio da uzmes neki model sa gumenim djonom mnogo je ugodniji za duze hodanje van vode i Vrbaskim sprudovima. Koliko potrosis na ovu kupovinu toliko ces ustediti sto ne trosis skupe cokule.

Da li vam ovo zvuci glupo ili ne  :whistle: :whistle: ali meni je ovo najbolja ljetnja kombinacija za pecanje klena.

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Zac je napisao(la):
Baki, dal si ti normalan. Ko uopste prica o ladnoj vodi. Pricamo o gazelju do kolena po Moravi, Mlavi, Resavi, Vrbasu ili Sani i to u sred leta na temperaturama od 30-40°C.


Koja je temperatura vode? Potpuno je nebitna temperatura vazduha. Budale uče na svojim greškama, pametni na tuđim.  :yeswink:
 
Vrh Dno