Adams

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Sale, verovatno si u pravu. Osim kada se radi o totalno mirnoj vodi. Proverio sam da sitni sitni detalji daju ogromne razlike u rezultatima. To se primeti kada ti riba dolazi do musice i smeka je sa svih strana. Pa nakon par komada koje su osmekale, pokupile i razdrljile musicu vidis da je posmatraju i obilaze. sredis tu musicu i ona opet lovi.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
moje skromno misljenje je


sasats je napisao(la):
u to sam cvrsto ubedjen i to je to  :)

E sad se odluci, ili je skromno ili ili ipak nije skromno, obzirom da cim si ti ubedjen to je to :D

sasats je napisao(la):
postoji jos jedna stvar koja je po meni vrlo bitna . autosugestija 

Ovu stvar sam odavno prevazisao i verujem cvrsto u svaku musicu u kutiji koju imam. Apsolutno svaka je lovila ribu, naravno u razlicito vreme. Zato valjda i nemam gomilu musica vec nosim obicno 1-2 kutijice. Malo vrsta musica u vise velicina.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bojane, ja nemam visedecenijsko iskustvo kao  milance . zato sam napisao da je to moje misljenje skromno .
a sto se tice auto sugestije .... samouveren covek ce bilo sta uraditi mnogo bolje i uspesnije .ako nesto radis ...bilo sta ...i pri tome si apsolutno siguran da to radis bas kako treba , uspeh ce sigurno doci.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Jovanča je napisao(la):
Sale, verovatno si u pravu. Osim kada se radi o totalno mirnoj vodi. Proverio sam da sitni sitni detalji daju ogromne razlike u rezultatima. To se primeti kada ti riba dolazi do musice i smeka je sa svih strana. Pa nakon par komada koje su osmekale, pokupile i razdrljile musicu vidis da je posmatraju i obilaze. sredis tu musicu i ona opet lovi.

ne mora do muve da bude tj krila, mozda je muva prevelika, mozda boja nije kako treba nego "tu negde", mozda je tippet debeo, a mozda je muva zaparala vodu minimalno a da mi ti i ne vidimo..... ko zna zasto se riba okrece sa sigurnoscu? ne verujem da iko zna
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Hiljadu je mozda na koje mi nikad necemo sa sigurnoscu znati odgovor.Cinjenica je da na mirnim delovima,prelivima bolje rezultate daju "mrsave" nesto realnije uradjene musice nego "masne" musice na kojima se nije detaljisalo.
 

cikamike

Senior member
Učlanjen(a)
01.11.2010.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Sedim kuci sa gomilom materijala... sta navezati za vezbu...  8)

Adams, naravno...  ;)

udica: f11 #12
konac: crni
telo: dubbing (muskrat)
rep: petao, grizli, braon
krila: petao grizli
nogice: petao grizli, braon
 

Prilozi

  • adam.jpg
    adam.jpg
    75,2 KB · Pregleda: 174

stepa

Junior member
Učlanjen(a)
12.11.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:)
 

Prilozi

  • adams1.jpg
    adams1.jpg
    53,3 KB · Pregleda: 243
  • adams2.jpg
    adams2.jpg
    94,5 KB · Pregleda: 206

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
druze ovo je sve samo nije adams. da ne bude da serem, prvo po receptu nije to to(lako je naci na netu neki recept.
drugo: imas meke isperke za rep,ne valja zbog stabilnosti.
obzirom da imitiras jednodnevku telo je prdebelo i precupavo..., nogice nemaju boju koju treba a i nema ih dovoljno
krila se rade drugacije(ja ih skoro uopste i ne stavljam osim cdc pera)

ovo je samo dobronamerno, ne zelim da vredjam i sl.

muva kao muva je ok, i sam sam na slicne lepo lovio ranije
 

stepa

Junior member
Učlanjen(a)
12.11.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ma ne ljutim se,taman posla  ;) ...Nego napravio sam je i svidela mi se pa sam listao stranice da pronadjem slicnu muvu,i da okacim moju.Pa eto ako moze neka se prebaci negde..U svakom slucaju hvala  :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Moze moze da je za krila korisceno malo sire pero, ali nije do nacina izrade koja je perfektna.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
simpson H je napisao(la):
Moze moze da je za krila korisceno malo sire pero, ali nije do nacina izrade koja je perfektna.

Sta bi se dobilo time da sam koristio sire pero za krila Adamsu, Bojane..?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
A sta si dobio sto si uopste stavio krila? Mislim ako je o lovnosti rec, lovi i ona bez krila sasvim odlicno. Sa sirim krilima (boljim izborom pera) bi dobio lepsu imitaciju, nista sustinski vec samo da bi rekao da je imitacija perfektna. Uostalom zasto ne pitas onog ko te ucio da vezes te musice, isto ce ti reci.

Znaci ako neko kaze "ne moze lepse", ja mu odgovorim da moze lepse i kazem zasto. A hoces ti da potvrdis da ne moze lepse?
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
simpson H je napisao(la):
A sta si dobio sto si uopste stavio krila? Mislim ako je o lovnosti rec, lovi i ona bez krila sasvim odlicno. Sa sirim krilima (boljim izborom pera) bi dobio lepsu imitaciju, nista sustinski vec samo da bi rekao da je imitacija perfektna. Uostalom zasto ne pitas onog ko te ucio da vezes te musice, isto ce ti reci.

Znaci ako neko kaze "ne moze lepse", ja mu odgovorim da moze lepse i kazem zasto. A hoces ti da potvrdis da ne moze lepse?


Zaista ne znam zasto ovako reagujes na pitanje koje sam ti postavio: “Sta  bi se dobilo montiranje sirih krila na ovoj musici?Na ovo pitanja ti postavljas 3 pitanja u svom odgovoru..?!A  tvoj odgovor je: “Sa sirim krilima (boljim izborom pera) bi dobio lepsu imitaciju, nista sustinski vec samo da bi rekao da je imitacija perfektna.”

Ali za koga perfektna za tebe Bojane ili za ribu?Da lovice ona i bez krila ,lovice i bez braon nogica,ali ces onda reci: ne,to nije adams,zna se sta je adams ..Ovo stavi u jednodnevnice..!Pa zasto onda stavljamo krila ako ce loviti bez istih,nas hir, visak dobrih pera u steku koje nam ne trebaju pa mozemo da ih trosimo olako.
Ko je mene ucio,uci i i dalje uci da vezujem je moja stvar ,a NE TVOJA Bojane,ali nije taj neko rekao da bi trebao da stavim druga krila ovde,vec si to rekao ti (mada znam da bi i on rekao :)..)
Jos jedna stvar, od gustih nogu se 75 % krila ne vide  iz svog korena,tako da se vide sami vrhovi,zasto ih stavljamo,mozda zbog te siluete da iznad nogu ima manja “kupola” ,koja imitira krila na musici.
Tvoje zadnje pitanje: “ da li moze lepse” ..,mozda…pokazi mi..?

Veliki pozdrav Bojane..
Marko.
 
Vrh Dno