Adams

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
MM,ti si sampion.mnogo mi se svidja sto 90% koristis alternativne materijale.ne uzimaj moju primedbu za ozbiljno jer nisam neki poznavalac suvih muva za pastrmku.90%mog ribolova je nimfa.nemoze sigurno sa slike da se proceni debljina zice,a meni se ucinila bas debela.samo sam glasno razmisljao jer nije uobicajeno da se na suve muve stavljaju metalna rebra
pozdrav
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Uzvracam pozdrav.
Sasvim slucajno sam dosao do ove zice. Zec mi je pregrizao kabl za internet, pa kada sam ga menjao ja je izvukoh. Na fotografiji zaista izgleda debelo, predpostavljam zbog odsjaja. Zica je zapravo nevidjeno tanka, otprilike kao osnovni konac 6/0.
Rado bih je uslikao, ali toliko je tanka da se ne bi videla.  :D    ;)
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
[quote

sta podrazumevas pod karakteristikama bakra?...specificnu boju?...tezinu?
[/quote]


Prvenstveno odsjaj koji daje..i sama boja zice.Sto se tice debljine ima ih u raznim,ali ova iz internet kabla je ultra tanka znam na koju misli MM..sama cinjenica da je izuzetno savitljiva i da kao takva sa lakocom rebri (omogucuje segmentaciju abdomena musice),mnogo efikasnije i realisticnije.Nemoj pogresno da me razumes..koristim i strunu i konce razne za rebra..i microfibeth..i dlaku divlje svinje...itd.I sa svim tim materjalima sam zadovoljan.Mislim da rebra uradjena od bakarne zice ne doprinose preteranom otezanju suve muve..ako je debljina zice odgovarajuce.

  Pozdrav...

  M.Masic.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Masic je napisao(la):
[quote

sta podrazumevas pod karakteristikama bakra?...specificnu boju?...tezinu?


Prvenstveno odsjaj koji daje..i sama boja zice.Sto se tice debljine ima ih u raznim,ali ova iz internet kabla je ultra tanka znam na koju misli MM..sama cinjenica da je izuzetno savitljiva i da kao takva sa lakocom rebri (omogucuje segmentaciju abdomena musice),mnogo efikasnije i realisticnije.Nemoj pogresno da me razumes..koristim i strunu i konce razne za rebra..i microfibeth..i dlaku divlje svinje...itd.I sa svim tim materjalima sam zadovoljan.Mislim da rebra uradjena od bakarne zice ne doprinose preteranom otezanju suve muve..ako je debljina zice odgovarajuce.

  Pozdrav...

   M.Masic.


[/quote]
bas tako kao sto pises :yeswink: ....ali dali ces se sloziti da nije bas uobicajen materijal za tu namenu? mozda bas zbog tezine(koja je prilicno veca od drugah materija u istoj debljini)?....slazem se da u nekoj mikro debljini nece mnogo uticati na plovnost,ali ne vidim razlog sto bi je koristio,jer neverujem da ce se bitno popraviti lovnost muve.
mozda gresim ali necu ni 1/1000 deo grama otezati muvu samo iz estetskih razloga ako mi nece bolje loviti.   
dali se slazes?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MM je napisao(la):
Ovu zicu sam izvukao iz kabla. Veruj mi da nikada nisam video tanju i finiju bakarnu zicu.
Od one kupovne, za FT, je tanja bar za trecinu.
 

Ocigledno nisi video tanke kupovne zice, tako da je uputno tako reci a ne ovako izricito tvrditi. Zica na tvojoj slici je kolac sem ako nije u pitanju musica na udici 30
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
simpson H je napisao(la):
MM je napisao(la):
Ovu zicu sam izvukao iz kabla. Veruj mi da nikada nisam video tanju i finiju bakarnu zicu.
Od one kupovne, za FT, je tanja bar za trecinu.
 

Ocigledno nisi video tanke kupovne zice, tako da je uputno tako reci a ne ovako izricito tvrditi. Zica na tvojoj slici je kolac sem ako nije u pitanju musica na udici 30

Tacno, nisam ih video. A gde i da ih vidim?
Zica na mojoj muvi je debljine konca 6/0. Masic zna koliko je tanka, znam i ja.
Ako ti ne znas (a ne znas), nije uputno, da tvrdis da je "kolac".
Ja je ne prodajem, pa nemam ama bas nikakav razlog da je neopravdano hvalim.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Apsolutno postujem tvoj stav da je ne koristis..Takodje mislim da segmentacija musice ne potpada pod estetske stavke vezivanja,vec imitiranja..necega sto insekt zaista ima.

Mozda nece uticati  preterano na lovnost muve ne koriscenje same zice,ali na trajnost iste definitivno hoce.Da li se ti slazes sa tim>? :D

 Pozdrav.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Masic je napisao(la):
Apsolutno postujem tvoj stav da je ne koristis..Takodje mislim da segmentacija musice ne potpada pod estetske stavke vezivanja,vec imitiranja..necega sto insekt zaista ima.

Mozda nece uticati  preterano na lovnost muve ne koriscenje same zice,ali na trajnost iste definitivno hoce.Da li se ti slazes sa tim>? :D

 Pozdrav.
:D :D :D slazem se(e da se i u parlamentu ovako slazu....)
ali...uvek kad odem u ribolov pecam na novu muvu.
1. tako sam navikao
2.uglavnom pokidam stare(pa ih i nemam) :D :D
reka na koju idem dosta je teska za ribolov pa su i kidanja cesta
posto muve pravim sam i to mi pricinjava zadovoljstvo ,trajnost mi nije mnogo bitna
...ali to ne znaci da se ne slazem sa tobom
sto bi mi muva trajala vise nego nekoliko riba? nebi imao razlog da ih pravim  :D
dali se ti slazes?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MM je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
MM je napisao(la):
Ovu zicu sam izvukao iz kabla. Veruj mi da nikada nisam video tanju i finiju bakarnu zicu.
Od one kupovne, za FT, je tanja bar za trecinu.
 

Ocigledno nisi video tanke kupovne zice, tako da je uputno tako reci a ne ovako izricito tvrditi. Zica na tvojoj slici je kolac sem ako nije u pitanju musica na udici 30

Tacno, nisam ih video. A gde i da ih vidim?
Zica na mojoj muvi je debljine konca 6/0. Masic zna koliko je tanka, znam i ja.
Ako ti ne znas (a ne znas), nije uputno, da tvrdis da je "kolac".
Ja je ne prodajem, pa nemam ama bas nikakav razlog da je neopravdano hvalim.

Ja brate jos uvek odlicno vidim, tako da pricam o onome sto si nam ovde prikazao. Konac 6/0 i nije bas tanak.  Masic ima blizu Saleta koji moze da mu da bakarnu zicu debljine 0.06mm. Ja licno bakarnu zicu skromno koristim i to samo za neke varijante fazana , a za sve ostalo  koristim samo zlatne i silver boje
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Simpsone, za jednu stvar si u pravu. Jesam bio suvise izricit. Ispravicu se.
Dakle, ovo je najtanja bakarna zica koju sam ja video.
Lepo rece Masic da je ultra tanka. Na fotki zaista izgleda deblja nego sto jeste.
Evo slike, ali zbog odsjaja i ovde izgleda deblje.

U ...ote, u sta se pretvori topic Adams.  :hammer:
 

Prilozi

  • zica.jpg
    zica.jpg
    37,3 KB · Pregleda: 225

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
[/quote]

 Masic ima blizu Saleta koji moze da mu da bakarnu zicu debljine 0.06mm.
[/quote]


  Nego sta nego ce da da..i to vise manjih kalemova.... :-* :-* :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.145
Lokacija
Čačak
eko nekome treba ultra tanka bakarna zica neka nadje pokvaren punjac za tel i nek izvadi iz kabla, ja sam uzeo punjac za neku nokiju sa tankim vrhom i kad sam presekao kabal odusevio sam se, zica je tanka poput vlasi kose
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Stali bi rekli,dali je ovo Adams  :D
 
Vrh Dno