Cime konkretno na klena ?

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Masic vec sam znas;-) nista posebno. Evo slike na brzaka!

isto ko ta tvoja samo da je moje perce grizli :-D

i naravno moja verzija kafene;-), imam isto takvo i od balze, ali kafa je brže gotova, miriše lepo :) ali jedina mana joj je što ne traje tako dugo ko od balze.

te dve me nikada nisu razočarale.
 

Prilozi

  • 90_46351d55620ad.jpg
    90_46351d55620ad.jpg
    73,8 KB · Pregleda: 1.161

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ja sam danas isprobavao vodu i upecao nekoliko sitnijih klenova na Crvenog mrava,Kocijasa.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Konkretno,
juče je klen radio na bambulu i slične muve, na udici broj 16 i 14. Na uobičajene klenovske veličine 12 i 10, nije hteo da radi. Probao sam i vešticu i majsku, ali bez povoljnih rezultata. Jednostavno, traži sitnu bubačku, nešto što možda i ne mora biti bambula, ali muvu debelog, mesnatog tela.
Ulovio sam desetak komada od 500-800 g i mnoštvo sitnijih. Da sam uzimao sve što sam ulovio imao bih preko 10 kg klenova.
Ove godine je poranila sezona!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Ja sam isao kratko na Lim da izvidim stanje za sada sa varalicom.Nazalost bezuspesno.Nivo Lima je izuzetno veliki tako da je ribu tesko locirati.Probao sam malo blize pri obali bacajuci leptira i imao sam par udaraca ali sitno!
Samo sam zamisljao "kada bi imao musicarski pribor"!
Uskoro ga i ja kupujem! :D
 

razbojnik

Junior member
Učlanjen(a)
11.06.2007.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Republica of Fly Fishermans
Završio sam posao i konačno suttra odoh da im peglam kičme po Belom Timoku. Dobavio sam iz USA :D par komada čuvene MADAM X, cenjenog gospodina Doug Swisher_a.

Naručite istu na http://www.dougswisher.com  B E S P L A T N O  !!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dobru muvu si izabrao druže razbojniku. Ja sam je jedne godine poprilično forsirau u donjem toku Visočice i bilo je opako! Posle mi nestalo crnih gumica, a pošto me je mrzelo da tržim crni lastiš, dugo  je nisam naporavio!
evo neke buljave fotografije iz tog perioda, očajan je kvalitet, ali sam se tada tek učio da slikam!
Salut
 

Prilozi

  • S3010161.jpg
    S3010161.jpg
    121,5 KB · Pregleda: 1.150

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja sam ih pravio isključivo na broju 10. Moja nozovi verzija je malo drugačija od originalne madam X i zamišljena je da bude kao imitacija svica. OK, znam da ne liči na istog, ali simulacija je otprilike tu.Telo je od crvene svile, glava i krila su od dlake jelena bojene u crno i noge crna gumica iz lastiša za gaće ili slično. Ja sam crni lastiš našao na trenerkama....i tako ti je to druže. Muva je OK, ima svoje prednosti i mane.
Probaj ako možeš i ovo varijantu koju sam ja smislio, možda bude prava. 
Salut
 

razbojnik

Junior member
Učlanjen(a)
11.06.2007.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Republica of Fly Fishermans
Upecao sam par komada na MADAM X i onda su naglo prastali da uzimaju suvu muvu. Promenio sam lokaciju i probao sa popcem (nije skakavac ali i on skače) 6 kom. od 600-300gr sve u svemu zadovoljan sam. evo slike popca
 

Prilozi

  • moj pooopac.jpg
    moj pooopac.jpg
    4,7 KB · Pregleda: 895

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Odlican popac razbojniche (haha kako ovo zvuci)! Skoro smo diskutovali bas o popcima...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Na Limu sam isprobao skoro sve klendzijske musice.
Kafena buba i bambula su neprikosnovene!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Kako izgleda ta cuvena bambula (najbolje slika, opis i kako se pravi)?
'Fala unapred. :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moraćeš da prekopaš celu temu BAMBULA!!!! i tako nađeš foto-strip sa step by step izradom.
 
Vrh Dno