Zlotska Reka

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Vodostaj jeste visok ali vode nije mutna...bar ne na slikama.
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ova reka usled naglih padavina muti se za sat vremena,nakon ovog slikanja tacno odprilike tako nastao je pravi mutez. 
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Zlotska juce,malo sa drugarima ganjali pastrmcice.Udarale samo sitne do 20cm.Pratila nas sitna kisa na oblak,sunce i grmljavina.Uz sve to mi posli "goli" bez cizme a voda led ledeni,izmrzosmo nacisto  :D,reko ima da nam amputiraju prste na nogama  :D,Sve je C&R  :yeswink:









 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Evo ovako,pošto sam iz Zlota jedini sam mušičar odatle mušičarim već 4 godine,poznajem većinu "ribolovaca" i moram da ukažem na probleme na ovoj reci.Ribe na Zlotskoj još uvek ima prosek 15-25cm,30+ skoro pa retkost,35+fantazija . . Skoro svaki slobodan trenutak provodim na vodi i poznajem je kao svoj dlan . .
A sada problemi:
1-Kontrola jednako 0
2-Neznanje i nesavestnost ribolovaca-sve se uzima bez obzira na veličinu,čak i oni koji znaju meru uzimaju ribe od 20 cm pa i manje .
3-Veliki broj "ribolovaca" koji pecaju na kedera (bojančica-lokalni naziv) koji nikada nisu ispod 10-15 "komada" takvih ribolovaca ima 10-ak jaku su često na vodi . . Pokušavam da ih urazumim ali to je kao da pričam zidovima.
4-Bahatost mojih meštana-Smeće,pelene,odela,sve što treba da je u kontejneru završi u reci . .
5-Struja,kreč,mreže,viljuška-Što se struje i kreča tiče toga hvala Bogu više nema . . Mreže i viljuška-Nažalost ima kada je mali vodostaj . .
Reka koja ima potencijal,bio sam na Radovanskoj na Timoku na Mlavi ali bez ove ne mogu,bez ove što mi je u dvorištu,apelujem na sve da dignu malo buku oko ovoga,da se obrati paznja,da se krene sa čestom kontrolom,jel ovim tempom za par godina ta naša divna potočara postaće istorija .
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Moj predlog da to sve fotografišeš i da pošalješ nadležnima.Kako ribolovačkom udruženju koje tom vodom gazduje tako i nekom ministarstvu ili nekom mediju.
Iako je slaba vajda oko svega toga treba probati,možda nekome se i upali sijalica!
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Pokušavam ja svašta,ali nemaju sluha,niti ih interesuje,čuvaju Borsko jezero koje i nije neki potencijal . .
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Cisto radi znanja,nasa ms je vise puta apelovala na nadlezne u ZSRTK,medjutim pored ovakvog rukovostva i ribocuvarske sluzbe nema vajde ali ne lezi vraze ovih dana ima dobre vesti iz naseg kraja,policija je konacno po prijavi pocela sa radom,te se ovih dana proverava poslovanje ZSRTK,ako bog da da im vidimo ledja i konacno pravi ljudi preuzmu azdovanj i upravljanje u ovom delu,videcemo.
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Niko ne bi bio srecniji od mene,ja imam tu nesrecu do skoro svaki dan gledam neke stvari na ovoj reci..
Pilji sam x puta rekao da dodje,da obidje ovaj deo on ode na Timok u Sarbanovac i uzima klincima od 10,11 god petljase :D
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Jedna lepotica sa Zlotske reke 44cm,uhvaćena na Coper John nimfu pre nekih mesec dana :) . . (C&R)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Copper John je dobra nimfa, moj savet probajte sada septembra I oktobra na udicama #12 I #14  ;)
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Meni se John odlično pokazao ove sezone na udici 12,pravio sam ga i na udici za gamarusa 12-14 i ta varijanta je dobro radila . . Inače na Zlotskoj olive zečije uvo i neka moja varijanta kamenjarke na udici 10 oranž boje je su davali fantastične rezultate . . Objaviću te imitacije čim dodjem do boljeg aparata ;-)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Bahus je napisao(la):
Cisto radi znanja,nasa ms je vise puta apelovala na nadlezne u ZSRTK,medjutim pored ovakvog rukovostva i ribocuvarske sluzbe nema vajde ali ne lezi vraze ovih dana ima dobre vesti iz naseg kraja,policija je konacno po prijavi pocela sa radom,te se ovih dana proverava poslovanje ZSRTK,ako bog da da im vidimo ledja i konacno pravi ljudi preuzmu azdovanj i upravljanje u ovom delu,videcemo.

Mislim da je telefon ZRTK doo 019 441003. Dobro je da se istovremeno i njima i policiji prijavi svaki krivolov na crnorecku pastrmku, posebno u vreme lovostaja. Svako, a posebno musicari koji su svedoci bilo kog oblika krivolova trebalo bi da pomognu da se iskoreni.
Ipak, cuo sam od jednog mestanina Zlota s kime sam isao u ribolov na Zlotsku da one sto su prijavljivali mestane za krivolov "pojede" mrak ili neka bolestina... Cak se prica i o nestalim zvanicnim licima na duznosti koji su trazili prijavljene krivolovce i o jezi u noci.... ???
A Pilja je samo dobar pedagog.  ;)
 
Vrh Dno