Beovica

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.866
Broj reagovanja
176
Lokacija
Kragujevac
video sam cim sam napisao... :doh:
bravo majstore, javljaj redovno kad krene aktivnije da radi
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
I jasam juce bijo na belice,na jezeru gazivode,klena nije bilo,ali sam antasticno prosao i sa belicom,u pocetku sam imao problema sa kontrom ona nemoze sama dase zakaci kao klen,a ni ja je nisam mogao uspesno kacit,dasam svaku desetu koja je udarila izvadijo imao bih par par kila ovako sam nesto vratijo jedno 20-tak doneo kuci
 

Prilozi

  • IMG0620A.jpg
    IMG0620A.jpg
    20,4 KB · Pregleda: 427
  • IMG0617A.jpg
    IMG0617A.jpg
    41,5 KB · Pregleda: 431

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Naravno bio je jedan kapitalan primerak bjelice  :D  kako se ona zakaci jos mi nije jasno.
 

Prilozi

  • IMG0618A.jpg
    IMG0618A.jpg
    16,3 KB · Pregleda: 431

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Danas posle 2 sata bezuspesnog pecanja klena,resio sam da promenim mamac.  :D
fh28.jpg
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
verovatno zbog vetraa danas nije hteo klen pa rekoh da predjem, malo pokusam, na beovice, i gle cuda, za dva ipo sata ulovih 84 komada, bas sam zadovoljan. ovih dana pokoja se javljala i na  moravskim sljuncarama, ali ovo je drugo. a beovice je pratio i belun, no nisam bio raspolozen da ga lovim, da ne kvarim zabavu. musica tankog tela, 18-ica.vetar mi duvao svo vreme u lice, na moravi retko koga ima.
tako i zena dobi deo posla, beovice su inace bas krupne. nosio sam samo jednu malu musicu pa stalno pazim da mi nenadano  negde ne ode u granje ili je pokidam, odsada drugacije krecem. a i ovo su bili zimski uslovi, ajde malo da opravdam sebe.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
andrija, bas mi je milo kad se neko jos bavi ovom sitom, uzivanje ipak nema meru/a jeste bio jak vetar na nasoj moravi, ja sam 50 km nize od cacka/
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
mlinka, otprilike i kod mene tako nesto, dakle bez mnogo pera - jer usta su joj mala.
danas opet slicno, ali manji ulov zbog izrazito vetrovitog dana. bucov  juri  okolo no nisam hteo da ga lovim.
 

DraganTešić

Newbie
Učlanjen(a)
05.08.2018.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
      Веома сам пажљиво прочитао све поруке форума које се тичу кедера и нисам открио на који начин их заправо пецате.  Да ли је то  dapping, обзиром да у пролеће-лето прилазе обали сасвим близу, на пар метара? У средини лета су даље од обале али тада им је на располагању обиље инсеката. У  јесен су дубоко у води и тек повремено се подижу ка површини.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
нека моја запажања:
свака река је различита, ево ове године на з. морави досада нисам ни видео беовицу. риболов дотицањем сам својевремено користио на притоци мораве која пролази кроз моје село, врло давно и то бамбусовим штапом и обичном жилицом/мој отац је тако са живим мамцем најчешће често ловио клена са  високе моравске обале/.  мушице-ситне и свакојаке, некад моје некад кинеске, како време долази могу се и вратити на овако рибарење, ветар је пресудан на риболов, беовица много лепо може да се лови од поднева, мада сам је пецао и пре подне у зимским данима!
 

DraganTešić

Newbie
Učlanjen(a)
05.08.2018.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
      Не бих се могао сложити да је права реч дотицање, бар не када је кедер у питању. Он мамац најчешће напада док овај тоне. Дакле може се мушица и потопити на секунду највише  две, а затим извући на површину. Може се мушица и проводити на тридесетак сантиметара дубине уз лагано подрхтавање врха штапа. Кретање мамца у води производи вибрације које кедери "виде" бочном линијом и то је битно у мутној води, рецимо Дунаву. Кедери знају да одједном са површине оду на метар и по дубине или још дубље, све до дна, а онда је ту, претпостављам, нимфа... 
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
DraganTešić je napisao(la):
      Не бих се могао сложити да је права реч дотицање, бар не када је кедер у питању. Он мамац најчешће напада док овај тоне. Дакле може се мушица и потопити на секунду највише  две, а затим извући на површину. Може се мушица и проводити на тридесетак сантиметара дубине уз лагано подрхтавање врха штапа. Кретање мамца у води производи вибрације које кедери "виде" бочном линијом и то је битно у мутној води, рецимо Дунаву. Кедери знају да одједном са површине оду на метар и по дубине или још дубље, све до дна, а онда је ту, претпостављам, нимфа...
наравно, нисам нагласио  али ова реч је само аутоматски превод од дапинга. и као што рекох, свака река даје нова искуства, боље речено и вирчић или тишак реке, временске прилике итд. сам мораш пронаћи најбољи начин у одређеном тренутку.мала промена  мутноће воде одведе јато на други терен, ја тада тражим оне између на терену , рецимо њих 20 посто расутих ван главног места задржавања.
ретко ко и пеца беовице, па ??
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.297
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Često mi pokupi suvu muvu čak policelonku ali strimera da uzme...
 

Prilozi

  • 20210831_120231.jpg
    20210831_120231.jpg
    192,1 KB · Pregleda: 22
Vrh Dno