Zaovinsko jezero

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Vratio sam se sa jezera pre nedelju i po dana, bio na odmuru... jezero i priroda su sam vrh... mahao sam i na velikom ali i na malom jezeru tzv. Spajici ispod brane, koje je po meni jos bolji teren za klena, kazu da ima i pastrmke... klenova sam imao jedno jutro na manjem jezeru oko 40 kom, doduse sitni ali ipak jako zanimljivo pecanje... na zalost slike koje sam napravio su na riknulom telefonu... Na Zaovinskom sam manje pecao zbog vetra i talasa, par udaraca, jedan klen... jako slabo tih dana, svi su se zalili... od ribe ima jos jako puno soma koga pecaju na troling, stuke je bilo ali zadnjih par godina jako slabo, jer kad su jezero napravili, ubacili su samo po tri para muzjaka i zenki, lepo se primila, bilo je na izvoz ali je genetika ucinila svoje, pa su hvatani komadi sa nekim cirevima po kozi i sl. To mi je pricao jedan od lokalnih ribolovaca... Sve u svemu vredi otici...
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Idem 1.7. nekoliko dana na odmor pa ako neko ima da podeli neku sveziju informaciju.
Interesuje me samo klen.
Nadjoh na netu da se placa doplatna dozvola ali ne pise cena pa mi treba info i za to.
Ima li svrhe da vucem kombinezon sa sobom?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Nemoj da gaziš ni u ludilu.Obala je jako strma a pod vodom blato.Lako se oklizneš i buć!
Ako je šta ostalo od zadnjeg ispuštanja jezera.
Probaj uvale,manje zalive,zavjetrinu i slično.
I mene interesuje situacija da li je moguće gore šta uhvatiti?!?
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Jezero Spajici mnogo bolje. Ima vise klena, bicne se  i po koja pastrmka. Manja je voda i lakse naci ribu.
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Hvala. Onda da ne gubim vreme na velikom jezeru.
Gde obocno boravi, uz obalu ili dalje?
I koja je cena doplatne dozvole?
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
hogar_strasni je napisao(la):
Hvala. Onda da ne gubim vreme na velikom jezeru.
Gde obocno boravi, uz obalu ili dalje?
I koja je cena doplatne dozvole?
Kad se spustis dole kreni desno prema brani i te delove pročesljaj, i deo gde se potok uliva u jezeru. Imas i stazu ispod same brane pa mozes doci do malog poluostrva i bacas pod stene. Mene niko kontrolisao nije kad sam bio, ne znam kako je sad i koliko je doplatna.
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Juce sam stigao u Zaovine. Dok smo popili po neku rakiju vreme se skroz pokvarilo pa nista od pecanje. Danas posle podne malo bolje i resih da idem na pecanje. Na velikm jezeru nivo vode nenormalno oboren, oko 30 m nize od maksimalnog i nenormalno duva vetar. Odem na Spajice i tamo nizak nivo, 7-8m nize od maksimuma i duva vetar. Ispod brane kopaju nesto i zamucena je voda. Probam malo ali nema vajde. Gledam jel ima jos neko jezero i nadjem jedno u naselju Djurici. I tamo nizak nivo i duva jak vetar u naletima ali podnosljivo. Zabacim policelonsku bubu na ulivu jednog potocica i oko bube voda pocinje da vri. Gomila sitnih klencica. Pored uliva potoka neko granje viri iz vode pa zabacim tu koliko vetar dozvoljava ali isto sita. Krenem levom stranom i vidim u zemlji neke ogromne tragove dubine oko 10cm i precnika oko 12 cm. Rekoh samo medved ima tolike sape i tezinu da napravi toliku rupu. Polako se spakujem i kuci. Posle svratih do brane i bacam jednodnevke kad ono gomilu krupnih beolica. Malo se zanimao i otisao kuci.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
E jbg  :( kad se smiri vreme  ako ostajes mozda krene.
Spusti se medved nekad do jezera,  ali po prici mestana jako retko. Imas snimak na youtubu kako ga preplivava. Nije zajebancija uopste, treba biti oprezan. Jelen bio u sezoni parenja, urlikao je 50 metara od vikendice, usrali smo se  :D
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Ostajem jos par dana, 8. krecem nazad. Bice jos vremena za pecanje. Znas li mozda kako se zove ovo jezerce? Na potoku koji se uliva ima vodenica, valjda Jovica vodenica. Ide se pored Spajica pa nekih 1,5-2 km se ide levo zemljanim putem jos nekih 200-300 metara.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ne znam jbg. Nisam isao dalje od kraja jezera Spajic.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Na Tari nema jelena...ima Vila Jelena..ali to nema veze jedno sa drugim...:)
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Smokeru, možda nije bio jelen nego LAV  :hammer:
 
Vrh Dno