Cime konkretno na klena ?

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
jel ima neko prikaz u slikama izradu ovog popca.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Sredinom proleća kad se izbistre potpuno vode i opeče sunce pa do skoro kraja jeseni ovo je najuniverzalnija muva bar za mene!!!!!!!!!!!!!!
 

Prilozi

  • ose.JPG
    ose.JPG
    234,8 KB · Pregleda: 1.695

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
prelepe!

Kako formiraš zadak od foama ada ispadne sve ovako savršeno? ili pak kupiš gotove?
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
sebastian je napisao(la):
prelepe!

Kako formiraš zadak od foama ada ispadne sve ovako savršeno? ili pak kupiš gotove?

Ništa ne kupujem osim naravno foama i udica,a zadak se formira veoma lako posle 10-tak godina petljanja sa policelonom!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :tbumb: desetak godina, lep savet  ;)

poznam malo lakši način nego da se igraš time desetak godina, neki vezači takva tela rade od foama tako što ih izbruse, možda i ti tako radiš. Što se tiče bojanja nemam pojma i nikada se nisam mnogo ni zanimao za to ali take prošare se mogu uraditi lepljenjem foama nekim adekvatnim lepilom. To sa lepljenjemsam radio samo za neke strimere a za osicu sam jednom probao ali  nije mi se dalo previse petljati sa time ali sto jes jes takve imitacije su zaista fantastične. Tvoje ove su zaista vrh!  :respect1:
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
sebastian je napisao(la):
:D :tbumb: desetak godina, lep savet  ;)

poznam malo lakši način nego da se igraš time desetak godina, neki vezači takva tela rade od foama tako što ih izbruse, možda i ti tako radiš. Što se tiče bojanja nemam pojma i nikada se nisam mnogo ni zanimao za to ali take prošare se mogu uraditi lepljenjem foama nekim adekvatnim lepilom. To sa lepljenjemsam radio samo za neke strimere a za osicu sam jednom probao ali  nije mi se dalo previse petljati sa time ali sto jes jes takve imitacije su zaista fantastične. Tvoje ove su zaista vrh!  :respect1:

Kod osica je sečen i lepljen foam  kod obada sam petljao sa bojenjem a to sa brušenjem mi je nepoznata metoda  ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
brusi se šmirgl papirom, ja lično nisam još probao (brusio sam malo ručno ali mi nije baš nešto). mislim da se obrađuje kao i komadić drveta kada bi brusio na strugu.
foam se u slojevima lepi, onda se zumbom ili nečim sličnim izreže valjčić kojega se prčvrsti na improvizirani strug i brusiš. Tako to nekako ide kako sam ja uspeo pa pokopčam iz nekih stranih foruma. Možda i je konačno ove godine to opet probam ali po tom receptu...sada i imam više stvari koje bi mi trebale pa če da vidim.
Još jednom, muve su ti zaista prelepe i deluju ekstra lovno. Krilcasu isto super. To si sigurno radio pomoču wing burnera?
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Imam prostije rešenje za tela od brušenja a što se krila tiče  :yeswink: i to su ujedno najbolja krila,stvaraju vrlo mali otpor u vazduhu i pri zabacivanju na veće daljine uopšte ne uvrću predvez.Probao sam razne materjale,čak i štampana na raznim materjalima ali ovo je ubedljivo najbolje rešenje!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Konkretno ovako nekim muvama. Veoma su trajne, realizam im ne nedostaje, plivaju super, zvuk pri padu muve je neodoljiv....

Dovoljno za odličan ribolov.
 

Prilozi

  • FOAM TEHNOLOGY 0012.jpg
    FOAM TEHNOLOGY 0012.jpg
    126,8 KB · Pregleda: 597
  • FOAM TEHNOLOGY 0023.jpg
    FOAM TEHNOLOGY 0023.jpg
    115,8 KB · Pregleda: 526

beba

Junior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
1
Ose,bambule,vestica od policelona a na slmonidnim rekama krupni klenovi vole i stimulator musice
 

sasa zitoradja

Junior member
Učlanjen(a)
23.05.2010.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Moje iskustvo sa Toplice je da klen najradije napada policelonsku vesticu,imitacije mrava i naravno bambulu, ali mora da joj se pogodi prava velicina za odredjeni period.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ja sam,u ovom kratkom eksperimentisanju sa mutnim Karasem,imao najvise udaraca na klinkhamera....dok je bambula bila meta alavih beovica.......
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Danas je uzimao policelosku flešbek bubu na 10-12 sa kraćim vratom!Uglavnom kupi sitnije muve,nije završio sa mrestom i još uvek nie aktivan !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I kod mene je jos u mrestu. Dobih pre koji dam jednog od 45cm na woollya I isto jednog takvog na glo buga. Za dan dva planiram proganjati pastrmke, voda pada I tok je sve normalniji. A klendjo neka ceka.
 
Vrh Dno