Beovica

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod tebe bar malo radi a kod mene ko da je ispario...nema ga več dugooo na vidiku.
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Ej.... da bi beovice bile vece, kakav bi to ribolov bio?!?
 

Prilozi

  • mosnita astazi 003 (Medium).jpg
    mosnita astazi 003 (Medium).jpg
    130,1 KB · Pregleda: 327

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.096
Broj reagovanja
289
Lokacija
Svrljig
Jesu male ali su opasni borci za svoju veličinu, šteta što su bile na kraju kada je priroda delila dužine i težine.
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Jasam danas bijo na jezeru gazivode u ribaricima,i ulovijo prve ribe ove godine naravno tosu bile belice,ali osecaj je bijo fantastican malo me je prodrmalo posle duugog zimskog sna,lijepoje udarala dosta solidni plobuci za njenu velicinu,uglavnom sezona 2011 je otvorena jos samo par dana pace se i klen pocet javljat.
 

Prilozi

  • IMG0612A.jpg
    IMG0612A.jpg
    16,1 KB · Pregleda: 294
  • IMG0613A.jpg
    IMG0613A.jpg
    20,8 KB · Pregleda: 282
  • IMG0614A.jpg
    IMG0614A.jpg
    13,7 KB · Pregleda: 265

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Bravo,Edine!Iako me nikad nisu Beovice zanimale,lepo je osetiti da je nesto zivnulo.... :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma mušičarenje beovice može biti veoma zanimljivo sa ultra lakim priborom...a ko voli reš male ribice njih vala može namlatiti dosta i mirne savesti otići kući sa večom količinom ribe.

Ja kada bi lovio tako malecne ribice onako ciljano definitivno bi to bio štap wt1 ili čak ona famozna sageova trojna nula.
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Da budem iskren,ni mene one posebno ne zanimaju ali klen jos nije krenuo pa je situacija DAJ STA DAS,mada sam lepo proso malo vezbo fly castyng i tuk tak po nesto i zakacijo,vetar je bijo dosta jak i konstantan paje kvarijo cijelu atmosveru,medjutim u nedelju ako Bog da javljaju lijepo vrijeme e toce bit prava stvar  :tbumb: inace  lov belice mozee bit zanimljiv,jasam doduse koristijo stap klase #5 nisam imo #1 al opet lijepo je bilo,mnogo bolje od lezanja u krevet i tipkanja po tastaturi veruj! :bye:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
I ja idem u nedelju,ali jos ne znam na koju cu ribu.... :D Stuka van lovostaja,klen mooozda krene,crvenorepe na nimfu...uh,slatke muke! :D
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
u fly fishingu je najbitnije biti na vodi,e sad da imam gde lovt stuku,pastrmku,ili lipljena normalno nebih se ni ja zamlacivo sa belicom,no medjutim bitno je da kad bacis muvu dase nesto oko te muve desava,u svakom slucaju fly fishing je limit lest, nema granica on podrazumeva i lov razlicitih vrsta,kako salmonida tako i ciprinida,ukratko receno fly fishing nije samo hobi,fli fishing je zivot i trebaga ziveti.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Slazem se,ali u potoku gde lovim klena,nema stuke.....kanal gde lovim stuku manjka sa klenovima.....tako da izbor pada iskljucivo po ribi koju tog dana zelim da vidim na stapu.... :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
danas sam zvanicno otvorio sezonu na moravi  :) i to vrlo uspesno i iznad ocekivanja obzirom da je tek polovina aprila i voda je dosta visoka , mada dosta niza nego obicno jer je ove zime bilo malo snega .
u potrazi za raspolozenim klenovima naleteo sam na deo terena na kojem su se na povrsini javljale solidno krupne beovice  :tbumb: kupile su bas daleko pa sam ih lovio na blizu 20 m . konacni bilans je bio negde oko kilograma , a evo jedne slike kako je to izgledalo negde oko polovine ribolova  :)

17739430.jpg


22010764.jpg

bilo je jos ulova , ali vise o tome u temi o klenu
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jesam  :) mada sitne  evo u temi o klenu ima par slika od danas...

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3792.0
 
Vrh Dno