Cime konkretno na klena ?

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Od  mnogo cega zavisi sta ce i koju ce klen muvu uzeti.
Naravno svako od nas ima svoje favorite koji su se pokazali na vodi ovako ili onako,nemojte misliti da osporavam BAMBULU,BWO,ali ubedljivo najvise sam ih dobijao na MRAVA (CIMET)  I PALMERA.. ;) ;) ;) ;)
 

sloba

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2007.
Poruke
10
Broj reagovanja
0
Klena lovim na jednu vrstu musice izradjenu u tri varijante:telo paun, druga telo paun sa crvenim segnentom  i treca braon telo.Musica je mokra pliva u filmu najvise podseca po izgledu na veliku kamenjarku.Ako je voda veca i mutnija telo pravim punije, a na bistru vodu telo je tanje. Ove godine sam na braon varijantu hvatao protvisa iskobajla i to odlicno.Moze da se pravi i kao povrsinska ali na mokru uvek ide krupniji klen.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
cimet sedz na udicu#12-10 i kasno popodne tj nakon zalaska sunca,na tu muvu sam imao najvise kidanja,udje glavonja u travu i pokida predvez ili slomi udicu,a udice su gamakatsu,nove
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mnogo/ponajviše klenova sam ulovio na bambulu (osa i original) i kafenu bubu, također i na sitne jednodnevke a najdužeg od 53cm na sićušnu maslinastu krejicu (#17). Od nimfi najčešče killer bug i zečije uvo. Od strimera najčešče crni wooly bugger i ludi čarli u crveno žutoj kombinaciji.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
seb obojici nam je rekord klena isti a i mamac pomalo-moja je bila neka zelenkasta jednodnevka ali na #10 :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
seb obojici nam je rekord klena isti a i mamac pomalo-moja je bila neka zelenkasta jednodnevka ali na #10 :)
čestitam  :yeswink:  :firends:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Gamkatsu je udica
Canella isto tako a dali sam joj pogodio pun naziv nema veze vazno je da smo se skontali  ;) ;) ;) ;)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cime konkretno na klena..
Tema koja me je od samog pocetka veoma interesovala jer kao Nislija sta drugo uraditi kad si na Nisavi nego odabrati pravu muvu u krenuti da guzis klena....
Mada se ovo moje odnosi samo na Nisavu,sto ne znaci da je i na drugi rekama isto ili bar slicno,nemoj da ze zavaravamo ,postoje razlike pa makar i u nijansama..
Svi mi Nisavski musicari dobro znamo gde ,kada i kojom muvom u kom delu reke krenuti na klena,ali evo neceg veoma zanomljivog...
Prosle godine nalazio sam se posred Nisave bacajuci svoju prvu nesto malo lepse odradjenu BAMBULU..
Sa moje desne strane posto sam imao izbora da gadjam i jednu i drugu obalu,klen imam utisak da nije dozvolio bambuli da padne na vodu vec je kako ja to volim da kazem lovio u letu,dok sa druge strane ma ni da sam video bilo kakva desavanja oko bambule...
Zadrzao sam se na ovom mestu da vidim u cemu je problem.
Sa jedne strane trtenje na bambulu a sa druge strane mrtvilo...
Nije mi bilo tesko pa stavih  palmera braonkaste boje i gle cuda na mestu gde je uzimao bambulu palmera ni da pomirise a sa druge strane gde je bilo mrtvo za babmulu palmer vadi dzigericu klenu....???
Ostao sam tako neko vreme da se cudim dok je palmer radio svoj deo posla ali ni dan danas mi nije jasno sta se to desilo..
Kao da je bila podeljena na dva dela  levo BAMBULA a desno PALMER..
Zajebani su ti ovi Nisavski klenovi
 
V

vaga

Guest
Klen je svastojed,njegov meni je veoma raznovrstan.U nekom ranijem postu sam pisao kako je moj drugar Siki za opkladu na pikavac uhvatio dva kila klenova.Kako se radi o izrazitom grabljivcu,potreban je samo pravilan tj.besuman pristup potencijalnom mestu i pravilna prezentacija i on je tu ali uvek pogotovo za kapitalce muva treba prva da padne na vodu...
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mislis MIXE da pikavac treba prvi da padne na vodu  :D :D :D :D
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Blue FOX je napisao(la):
Cime konkretno na klena..
Tema koja me je od samog pocetka veoma interesovala jer kao Nislija sta drugo uraditi kad si na Nisavi nego odabrati pravu muvu u krenuti da guzis klena....

Svi mi Nisavski musicari dobro znamo gde ,kada i kojom muvom u kom delu reke krenuti na klena,ali evo neceg veoma zanomljivog...

Evo ga.... au, majko moja..... :doh:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
BATALI da se opterujes sas mene ,uzmi svoje oruzije i lagano tumaraj po jezerima mozda kojim slucajem naletis na nekog baju pa ga slobodno lisi uzivanja..
--Poz--
 
Vrh Dno