Zapadna Morava

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.102
Broj reagovanja
304
Lokacija
Svrljig
Cenim da bi uzeo žutu bambulu na 10ki, imitaciju prošlogodišnjeg kukuruza  :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
939
:D ili imitaciju kruha od spužve iz fiće  ::)
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
na moravi danas kao da je leto, bolje reci rana jesen, klenovi nista manji od 400 g , sve na poluotezanu zulu, na desetki,meni najomiljenijoj. 
  na suve ih nisam mogao prevariti na delu gde sam bio. zimovnik opet pun, zabaca se do na pola morave, a meni nepoznati ljudi, najvise  trstenicka registracija.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
moze biti da je to,
sta ce ti nazovi ribolovci kad i ovamo, moguce je, isto urade.

ima ovde jedna posebnost, vir nad nasim/novoselskim / mostom je upisan kao sibacki vir-zimovnik, tu je gazda adranska/kraljevacka/  ribocuvarska druzina, a sa druge strane nad mostom-selo ugljarevo, je podrucje rasinkog ribocuvarskog udruzenja, slucajno ili ne bas na rasinskom  zimovniku(da tako nazovemo ovo sto visi u vazduhu) velika ribovadilacka groznica, i zgodno opremljena elita!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
to ti je to 100%  :) otisli gore kod vas da grabuljaju . jedino ako i kraljevcani zabrane pecanje , onda nemaju gde da idu  :nowink:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
morava juca na broju 14 a danas na 25 i jos uvek nadolazi . zadnjih dana je nadosla preko 2.5 metara . ovo nije nista neobicno i pamte se mnogo veci vodostaji . ovo je dobro za ribolov da se reka procisti , da spere vodenu travu i druge izvore hrane a onda nastupamo mi ribolovci  ;)  dobro je da malo promeni korito i poravna rupe od bagera . uvek se posle velike vode pojave super mesta za musicarenje  :tbumb:



 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tu treba probati oko stuba ,u povratni tog bacati :hammer: :hammer: :hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas je na 30 i izgleda da ce to biti maksimum. zadnji put je bila ovakva 2010 koliko se secam i izasla je na 31 .



 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
interesantno je da je morava sa svojih prosecnih 125 m3/s ovih dana dostigla preko 900 . reka se povecala preko 7 puta . ako se uzme u obzir da je bila blizu letnjeg vodostaja , voda je narasla za nedelju dana sigurno 9 puta
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
al ce da padne mrezarenje kad opadne voda.....
nego koje su mere to na moravi, i drugim rekama, kad kazes da je vodostaj 30-sta to znaci?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ova skala kod mene je u decimetrima . jedan podeok je 10 cm . znaci da je bila tri metra iznad neke prosecne visine . leti padne na -3 ponekad i manje , a u ovo vreme kada su ceste kise i topi se sneg kada ga ima bude obicno od trojke do petice .
 
Vrh Dno