Zaovinsko jezero

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Ima li neko malo vise informacija o Zaovinskom jezeru mozda?
Posetio bih ga sa drugarom u toku proleca, na jedan vikend, pecanje je glavna svrha odlsaska, ali sam odlazak i boravak tamo je vec najveci "ulov" ako se uzme u obzir kakva je priroda.

Konkretno me interesuje:

- sta je zastupljeno od riba, sta se peca (i upeca) :) ?
- dozvola... vazi li savezna godisnja ili se kupuje dnevna ili se doplacuje u slucaju ako imate godisnju?
- nas interesuje 1) klen, 2) klen, 3) klen, 4) ostalo... neka preporuka za deo jezera gde se najvise peca klen...

To bi nam bio test izlet u prolece, pa ako se pokaze kao zanimljivo mesto (po vise kriterijuma), onda bi u leto otisli na malo duzi period od vikenda.

Ako ima neko bilo kakve informacije, dobro bi nam dosle. Predpostavljam da ima nekog na forumu iz Bajine Baste ko bi mozda znao malo vise da nam kaze...

:bye:
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Ja imam kucu na jezeru pa idem gotovo svake godine.  :)
Ima dosta klena ali mu treba veoma oprezno prici,pre dve godine sam isao sa ujakom da pecamo klena jer je dan pre toga video dva lepa u jednoj uvali.Ujutru smo uhvatili nekoliko popica i otisli na jezero.Cim smo dosli videli smo ta dva klena kako se suncaju na povrsini.Posto je ujak iskusniji on je pazljivo sisao do jezera i popica zabacio na metar od klenova.Naravno odmah se zaleteo manji koji je imao 700gr. :)
Prosle godine sam ja probao na varalice i rano ujutru sam imao par udaraca krupnih klenova ali nisam uspeo da ih realizujem.Na kraju sam na meppsa 2 uhvatio jednu kalifornijsku pastrmku.
Koliko ja znam u jezeru ima:
Povruse
Klena
Soma
Stuke
Mladice
Linjaka
Sarana
Deverike
Pastrmke
Mrene
Skobalja
Grgeca
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Hvala Andrija, nesto tako sam i nasao po internetu na drugim forumima sto se tice riba kojih ima.

Znas li nesto vise mozda o dozvoli, placa li se nesto dodatno ili vazi godisnja?

I jos jedno pitanje :) Posto vidim po drugim forumima da vecina ribolovaca favorizuje pecanje iz camca na Zaovinskom, jel' to bas toliko neophodno, tj. razumem da je jezero u nekim delovima nepristupacno za pecanje. To po nekoj analogiji znaci da retko ko peca sa obale?
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
E, da :)
Zavidim ti na lokaciji gde imas kucu, imalo tamo ribe ili ne :)

:tbumb:
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Oko dozvole ne znam,nemam sad broj ujka ali on radi u nacionalnom parku.
Pecao sam i iz camca i sa obale po meni je sa obale i bolje.
Ne znam za musicarenje posto sam tek kupio pribor i jos nisam poceo da musicarim ali sa blinkerom samo sidjete do obale tiho i mirno i bacate varalice na 3-4 metra od obale i tako polako idete obalom.
Ako cete pecati na varalicu vazno je da dodjete rano ujutru ja sam isao oko pola 6 ujutru.
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Evo jedne slike iz mog dvorista vidi se malo i jezero.
Slika mene sa pastrmkom pre jedno 4 god.  :D :hammer:
 

Prilozi

  • DSCN2984.JPG
    DSCN2984.JPG
    233 KB · Pregleda: 972
  • Andrina pastrmka.jpg
    Andrina pastrmka.jpg
    60,3 KB · Pregleda: 914

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Ako slucajno saznas nesto vezano za dozvolu, ako se setis i ako te ne mrzi, podeli ovde, cisto da znamo kakva je situacija po tom pitanju.

Drugar bi pecao na varalicu, a ja na musicu = ako ti sa varalicom mozes da zabacis, moci cu i ja sa musicom (tj. trebalo bi) :)

Hvala ti na savetima i informacijama, bitno je da smo saznali da moze da se peca, da ima klena, da su mu obale delom pristupacne, delom ne... verovatno cemo svratiti u povratku mozda i na Drinu malo, cisto da nas mine zelja...

P.S. - Imas li neku preporuku za prenociste, kako se krecu cene nocenja po privatnim smestajima? Imas li mozda nekog da nam preporucis, kod koga da se smestimo, a da je relativno blizu jezeru (~1km)?
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Probacu da saznam nesto za dozvolu i smestaj.
Najbolje ponesite dosta imitacija skakavaca i popica. :)
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Ovaj Denmilov popic je prava musica za Taru!
 

Prilozi

  • IMG_4238.JPG
    IMG_4238.JPG
    73 KB · Pregleda: 907

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Ova kuca je na 100 metara od moje.
Blizu je jezera moze se sici i kroz sumu do mesta gde sam pecao klenove na varalicu. :)
http://www.tara-planina.com/kuca-za-odmor-vladimir.htm
Pise da je gostima na raspolaganju camac.
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Uh, tooooo!  :tbumb: :)

To je to, to se trazi! Hvala ti puno!

Musice su spremne, popca jos nemam tj. nisam svezao, ali ima slicnih policelonskih bubica.
Samo cekamo da se vreme prolepsa i ustali malo, da izadjemo iz "baba Marte" :)

Hvala ti puno jos jednom, bas si nam pomogao! :)
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Kao mali znak zahvalnosti, malo sam ti sredio ovu fotku sa ribom :)
 

Prilozi

  • Andrina pastrmka2.jpg
    Andrina pastrmka2.jpg
    73,1 KB · Pregleda: 1.472

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Hvala! :)
Ja bih vam preporucio da sacekate maj.
Na Tari je klima potpuno drugacija,u aprilu moze da padne i sneg.Jedne godine u aprilu je bilo toliko hladno da nismo mogli da stegnemo hleb na udicu.  :D
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
:tbumb:
Par puta smo doziveli "zimu" u sred avgusta, a za prolece mi je tek jasno.
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Escondida jeste li isli prosle godine? Ja bih trebao ove godine da odem do gore,pa me zanima kako si prosao na musicu? Ja jos nisam musicario gore.  :doh:
 
Vrh Dno