ZNAK-LOGO musicarenje.org

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Od svih predloga za logo ovaj je trenutno favorit iz vise razloga.
Prvo sajt je okrenut svim musicarima, znaci nijedna riba ne dolazi u obzir. Sto bi logo bio npr. pastrmka a ne lipljen, stuka ili klen! Ista logika vazi i za muvu. Sto bi bila suva a ne mokra itd.
Jedna od ideja je bila cekrk i ta ideja je cool, samo sto takav logo vec ima FFF, a ja nezelim da ih kopiram! Takodje ideja gde musicar zabacuje je pomalo izandjana.
Logo treba da predstavlja neku ideju, nesto sto je prepozatljivo. Arhitektov logo je pomalo nejasan, u smislu da ne pokazuje odmah o cemu se radi, ali minimalizam u ideji je nesto sto treba da postoji. Sto prostije i efektivnije. Ova ideja za logo je jos nevidjena ninajednom forumu i/ili sajtu sto je poseban plus.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
znaci obecava ali treba da se doradi jos malo vizuelno meni lici na stari most u mostaru
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Ok, nije nikakav konkurs, ali kad sam vec pokusao da napravim nesto objavicu cisto onako...
 

Prilozi

  • Image9.jpg
    Image9.jpg
    19,9 KB · Pregleda: 147

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
pa sam si rekao da iz aviona mora da se vidi o cemu je rec :hammer: :hammer:
i ovo uopste nisu dva musicara nego jedan koji se bori sam sa sobom(da li da nosi ribu... da li da peca klena... da li je bolje C&R ili P&T...) :hammer: :hammer: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kolega pepa me danas nadahnuo da i ja dam neki doprinos u vezi ideje "logo". Govorili ste o jednostavnim stvarima i autentičnosti. Evo malo dok sam ležao u krevetu sam razmišljao o tome. Nisam tražio ideju nigde po webu nego u svojoj glavi. Upalio sam komp kliknuo paint i fotoshop i na kratko se poigrao. Meni se ovako nesto dopada, cak bi i na majici nosio nesto tako :) Ne zato sto je moja kreacija nego dopada mi se. Naravno još bi se potrudio oko anti-aliasinga na stapu i isprobao jos neke varijante pozadine.

No, sta mislite o ovom primeru za logo www.musicarenje.org ?

Eto pa razmisljajte :-D, a ja odo nazad u krevet, moram mirovat dok mi rana od operacije ne zaceli!
 

Prilozi

  • www.musicarenje.org logo by S.H..jpg
    www.musicarenje.org logo by S.H..jpg
    8,5 KB · Pregleda: 147
  • www.musicarenje.org logo by S. H. 2.jpg
    www.musicarenje.org logo by S. H. 2.jpg
    25,8 KB · Pregleda: 158
  • www.musicarenje.org logo by S.H. 3.jpg
    www.musicarenje.org logo by S.H. 3.jpg
    18,1 KB · Pregleda: 157
  • www.musicarenje.org logo by S.H. 4.jpg
    www.musicarenje.org logo by S.H. 4.jpg
    20,5 KB · Pregleda: 141
  • www.musicarenje.org logo by S.H. 5.jpg
    www.musicarenje.org logo by S.H. 5.jpg
    27 KB · Pregleda: 141
  • www.musicarenje.org logo by S.H. 6.jpg
    www.musicarenje.org logo by S.H. 6.jpg
    43 KB · Pregleda: 146

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E nece moci, ili je Sage ili je RST ili je Hardy ili je Winston ili je TNT :hammer:
Koji je, izjasni se, pa da vidimo? :hammer: :hammer: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
eeeeeeeeem...hm da razmislim.....Www.MusIcaReNje.OrG mislim da je to :lol:
 

vlad

Newbie
Učlanjen(a)
02.03.2006.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
...moj "trebam postati musicar" status je jasan razlog ovakve aktivne participacije mene u radu musicarenej.org-a, no ima tema gde mogu pomoci.
Stvar o kojima se ima konsenzus na sajtu i koje ne treba raspravljati definisane su potrebom za jednostavnoscu i orginalnoscu.
No, mislim da treba pojasniti neke stavri.
Musicarenje kao samostalan fakt ljuskog delovanja poseduje gradotvorne osobine koje ga opisuju i kao takvog razlikuju od ostalih tehnika ribolova (pribor kojim se tehnika sprovodi u delo=materijalna stran problema + filosofija koja to prati).
Ono sto su gadotvorni elementi musicarenja kao zasebne ljudske delatnosti ujedno su granice traganja za orginalnoscu Logo znaka ovog sajta (kao i svega sto musicarenje predstavlja).
Dakle likovna "predstava" musiacarenja ili jednog njegovog dela ima jasan izvor simbola iz koga konstituise svoj likovni identitet (simbol, grb, logo).
Dobro bi bilo da se to uvek, stalno i vrlo jasno prepoznaje, sto ne usmerava ka banalnosti, vec apstrakciju usmerava ka promisljenoj lukavoj stilizaciji.
Dosta je materijalnih musicarskih uzora pogodnih tome, a problem zadatka jeste stilizovane elemente ukomponovati u jedinstvenu likovnu celinu, koja bi se ponasala kao znak.
Taj znak (kombinacija stilizacija postojecih prepoznatljivih gradotvornih elemenata musicarenja) jeste dovolja stavr da konstituise orginalnost bez pogovora.
Mislim da je i sam naziv ovg sajta
www.musicarenje.org neizostavan element novog loga.
Ta jedna rec, kojoj je dodeljena web ekstenzija govori mnogo vise od nekakvog crteza.
Njome se definise geografka (leksicki) pozicija ljudi koje okupla, web extenzijom se podcrtava njena dostupnost...i blabla...da ne pominjem nadreazli efekat koji bas ova adresa ima za ljude oko nje okupljene.
Dakle kombinacija Stilizacije i naziva mora biti jedinstvena celine.
Treba obratiti paznju na prakticne momente koriscenja Loga sajta (stapanje na majcama, sivenje nasivki, stampanje na dokumentu...)
trebalo bi obratiti paznju na pozitiv i negativ Loga...

moje vidjenje stavr, ne trba povezivati doslovno sa objasnjenjem gore ispisanim, vec u njemu treba prepoznati jos jednu od mogucnosti...
takodje ne treba ga shvatiti kao konacan dizajn vec kao skicu za predlog (npr. slova moraju biti jasnije ispisana)...
pozdrav
 

vlad

Newbie
Učlanjen(a)
02.03.2006.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
...
 

Prilozi

  • 51_457ccaef8ce75.jpg
    51_457ccaef8ce75.jpg
    10,6 KB · Pregleda: 144
  • 51_457ccb0824157.jpg
    51_457ccb0824157.jpg
    11 KB · Pregleda: 148

vlad

Newbie
Učlanjen(a)
02.03.2006.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
...tek sada videh nazive slicica (konacno :-x )...
izvinite zbog toga, (nema edit post, navika sa faxa kada se posao zavrsi i prolsedi na desktop) pa ako gosin.Admin moze to da popravi bio bih mu zahvalan...
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Posto nekom ne odgovara ili se nadje uvredjenim da nosi na majici stap koji ne voli, isto tako sa rolom, musicom, ribom.... mislim da nam je jedino zajednicko sto sve veze reka sa svojim kamenjem obalama i naravno vodom a u vodi i na njoj svako za sebe nadje nesto sto mu odgovara, a i svi gledamo crno - belo u boji.. pa evo da idemo u tom pravcu, nesto ovako ili da bar potaknem one koji su bolji sa grafickim programima :lol:

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
evo dve ideje za razmisljanje!!

fly_fish_logo1%20copy.GIF



logo-musicarenje2.gif
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Evo simpson me naterao na razmisljanje pa sam i ja napravio dva predloga za novi logo!

hmmjh1.jpg



i moj favorit!!! :hammer: :hammer:

najlogowd8.jpg
 
Vrh Dno