Zapadna Morava

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Moze li neko da mi preporuci neke terene u blizini Cacka, musicarenje klena me samo interesuje?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
u centru su dobre rupe u travi, teren je ruzan prilicno ali ribe je imalo nekad, u subotu sam samo sicu gledao. mada verujem da se rano ujutru i pred mrak da uloviti i nesto krupnije.... uvek mi je radio sedz na 12-10 pred mrak dok ujutru obicno neka jednodnevka....e sad odlicna je i kafica i bambula.... probaj pa javi kako je bilo.

teren iznad grada, cvetnjak, odlicno mesto stim da je tamo uvek bilo krupnih bucova....
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Hvala Oholi, vrlo moguce da cu vec za koji dan otici, pa javljam utiske ovde.
Samo mi reci jos ovo, tereni u centru, mislis na onaj deo oko fakulteta/bazena... ili mozda jos uzvodno/nizvodno?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
oko bazena, izmedju gradske brane i prvog nizvodnog mosta. to je vrlo kratak deo ali sa dosta mesta gde se klen krije...cilj su ti te rupe u travi, klen moze i krupan da dodje. izbegavaj tanke tipete jer klen momentalno ulece u travu i moras da ga cupas. dok sam bio u srednjoj jos, svako vece sam imao bar jedno kidanje, lomljenje udice,ispravljanje....a tipet mi je bio 0,18mm, ali lovio sam ga pred sami mrak. vrlo cesto vidis kad se javi pa znas gde je, ali je cesce da ga trazis. prvo opipas sa dva do tri zabacaja nizvodni deo rupe, potom sredinu, pa bocne delove pa tek onda ulaz u rupu. sve ukupno desetak dobrih zabacaja, mada bi valjalo i manje. pokusaj da momentalno ti vodis igru, visoko digni stap i prevlaci ga preko trve.... evo malo slika iz grada, imas i slike kako te rupe izgledaju, nema veze sto su plitke...
deo slika je i sa cvetnjaka...

 

Prilozi

  • IMGP0934_resize.JPG
    IMGP0934_resize.JPG
    124,6 KB · Pregleda: 460
  • IMGP0935_resize.JPG
    IMGP0935_resize.JPG
    165 KB · Pregleda: 455
  • IMGP0938_resize.JPG
    IMGP0938_resize.JPG
    228,6 KB · Pregleda: 452
  • IMGP0941_resize.JPG
    IMGP0941_resize.JPG
    253,6 KB · Pregleda: 452
  • IMGP0943_resize.JPG
    IMGP0943_resize.JPG
    208,6 KB · Pregleda: 457
  • IMGP0944_resize.JPG
    IMGP0944_resize.JPG
    142,2 KB · Pregleda: 439
  • IMGP0945_resize.JPG
    IMGP0945_resize.JPG
    129,9 KB · Pregleda: 435

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Znam gde je. Pogledao sam i na GoogleMaps, retko kad sam isao u taj deo grada, zato mi je i bilo skoro nepoznato.

Javljam se sta sam uradio :)

Hvala tebi jos jednom za ovo objasnjenje! Nadam se samo da nema mnogo smeca, jer sam se razocarao kad sam video kako izgleda usce Kamenice u Moravu posle pustanja brane. Kao da se pune jastuci ili perjane jakne negde uzvodno...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
po gradu i oko grada je ok stanje, nemoj ici mnogo nizvodno od kruznog mosta(nek ti neko objasni koji je, u svakom slucaju najnizvodniji cacanski most), dole je vec gradska kanalizacija i odvratno je a ribe ima ko pleve, drugar je na dubinku, i varalicu jedan dan imao oko 15 somova, samo su dva bila ispod 10kg...najveci 25kg...doduse bese to pre neku godinu, a popodne je bio neki zemljotres....
tu su i bucovi ogromni, retko koji ispod 2-3kg....ali je baaaas prljavo. zato je ok otici od mojsinja nizvodno.... brana u medjuvrsju je dobra, ovcar banja,mada je banja nezgodna za mahanje.....tereni oko talpi(deo nizvodno od parmenacke brane,blizu vodovoda)...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
E ovo prosto da te bude žao da pokvariš ulaskom u vodu ovo ogledalo od reke na drugoj slici, fantastična je Sale  :tbumb:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
vise mosta novo selo-ugljarevo
klenovi:danas  za tri sata sve preko 25 cm , do 35-ala sam se zadovoljio, sve na potapajucu kafenu na dvanaesticii , oko 20 komada, samo jedan ispod mere, juce po tmurnijem vremenu malo slabije-manji klenovi, bilo je i nekoliko na crnu bambulu na desetki
pre ovog vikenda dosta su klenovi napadali i policelonke, uglavno na manjim otokama, zabacis prema panjevima -ka drugoj obali i polako je primices sebi, neravnomernim vodjenjem, po 20 tak cm pa stanes i tako

nezaborovani musicarski jesenji dani, da zaboravimo velike vrucine i malecnu vodu
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Zanimljivo je ovo povlačenje sa pauzama... pokušavao sam na Timoku tako da lovim klena ali svaki takav pokušaj bio je bezuspešan. Nikakvo trzanje i pomeranje muve ne dolazi u obzir. Posle pada muve na vodu u roku od 5-6 sekundi ako ne uzme površunsku muvu, posle nema šanse, čak se i prisutni koji pokažu malu zainteresovanost, razbeže.

Mnogo se razlikuje ponašanje klena od reke do reke, ali mnogo.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
strelac, cak i ovde u toku godine trebaju druge taktike, ides li na gruzu, ribnicu,.... -takodje
treba sve pokusavati, jedno vreme zanimljive pokrete je davala malo ekcentricno postavljena kafica-sa ili bez pokrova od policelona-, ovo u odredjenim potezima pomenutih otoka
prekjuce je izimao i na slobodnu voznju, ali je teren sasvim drugaciji,uzimanje odmah/manji/ ili posle nekoliko metara /redje,krupniji /
drugi kolega danas me izvestava da koristi neke musice na 18-ici,ali su komadi dosta sitniji-3 km nize / svi smo razliciti/, a sve ovo je delic statistike, ko li zna sta bi drugi probali da su na nasim mestima(!!!!!)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nisam imao ideju gde da postavim ovu sliku , pa sam je okacio ovde jer sam ovu kapitalnu skoljku nasao u moravi  :)
dimenzije su 17,5x13 cm . ja vecu u zivotu nisam video a verovatno moze jos da poraste

 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Sale,raspakuj ti nju i ponudi je somu  ;)
 
Vrh Dno